Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek Sarnowski

Seiko Vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Tu też swojego dzisiejszego wkleję.

post-29996-0-21853400-1489523422_thumb.jpg


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie machnę cape codem i odświeże kopertę, większe rysy są tylko na deklu i między uszami więc i tak nie będzie widać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Kopertę zostaw.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-90297-0-66908600-1490595565_thumb.jpg

 

post-90297-0-01166700-1490596191_thumb.jpg

 

post-90297-0-83514000-1490596330_thumb.jpg

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anger76, jeszcze raz muszę to napisać ale w tym Seiko wszystko jest idealne: najlepszy kształt koperty, lniana tarcza, japońska data, złoty LM, nakładane logo, indeksy, ramka daty, wskazówki :) 

jedynie rok produkcji wolałyby ze swoich urodzin 1972 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76' to ostatni rok produkcji  hi beat  Seiko (rewolucja kwarcowa w rozkwicie) i chyba na pożegnanie z pewną epoką Japończycy zaczerpnęli to co najfajniejsze, choćby z GS. Zegarek ma np. taki myk, że ustawiając dni miesiąca, jednocześnie nakręcamy zegarek. Początkowo myślałem, że to absurdalne. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem, że ustawianie dni miesiąca wynika z tego, że zegarek stanął, bo np. leżał kilka dni. Czyli ustawiając datę jednocześnie nakręcamy zegarek, dajemy mu kopa i możemy spokojnie nosić :) Nad wyraz praktyczne :)

 

Co ciekawe piękny wygląd skrywa piękne wnętrze

 

Zdjęcie mechanizmu

 

post-90297-0-10282200-1490606000_thumb.jpg

 

Mechanizm nigdy nie grzebany, został poddany smarowaniu i konserwacji i wyregulowany na wibrografie:

 

post-90297-0-53804300-1490606102_thumb.jpg

 

no, comment :) 

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ustrzelony :)

 

Robi wrażenie i to nie małe , spokojnie mógłby mieć przeszklony dekiel . 

 

Dziś szukałem paska trochę czasu spędziłem w sklepie . Taki efekt , ale do końca nie byłem przekonany 

post-82902-0-40494500-1490787290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś zegarmistrza dobrze ogarniającego starsze Seiko który zająłby się KS 5246-6000? Prawdopodobnie znany problem z mechanizmem zmiany daty - mogą być trudno dostępne części - i regulacja. Raczej nic poważnego ale nie chcę żeby ktoś zepsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko serwis, Belgradzka, Warszawa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko serwis, Belgradzka, Warszawa.

Dzięki, poszukam namiarów i uderzę do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie i to nie małe , spokojnie mógłby mieć przeszklony dekiel . 

 

Dziś szukałem paska trochę czasu spędziłem w sklepie . Taki efekt , ale do końca nie byłem przekonany 

I jest ok. Fajne ma wskazówki ten Actus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy model - King Seiko 5246-6000 Chronometer Special, Hi-Beat, mechanizm który spokojnie dotrzymuje kroku nawet dzisiejszym chronometrom i dał bazę do Grand seiko 4S. Jak na 46-latka bardzo dobry stan zachowania, piękna "lniana" tarcza, stojące logo "SEIKO" i "KS"  - GSy miewają gorsze :)

 

post-40960-0-11481800-1490888187_thumb.jpgpost-40960-0-39661500-1490888221_thumb.jpgpost-40960-0-05701800-1490888249_thumb.jpgpost-40960-0-68458300-1490888276_thumb.jpg

 

post-40960-0-77475600-1490888349_thumb.jpg

 

I trochę informacji historycznych z netu:

 

"I strongly believe that 52 King Seiko special chronometer quality exceeded Grand Seikos.
The brand name "King Seiko" was the symbol of Daini-Seikosha. 
In the '70 era, the quartz watch sale became very rampant. At that stage, Daini Seikosha thought that the 52 caliber was the last chance to produce for mechanical watches, and thus, they felt that they should produce a superior caliber to remain part of the watch history. 
- Durability 
- Thin caliber 
- The function with day and date change quickly at 24:00 
- One piece case for perfect water proof 
(Honestly speaking the water proof ability was a weakness. Almost people take a bath and swim with the watch. So it is hard to find no stain dial on the 52 King Seiko special.) 
The 8 bps movement was more durable than the 10 bps movement. This could be due to that 10 bps 45 caliber needed more frequent maintanence.. 
Thus, Daini-Seikosha produced the new caliber based on the experience. 52 caliber!! 
Based on selection of only high precision parts, 52 King Seiko Special chronometer was born!! 
This caliber design was so great that it was modified to become the famous 4S caliber after about 20 years. 
Because of this superb caliber, Daini-Seikosha named it "Special " (as to more superior) than normal King Seiko . 
Lastly, I think 52 King Seiko quality exceeded those of the Grand Seikos."
 
