Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

komornik12 - Nie oszukany, ruscy różne robili. Wiem, że teraz na pewno robią w stalowych.

(...)

?

 

Obawiam sie, że jestes zbytnim optymistą i jednak amfibia z mosięzna koperta to złe połaczenie :wink: .

Po prostu nie wierzę, aby mosięzna koperta mogła bez powaznych odkształcen wytrzymać nacisk 20 kG na kazdy cm kwadratowy swojej powierzchni...


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam tylko mosiężne koperty z wałkami. Postaram się zdobyć stalową, ale niczego nie obiecuję. Z fotkami będzie gorzej, ale sprubuję.

 

Poza tym potrzebuję balansu do KIROWA 1938r. średnica werku ok 41mm, 15 kamieni. Jest jeszcze nr 8650, ale to chyba nr seryjny.

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie wierzę, aby mosięzna koperta mogła bez powaznych odkształcen wytrzymać nacisk 20 kG na kazdy cm kwadratowy swojej powierzchni...

 

Jeśli okrągła - bez problemu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei szukam Sportiwnyje z firmy Kirowa z pocz. lat 60. Styl wojskowy z czarną tarczą. Kiedyś zgubiłem i bardzo chcę nabyć taki sam.

 

Był taki na allegro i właśnie ja go kupiłem, ale nie sprzedam go bo też na takiego polowałem, a ten jest w stanie niemalże idealnym :D

http://www.allegro.pl/item193412869_sporty...e_rzadkosc.html


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek_W - to moja ulubiona amfibia do noszenia. Jest super!

Nie wiesz przypadkiem czy ta koperta jest stalowa czy to mosiądz?

 

Mam taką samą amfibię - koperta jest ze stali, ale bezel :?: - ma trochę inny kolor i gładkość, więc co do niego nie jestem w stanie na 100% określić z czego jest.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nową nieużywaną (jakby ktoś miał na zbyciu to kilka sztuk) kotwicę do radzieckiej kukułki Majak. Oczywiście zapłacę.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie wierzę, aby mosięzna koperta mogła bez powaznych odkształcen wytrzymać nacisk 20 kG na kazdy cm kwadratowy swojej powierzchni...

 

Jeśli okrągła - bez problemu.

 

J.

 

Chyba bez problemu to wgniecie sie dekiel :wink:

Pomierzyłem moje wszystkie amfibie (stalowe zresztą) i powierzchnia samego dekielka to ok.5,5 cm kw, czyli musi on wytrzymac nacisk min. 110KG.

Nie sadzę, aby blacha mosięzna o grubości spotykanej w kopertach zegarkowych nie uległa deformacji pod takim parciem, tym bardziej, ze nawet wieksze odkształcenie jeszcze spręzyste byłoby niedopuszczalne, bo spowodowałoby powstanie nieszczelności, achyba weszlibysmy w zakres odkształcen plastycznych.

A zresztą,- czy znasz mosięznego divera z deklarowaną wytrzymałością 20 ATM??!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba bez problemu to wgniecie sie dekiel :wink:

 

Dekla nikt nie robi z mosiądzu; zwykle tłoczy się je na zimno z lepszej stali nierdzewnej.

 

Nie sadzę, aby blacha mosięzna o grubości spotykanej w kopertach zegarkowych nie uległa deformacji pod takim parciem,

 

Kopert nie robi się z blachy.

 

tym bardziej, ze nawet wieksze odkształcenie jeszcze spręzyste byłoby niedopuszczalne, bo spowodowałoby powstanie nieszczelności, achyba weszlibysmy w zakres odkształcen plastycznych.

A zresztą,- czy znasz mosięznego divera z deklarowaną wytrzymałością 20 ATM??!

 

Znam, ale nie wymagaj ode mnie przypominania sobie co to było. Kiedyś stal nie była taka powszechna jako materiał na koperty.

W ogóle kiedyś prawie cały sprzęt nurkowy był wykonywany z mosiądzu i brązu, właśnie dlatego, że często ruszane połączenia układają się pod ciśnieniem. No i lepsze mosiądze nie są takie znów słabe.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...prawde rzeczesz Jacku


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba bez problemu to wgniecie sie dekiel :wink:

 

Dekla nikt nie robi z mosiądzu; zwykle tłoczy się je na zimno z lepszej stali nierdzewnej.

 

Słusznie' date=' ale tez te moje zgrubne obliczenia, majace na celu sprowadzenie dyskusji z rejonów abstrakcji w obszar konkretych sił , które zegarek ma wytrzymac w takim samym stopniu dotycza tez pozostałych pwierzchni koperty i pokazują, jakie na kopertę działaja siły.

