Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Otwór pod wałek w mechanizmie (oś wałka) jest na innej wysokości no i wałek różni się długością.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwór pod wałek w mechanizmie (oś wałka) jest na innej wysokości no i wałek różni się długością.

 

Otóż to - trzeba by Krisa zapytać o te koperty, bo wyglądają tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten opisany w katalogu 2416A/860208 pokazany powyżej był tylko jako złocony choć pewności nie mam. Mam za to pewność że ostatni z pokazanych zegarków Krisa to składak.

 

Ja miałem kiedyś jeszcze ciemnego:

 

post-49869-0-59029700-1503079631_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wydaje mi się że ten opisany w katalogu 2416A/860208 pokazany powyżej był tylko jako złocony choć pewności nie mam....

W katalogu (!!!) ;) z 1972 jest również w stali. Przynajmniej tak mnie się wydaje bo nie ma nr ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

.......

..

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Było, ale noworus. I pies był na deklu a nie tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy, mam zadanie bojowe od dziewczyny - znaleźć zegar-zegarek z Łajką (pierwszym psem w kosmosie). Pomożecie? Było coś takiego? Szukam w necie i nie mogę nic znaleźć.

Może nie Łajka tylko Белка и Стрелка :) (foto z sieci)

Edit: choć są i z Łajką

Tu jakiś link:

http://www.cafepress.com/+laika_dog_cosmonaut_ussr_space_vintage_retro_watch,1457237376

post-27093-0-45901700-1503083534_thumb.jpg

post-27093-0-95555300-1503083795_thumb.jpg

post-27093-0-64795300-1503083806_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
...

Chłopaki, moja Matylda Was pozdrawia! :)

Wzajemnie :) Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁOOOOŁ CHŁOPAKI!!!!

WIELKIE DZIĘKI!!!!!

 

Chłopaki, moja Matylda Was pozdrawia! :)

Jakbyście wczoraj mieli więcej czasu to na miejscu bym Wam pokazał... :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, Grzegorz - nakadziliście jej tymi ciekawostkami, teraz będę musiał jej coś znaleźć. :) 

Gregh - przepraszam Cię, że tak wczoraj w biegu do Ciebie zaszedłem. Widziałeś dobrze, że za szybko wczoraj wszystko się odbywało. Już niedługo się zobaczymy na pewno!


Jakby jeszcze Jacek chciał na Podlasie wpaść, to w ogóle byłoby super. W ogóle zlot na Podlasiu trzeba zaplanować i tyle. ;)

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, Grzegorz - nakadziliście jej tymi ciekawostkami, teraz będę musiał jej coś znaleźć. :) 

 

Gregh - przepraszam Cię, że tak wczoraj w biegu do Ciebie zaszedłem. Widziałeś dobrze, że za szybko wczoraj wszystko się odbywało. Już niedługo się zobaczymy na pewno!

Jakby jeszcze Jacek chciał na Podlasie wpaść, to w ogóle byłoby super. W ogóle zlot na Podlasiu trzeba zaplanować i tyle. ;)

Taaa. Dalej to się nie da już.... ;) Prawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Dalej to się nie da już.... ;) Prawie :D

Krzychu, bliżej fabryki Łucza, bliżej Moskwy - mówię Ci to się tutaj wyczuwa w powietrzu.

Zdjęcie od Kolegi z forum. Do teraz byłem prawie pewien, że to rzemiosło - ale po tym jak pokazaliście te dziwne Poljoty Foreign... Co o tym Kirowskim myślicie?

 

W sumie inny dział by się nadawał, ale pytanie jest bardziej fundamentalne i jeśli powiecie, że jest szansa, że to coś jest oryginalne, to właśnie stanie się legendą.

post-97171-0-82538900-1503092647_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że coś takiego ktoś byłby w stanie sfabrykować w garażu? Nie ma szans! Oczywiście że oryginał! No chyba że to dzieło grafika komputerowego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że coś takiego ktoś byłby w stanie sfabrykować w garażu? Nie ma szans! Oczywiście że oryginał! No chyba że to dzieło grafika komputerowego... ;)

Warto zawsze być otwartym i weryfikować pogląd na to, co można zrobić w garażu. Może nie w moim, czy Twoim - ale też doceniłeś ostatnio współczesne podróbki do precyzyjnych. Nie jestem przekonany do tarczy, bo nie widziałem nigdzie nawet podobnego wzoru, a tak doskonały stan może budzić wątpliwości.

 

Nie ukrywam, ze to dobra nowina - jest znowu za czym gonić.

Zapytam tylko dla pewności - ta koperta jest Poljotowska? 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zawsze być otwartym i weryfikować pogląd na to, co można zrobić w garażu. Może nie w moim, czy Twoim - ale też doceniłeś ostatnio współczesne podróbki do precyzyjnych. Nie jestem przekonany do tarczy, bo nie widziałem nigdzie nawet podobnego wzoru, a tak doskonały stan może budzić wątpliwości.

 

Nie ukrywam, ze to dobra nowina - jest znowu za czym gonić.

Zapytam tylko dla pewności - ta koperta jest Poljotowska? 

Nie znam ani tej tarczy ani koperty. Z kopertą trudniej bo można wziąć jakąkolwiek żeby zrobić fajny zegarek, ale nie chce mi się wierzyć że ktoś jednostkowo zrobił taka tarczę. Choć gdyby była współczesna to byłoby ich więcej. Więc albo to mega rzadki unikat albo współczesna jednostkowa "renowacja - malowanka" na bazie czegokolwiek. Szkoda że nie ma zdjęć werku.

 

Myślę.  I coraz bardziej skłaniam się ku dziełu współczesnego "renowatora"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koperta wydała mi się dziwna, z drugiej strony koronka i wskazówki są znajome. Nie mam zdjęcia mechanizmu - Slavny Hans mi ostatnio pokazał to zdjęcie, jak gadaliśmy o rzadkich kirowskich. U wszystkich ten Kirowskije budzi zarówno zainteresowanie co i wątpliwości.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A może...

 

Autocytat - Yakovlev - po raz n-ty:

"Wystarczy przyjąć, że jeszcze nie wszystko widzieliśmy i jeszcze niejedno nas zaskoczy".

 

Często te kategoryczne stwierdzenia, że coś było albo nie było z biegiem czasu zostają zweryfikowane.

Powoływanie się na informacje sprzed kilku czy kilkunastu lat i utwierdzanie siebie i innych w jedynej prawdzie objawionej prowadzi do uwsteczniania się.

A już powoływanie się na katalogi ......

 

Zmieńcie podejście.

Nie szukajcie dowodów na to, że coś istniało w takiej czy innej wersji.

Znajdź dowody, że czegoś takiego nigdy nie było !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tako rzecze Yakovlev i cały klub wiedział, że to co rzecze jest dobre.


Prawda Jacku, dlatego zawsze wolę Was zapytać niż szukać po katalogach. Najlepsze sztuki w moim życiu, były prosto od kolekcjonerów, którzy ortodoksyjnie trzymali się katalogów i wyprzedawali białe kruki.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W tym przypadku trudno i potwierdzić i zaprzeczyć :)

Dzisiaj, a może za jakiś czas niespodziewanie samo się wyjaśni bez szczególnych poszukiwań :)

 

Nauczyłem się już, że w przypadku radzieckich zegarków nic nie jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacap

Mam pytanko do znawców tematu

Czy mechanizmy wykorzystanie w ruskich zegarkach były jak wszystko u nich znalezione u Niemca na strychu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.