Seyia Kobayashi
 
 
Of the Seiko vintage high-grades, the 52 Series was the only one that did not equip a Grand Seiko, i.e. “GS52” was never made. This was likely because Daini Seikosha, who produced the 52, wanted to the range-topping 52xx to be a Certified Chronometer. This does not mean that the 52 was not developed to Grand Seiko Standards (“AA” Accuracy of -3/+5 sec per day). On the contrary, there exists a "Grand Seiko 52", except it wasn't released as such, but as the 52 KING SEIKO Special Chronometer (5246-6000).

The 52KS "Special" Chronometer in the monocoque -6000 case is not to be confused with lesser 52KS Chronometers that are more common. The latter are KS (“A” Accuracy Standard) that have been adjusted to chronometer specs and certified as such, while the "KS Special" denotes an AA Accuracy Standard, aka GS Standard, of -3/+5 sec per day. A respected Seiko collector in Japan, Seiya Kobayashi, detailed the history of GS with a postscript stating that he “strongly believes that the 52 King Seiko Chronometer’s quality exceeds that of the Grand Seiko". This has been well-documented and referenced throughout the SEIKO collectors’ communities worldwide.
What gives the 52 Stream monumental significance in SEIKO’s history is the fact that, in the late 90s, the Japanese Manufacture resurrected the 52 and re-designated it the 4S Series. Today, the SEIKO 4S series of high-grade mechanical movements equip luxury-range SEIKO Brightz (4S27, 4S29) and high-end SEIKO Credor (4S76, 4S77).
Despite the supreme quality of the 4S Series, no current 4S matches the performance and precision of the 52 KS Special Chronometer 5246. While the range-topping 4S76 and 4S77 are adjusted to -10/+15 sec per day, the KS Special Chronometer was tuned to Grand Seiko accuracy grade of -3/+5 sec per day. While those unfamiliar with SEIKO would marvel at the "Chronometer" in the name, SEIKO purists know that it is the “KS Special” (AA Accuracy) designation that exceeds its Chronometer certification.
Within the 52 KS Special Chronometer, SEIKO was able to produce a Grand Seiko and an Officially Certified Chronometer at the same time. All was encased in a beautifully sculptured case with SEIKO’s signature reverse curves, still found on their high-end offerings today.
 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Piękny jest!

Gratulacje!

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłbym z dumą.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał się rozstać z tym KS'em to daj znać ;), ma swój urok i czar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest!

Gratulacje!

 

 

Fantastyczny !

 

 

Nosiłbym z dumą.

 

 

Jakbyś chciał się rozstać z tym KS'em to daj znać ;), ma swój urok i czar :)

 

Dzięki, cieszę się że się podoba bo niełatwo taki znaleźć  a kosztuje niemało. Pojedzie jeszcze na full-serwis i będzie na następne 40 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś zegarmistrza dobrze ogarniającego starsze Seiko który zająłby się KS 5246-6000? Prawdopodobnie znany problem z mechanizmem zmiany daty - mogą być trudno dostępne części - i regulacja. Raczej nic poważnego ale nie chcę żeby ktoś zepsuł.

Jak bywasz w Lublinie lub Warszawie, słuze pomocą-prawdopodobnie problemem jest sprężynka, gdyby co, pisz pw :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bywasz w Lublinie lub Warszawie, słuze pomocą-prawdopodobnie problemem jest sprężynka, gdyby co, pisz pw :)

Byłem dopiero co ale w najbliższym czasie się nie wybieram więc chyba wyślę tam gdzie sugerował @eye-lip ale dziękuję, może skorzystam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej king-seikowy (wskazówki, indeksy) z lord-maticów:

 

6bzMT2w.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniam. I do tego fajny pasek :wub:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek zrobiłem dla znajomego do reedycji king seiko z 2000 roku. Fajny zegarek..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy taki fajny? Nuda, aż się ma ochotę wyjść z kina ;)

 

post-90297-0-34725800-1491586078_thumb.jpg

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ponieważ nie ma na grupie tematu kupię-sprzedam, dlatego pytam tutaj, czy poratuje ktoś taka tarczą ??

 

A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: czy mozna na podatawie tych fotek określić model i rok produkcji?

 

 

Pozdrawiam

 

ps. to chyba jest już vintage ?

 

post-96358-0-37121200-1491588773_thumb.jpg

post-96358-0-96370700-1491588787_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu masz wszystko: model 6602-1990, rok  69' (pierwsza cyfra w nr seryjnym to rocznik, czyli 9)

 

To zegarek z serii Sporsman

 

The Seiko Sportsman starts production at Suwa in 1960.

 

Z tarczą będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.