 

tym bardziej' date=' ze nawet wieksze odkształcenie jeszcze spręzyste byłoby niedopuszczalne, bo spowodowałoby powstanie nieszczelności, achyba weszlibysmy w zakres odkształcen plastycznych.

A zresztą,- czy znasz mosięznego divera z deklarowaną wytrzymałością 20 ATM??![/quote']

 

Znam, ale nie wymagaj ode mnie przypominania sobie co to było. Kiedyś stal nie była taka powszechna jako materiał na koperty.

W ogóle kiedyś prawie cały sprzęt nurkowy był wykonywany z mosiądzu i brązu, właśnie dlatego, że często ruszane połączenia układają się pod ciśnieniem. No i lepsze mosiądze nie są takie znów słabe.

 

J.

 

Nie twierdzę, ze teoretycznie nie moznaby wykonac divera na 200m z mosiadzu,- jasne, ze mozna, tak jak i np. z ołowiu zreszta też :wink: ;- kwestia tylko, jakie musiałby miec on wymiary(grubość ścianek)!

Sądzę, że niemozliwe jest wykonanie z mosiadzu Amfibii o WYMIARACH (a wiec i o grubości koperty) takich, jak maja te, spotykane powszechnie ze stali nierdzewnej (a przeciez o takich tu dyskutujemy!), która wytrzymywałaby ciśnienie 200m wody.

A poza tym, poza tym konkretnym przypadkiem Amfibii, tak naprawde poczuję sie przekonany do mozliwości istnienia mosiężnych diverów na 200m , gdy przedstawiony zostanie jakis ich przykład :wink:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słusznie, ale tez te moje zgrubne obliczenia, majace na celu sprowadzenie dyskusji z rejonów abstrakcji w obszar konkretych sił , które zegarek ma wytrzymac w takim samym stopniu dotycza tez pozostałych pwierzchni koperty i pokazują, jakie na kopertę działaja siły.

 

A dlaczego by miały inne siły działać na boki koperty niż na dekiel i szkło? A w ogóle jakie ty wartości bierzesz do obliczeń, że 4mm mosiądzu wychodzi słabiej od 4mm hardlexu?

 

Oczywiście, ze robi się z blachy!! O odpowiedniej grubości, wcale zreszta nie takiej dużej w typoszeregu blach.

 

Może i gdzieś ktoś tłoczy z blach, ale raczej toczy się z wałka i frezuje.

Koperty obtaczane z blach mosiężnych lub szlachetnych stosowano tylko w kieszonkowcach.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej - wezmę Komandira za piekną Sławę automata w dobrym stanie. Niestety nie przyjęła się u mnie, przyszła w czasie innych zakupów i nie wytrzymała konkurencji, ale zegarek jest b. fajny :D (biała tarcza):

 

dscn3197bx2.jpg


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Do Karol Kłósek: Jeśli chcesz to mam taką kotwić, a nawet cały werk do takiej kókółki. Werk i kotwica używana, ale palety nie są wytarte nie licząc braku farby. Jak chcesz to coś to napisz.

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei szukam Sportiwnyje z firmy Kirowa z pocz. lat 60. Styl wojskowy z czarną tarczą. Kiedyś zgubiłem i bardzo chcę nabyć taki sam.

 

Był taki na allegro i właśnie ja go kupiłem, ale nie sprzedam go bo też na takiego polowałem, a ten jest w stanie niemalże idealnym :D

http://www.allegro.pl/item193412869_sporty...e_rzadkosc.html

Gratuluję polowania ale niestety ja szukam innego. Tamten ma klasyczny militarny wygląd. Ten Kienzle jest bardzo do niego podobny.

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=kienzle


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dokładnie taki sam. Upolowałeś go na allegro?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagniety na zamowienie od starego zegarmistrza, ktory handluje swoja kolekcja na gieldzie w Bytomiu :D

polowalem na niego na allegro, ale ciezko bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale OFERUJĘ kilka moich zegarków radzieckich do sprzedania :D

Pozdrawiam i polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ale tez te moje zgrubne obliczenia, majace na celu sprowadzenie dyskusji z rejonów abstrakcji w obszar konkretych sił , które zegarek ma wytrzymac w takim samym stopniu dotycza tez pozostałych pwierzchni koperty i pokazują, jakie na kopertę działaja siły.

 

A dlaczego by miały inne siły działać na boki koperty niż na dekiel i szkło? A w ogóle jakie ty wartości bierzesz do obliczeń, że 4mm mosiądzu wychodzi słabiej od 4mm hardlexu?

