Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Najlepsze zegarki szwajcarskie 2 do ~4 tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przepraszam, że tworzę tego typu temat, ale chciałbym uzyskać przekrój opinii/doświadczeń w tym przedziale cenowym wśród użytkowników forum. Temat ma mieć bardziej charakter poglądowy - chociaż później może zostać wykorzystany do utworzenia kolejnego poradnika.

 

Pytanie dotyczy zegarków szwajcarskich, bo w ich przypadku wiele dopłacamy do napisu Swiss Made. Interesuje mnie to, jakie zegarki z tego wstępnego poziomu szwajcarów według was oprócz znanego logo na tarczy oferują najlepszą jakość wykonania w stosunku do wydanych pieniędzy.

 

Pytanie nie ogranicza was do typu zegarka. Mogą to być eleganckie czasomierze, albo przydatne tool-watche, piloty, nurki itd. Na pasku, bransolecie, na sznurku - bez znaczenia. Nie ma znaczenia też mechanizm, kwarcowy czy automatyczny. Ograniczeniem jest tylko cena - od 2 tyś zł, by wyeliminować zegarki typu Tissot Le Locle (w podstawowej wersji) i trafić w trochę wyższy odcinek segmentu "entry level"., do ~4 tyś zł (tylko nie pytajcie: "A dlaczego nie do 6 tyś zł?" itp.- taki widełki nas interesują w tym pytaniu). Chodzi tylko o to, byście wybrali jeden zegarek o najlepszej jakości w stosunku do ceny (jak na szwajcara).

 

Przedział cenowy jest podany po to, by wybrać z niego jakiś konkretny model zegarka - nie oznacza to, że jak wybierzecie zegarek za 2,5k to uważacie, że jest lepszy niż takie za 4,5k. Po prostu wybrany przez Was szwajcar oferuje najlepszą jakość w cenie 2,5k w porównaniu do innych szwajcarów w zbliżonej cenie (~2,5k), jakie przychodzą Wam na myśl/mieliście z nimi doświadczenie. Tematu nie zakładam z myślą wywołania wojny porównawczej wszystkich zegarków od 2k do 4k, tylko w celu uzyskania próbki jakościowo najlepszych zegarków z tego przedziału.

 

 

Tak więc: podajcie nazwę modelu jednego szwajcarskiego zegarka (nowego) w cenie od 2 tyś zł do ~4 tyś zł (+/-500 zł) + opcjonalnie krótkie uzasadnienie, dlaczego akurat taki wybraliście (prosiłbym szanować się wzajemnie i nie wyprowadzać "z błędu" innych na siłę - pytanie dotyczy trochę gustów użytkowników, więc miejmy to na uwadze). 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem ale dales dodatkowe widelki przez co stworzyles przedzial ceny od 1500 do 4500. Czyli najdrozszy zegarek bedzie 3 razy drozszy niz najtanszy....wydaje mi sie ze to zbyt duzy rozstrzal.

Niemniej dla mnie

Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic bo ma Eta w wersji TOP GRADE, swietne wykonanie szlifowanej tarczy, nakladane polerowane indeksy i swietna kopertę.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedział cenowy jest podany po to, by wybrać z niego jakiś konkretny model zegarka - nie oznacza to, że jak wybierzesz zegarek za 2,5k to uważasz, że jest lepszy niż za 4,5k. Po prostu wybrany przez Ciebie szwajcar oferuje najlepszą jakość w cenie 2,5k w porównaniu do innych szwajcarów w zbliżonej cenie (~2,5k), jakie przychodzą Ci na myśl/miałeś z nimi doświadczenie. Tematu nie zakładałem z myślą wywołania wojny porównawczej wszystkich zegarków od 2k do 4k, tylko w celu uzyskania próbki jakościowo najlepszych zegarków z tego przedziału - dodam to sprostowanie do pierwszego posta.

 

Piękny Aerowatch btw.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już ktoś na forum wspominał o nich: Steinhart wydaje się strzałem w serce :)

Jakość wykonania świetna i cena nie wyrzuca z kapci.