 

No właśnie na tym polega problem,- aby uzyskać podobna wytrzymałość co stal nalezałoby stosowac odpowiednio grubsze elementy mosięzne.

nie sadze zatem, aby mozliwe byłoby wykonanie z mosiądzu koperty Amfibii o wymiarach 9a wiec igrubościach ścianek) tej stalowej i wytrzymującej takie samo, jak stalowa, cisnienie.

 

Oczywiście, ze robi się z blachy!! O odpowiedniej grubości, wcale zreszta nie takiej dużej w typoszeregu blach.

 

Może i gdzieś ktoś tłoczy z blach, ale raczej toczy się z wałka i frezuje.

Koperty obtaczane z blach mosiężnych lub szlachetnych stosowano tylko w kieszonkowcach.

 

J.

 

Zapewne jest kilka sposobów wykonywania koperty, zaleznych m.in. od jej kształtu. Odcinanie z wałka miałoby moze sens w przypadku kopert okrągłych, do których przylutowywuje się póxniej rogi na pasek.

Niemniej teraz takie koperty stanowia chyba zdecydowana mniejszość i najczęściej koperta wraz z rogami stanowi jedną całość. Wtedy jednak lepiej sztancowac ją (wycinac zgrubsza) z blachy, a potem obrabiac skrawaniem ( i ewentualnie bardziej egzotycznymi technologiami).

W kazdym razie tak wytwarzano koperty w fabryce zegarków, która przed laty zwiedzałem, wprawdzie tylko jedna i byc może o tyle nietypową, ze sama sobie obudowy wytwarzała (większośc kupuje je we wyspecjalizowanych wytwórniuach) Chodzi o GP.

A generalnie- wiem,, ze masz dużą wiedzę nt zegarków (piszę jak nabardziej powaznie), a więc podaj przykład mosięznego divera na 200m a nie tylko przekonasz mnie, ale i wrzucisz na to forum dużą ciekawostkę. Tymczasem bez tego szczerze mówiąc trudno będzie mnie przekonac, bo dodatkowo nie widzę sensu, ani technicznego, ani ekonomicznego komplikowania sobie zycia i robienie wysoko wytrzymałej koperty ze słabszego materiału, podczas gdy mocniejszy,- stal, znany jest od b. dawna i techniki jego obróbki tez nie stanowią wiekszej tajemnicy, o czym świadczą b. stare stalowe zegarki.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj przykład mosięznego divera na 200m a nie tylko przekonasz mnie, ale i wrzucisz na to forum dużą ciekawostkę. Tymczasem bez tego szczerze mówiąc trudno będzie mnie przekonac,

 

Nadludzkiej pamięci ode mnie wymagasz :D

Wydaje mi się, że mosiężną kopertę miały Benrusy sprzed 1975 roku - potem wszystkie były stalowe, tak jak model dla Navy Seals. No i na pewno mosiężny był Auricoste, ale za jego 200m głowy nie dam.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość libero

Zlota koperte do poljota de luxe ktos ma moze na sprzedaz ? Jedno ale : W stanie bdb lub db+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pewną propozycję. Wymienię werki (sprawne/zepsute/pojedyncze części) na zegarki ruskie (grunt, aby koperta nie była za mocno poobijana i szkło było całe, tarcza ładna i ładne wskazówki, a werk nie musi być). Upraszczając wymienie mechanizmy na koperty ze szkłem, tarczą i wskazówkami.

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

 

Do Karol Kłósek: Jeśli chcesz to mam taką kotwić, a nawet cały werk do takiej kókółki. Werk i kotwica używana, ale palety nie są wytarte nie licząc braku farby. Jak chcesz to coś to napisz.

 

Pozdro

 

Dzięki za odpowiedź, ale trochę mi nie pasuje wkładać używanych części do nowej kukułki. Mam nową kukułkę do której się ktoś dobierał i bardzo zdeformował kotwicę.

Będę musiał chyba pochodzić po zegarmistrzach i wyłudzić od któregoś taką nową kotwicę - bo mojemu zegarmistrzowi zapas kotwic do kukułki się już niestety skończył.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz.

Czy nie można wyprostować tej kotwicy czy jest załatwiona na amen (popęka przy prostowaniu)?

Nie widzę przeszkody w montowaniu używanych części do nieużywanych zegarów.

 

Pozdro i powodzenia

 

Ps. Czy nikt nie chce się wymienić werków na koperty (patrz kilka postów wyżej).


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej kotwicy nie da się niestety nic zrobić. Ta kukułka jest w stanie fabrycznym, nigdy nie chodziła i jakoś tak nie pasuje mi wkładać do niej używanej części. Pochodzę po zegarmistrzach, od któregoś na pewno wydębię taką nieużywaną.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.