Przedział cenowy zależny od modelu ale mniej więcej się wszystkie łapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem taką odpowiedź, proszę Cię Waldek1988BDG o wybranie w takim razie jednego modelu Steinharta, który według Ciebie oferuje najwięcej w cenie, którą sobie za niego życzy producent. Zastanów się nad takim zegarkiem, w którym jest upakowane najwięcej zalet na cm3.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak z pogranicza : ds1 i ds first

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jesli to ma byc relacja jakosc do ceny to powinno byc uzasadnienie ;) zwlaszcza tej jakosci. Wykonanie swietne to taki bez wartosciowy frazes ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK bez pochodni i wideł proszę !!

A w bramce numer jeden:

Steinhart Aviation Chronograph

Szwajcarski Valjoux 7750 élaboré, automatyczny
25 kamieni, 

Jedyny mankament wodoszczelność albo jej brak :P

http://steinhart-zegarki.pl/pl/p/AVIATION-CHRONOGRAPH/7

(sprawdźcie proszę 6 zdjęcie podświetlenia superl uminovą)

Kto zaprzeczy ten faja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4k ciekawa według mnie jest Certina DS1 Powermatic w wersji chronometer. Czemu? Ponadczasowy design, 8 dni rezerwy chodu i certyfikat COSC.

 

Na marginesie: A czemu kolega tak dyskryminuje Tissot Le Locle? Akurat (zwłaszcza starsza wersja) to bardzo fajnie wykonany zegarek.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba z tym 8 dni przesadziłeś . 80h raczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że szukasz już kolejnego zegarka i stąd ten temat. :)

 

Z relacją cena/jakość jest trudno, ale porównać można to z winem. Różnica między butelką za 10 zł a 20 zł jest znacznie większa niż w przypadku wina za 20 a 30 zł, itd. Inaczej mówiąc - im więcej zapłacisz, to od pewnego pułapu, mniej dostaniesz. Oczywiście, miłośnik trunków umie i doceni różnice, ale amator już nie. Jeśli zaczniesz szukać super jakości w relacji do ceny, dojdziesz do wniosku, że nie opłaca się kupować więcej niż chociażby Certinę. Nie wiem, czy starsi koledzy zgodzą się z moim porównaniem, ale ja tak to właśnie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4k ciekawa według mnie jest Certina DS1 Powermatic w wersji chronometer. Czemu? Ponadczasowy design, 8 dni rezerwy chodu i certyfikat COSC.

 

Na marginesie: A czemu kolega tak dyskryminuje Tissot Le Locle? Akurat (zwłaszcza starsza wersja) to bardzo fajnie wykonany zegarek.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki za opinię.

 

Co do Le Locle to nie tyle go dyskryminuję, co chcę wykluczyć najbardziej podstawową wersję, bo w zegarkach do 2k to oczywisty wybór "budżetowy" jeżeli chodzi o zegarki szwajcarskie.

 

 

Rozumiem, że szukasz już kolejnego zegarka i stąd ten temat. :)

 

Ależ skądże znowu...

 

Z relacją cena/jakość jest trudno, ale porównać można to z winem. Różnica między butelką za 10 zł a 20 zł jest znacznie większa niż w przypadku wina za 20 a 30 zł, itd. Inaczej mówiąc - im więcej zapłacisz, to od pewnego pułapu, mniej dostaniesz. Oczywiście, miłośnik trunków umie i doceni różnice, ale amator już nie. Jeśli zaczniesz szukać super jakości w relacji do ceny, dojdziesz do wniosku, że nie opłaca się kupować więcej niż chociażby Certinę. Nie wiem, czy starsi koledzy zgodzą się z moim porównaniem, ale ja tak to właśnie widzę.

 

Zgadza się, aczkolwiek jak sam widzisz wielu z nas nie zatrzymuje się na poziomie Certiny i mamy ku temu solidniejsze powody, niż "lepsze" logo na tarczy u konkurencji. Tak jak piszesz, im drożej (od pewnego poziomu) tym różnice w wykonaniu stają się bardziej subtelne i płacenie za nie dużych kwot może wydawać się niektórym nieuzasadnione. Co nie zmienia faktu, że gdy porównasz ze sobą dwa dowolne zegarki z tego samego pułapu cenowego, np. za 4,5 tyś zł istnieje szansa, że jeden będzie sprawiał wrażenie oferującego więcej w danej cenie, od drugiego. Może się wręcz okazać, że ten drugi jest mocno przedrożony i realnie powinien kosztować o połowę mniej. Ile to razy czytałem tu na forum wypowiedzi w stylu: "Tak, zegarek X [4,5k] jest bardzo fajny, ale nie wydałbym na niego więcej niż 3k za nowego" - jest to podyktowane realną oceną tego, co dany zegarek oferuje, a co powinien oferować w danej cenie, przy świadomości właśnie jakie niuanse wchodzą w grę na pewnych pułapach cenowych.

 

Pierwszy post od piotrkrakow jest dokładnie tego potwierdzeniem. Podał zegarek za 4,5 tyś zł, czyli coś z górnej półki pułapu jaki zaproponowałem. Ale "niuanse" takie jak: polerowane, nakładane indeksy, mechanizm w wersji top, sposób wykończenia koperty, dekiel ze szkła szafirowego sprawiają, że wybór można uznać za jak najbardziej uzasadniony, a cena nie dość że adekwatna, to może i okazyjna?

 

Moje pytanie zadaję z uwzględnieniem tego, że zawsze dopłacamy za napis swiss na tarczy oraz ze świadomością subtelnych różnic pomiędzy zegarkami z pewnego poziomu, a także z poprawką na wiatr :)

 

A kończąc ten wywód, bardzo chętnie usłyszałbym Twoją propozycję, Istvan. Take a pick!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze modele Orisa i Maurice Lacroix - w średnim segmencie to chyba najlepsze propozycje jeśli chodzi o wyprzedaże, czy inne okazje. Mowa oczywiście o nieużywanych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze modele ze względu na fajniejszy design, wspomniane okazje wyprzedażowe, czy wg Ciebie coś się popsuło u Orisa i ML w wykonaniu w ostatnich latach? Masz na myśli jakiś konkretny model, np. od Maurycego?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, starsze, czyli te, które najczęściej są mocno przecenione.

 

ML ma sporo ciekawych modeli. Ja kupiłem za 2,1k na wyprzedaży coś takiego. Rzecz jasna to nie był żaden "pre-owned".

 

 

W 2015 brałem ślub i miałem ten zegarek na ręku. Dożywocie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ustalić, który jest najlepszy. :) Najlepszy to ten najlepiej wyregulowany ;)

 

Każdy ma swoje preferencje i gust, w który musi zegarek trafić. Dla mnie w kazdej kategorii cenowej do 25 k wygrywa Schaumburg , ale to moje subiektywne odczucie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK, a wśród modeli Eposa/Davosy z podanego przedziału coś się wg Ciebie jakościowo wyróżnia?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jedna sprawa wymaga wyjaśnienia. 

 

Rozmawiamy o zegarkach nowych czy używanych, a może obu?

 

Jeśli mówimy o zegarkach nowych, to jako pułap cenowy bierzemy cenę z metki czy zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie linia Passion EPOSa, oraz Emotion 3390 na ETA 2892 A2. Z Davosy nowy pilot Pontus jest fantastycznie wykonany


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @czarci goniec nowe zegarki które realnie możesz dostać w cenie od 2 do ok. 4 tyś zł. Raczej w cenie z metki (uśrednionej cenie z kilku sklepów), bo jak zaczniemy uwzględniać okazjonalne wyprzedaże typu -40% to widełki nam się jeszcze mocniej rozjadą. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku mocno subiektywnie typuje  DOXA Into The Ocean D127SBO

 

Wklejam zdjęcia bo wyraźnie widać co mnie zauroczyło.

 

Jeden z nielicznych diverów który mi się spodobał i który robi ogólne wrażenie mocno powyżej przeciętnej.

 

Bardzo ładna tarcza, pomarańczowa wskazówka sekundnika, bardzo dobre wykonanie i świetny grawer na deklu w postaci rekina. Do tego nakładane indeksy i ceramiczny bezel.

 

Cena SRP to 3200 zł  

 

Może to nie jest mistrzostwo zegarmistrzostwa ale ma coś w sobie. 

 

post-40324-0-80496400-1453309580_thumb.jpgpost-40324-0-01950700-1453309594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

Z doświadczenia wiem, że najlepszy szwajcarski zegarek w przedziale 2000-4000 to japoński zegarek w przedziale 1300-1800 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.