Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
daktarin

Blonex - pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

W miarę. Sekundnik nie jest oryginalny, koronkę słabo widać na tych zdjęciach. Dodaj zdjęcie werku, to ocenimy dalej.

A wogóle to tzw blonex junior, najmniejszy błoniak

wiem,junior, nie moge zalaczyc zdjec , wieczorem z domu poprawie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże broń...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże broń...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

ale o co chodzi? czy autentyk? bo trochę kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi? czy autentyk? bo trochę kosztuje

Górny rząd to oryginalne Warsy... nie bylo zloconych kopert a tarcza to malowanka...70b6377d8f064628e39c782064291c0d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny rząd to oryginalne Warsy... nie bylo zloconych kopert a tarcza to malowanka...70b6377d8f064628e39c782064291c0d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

dzięki jak byś jeszcze wrzutke zrobił lechów i polan chyba że były tylko te co są na fotce

Edytowane przez oqlus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo ładny tylko dekiel mi się nie podoba ale czy orginał?

Kupiłeś zegarek od oszusta. Wart jest najwyżej 5 paczek papierosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oqlus.pl Dekielek jak najbardziej orginał, ale od Poljota i koperty od tegoż poljota w który jest wciśnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zegarek od oszusta. Wart jest najwyżej 5 paczek papierosów.

 

nie kupiłem ale był na allegro i poszedł za bisko 400zł. no właśnie koperta mnie zaskoczyła

natomiast kupiłem "Polana" no i chyba też się wpakowałem

tyle że ładny

post-106048-0-18475400-1542567742_thumb.jpg

post-106048-0-49751600-1542567752_thumb.jpg

post-106048-0-05592300-1542567763_thumb.jpg

Edytowane przez oqlus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast kupiłem "Polana" no i chyba też się wpakowałem

Ano też. Pytać się trzeba ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj.....

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłeś Polana, tylko coś zostało tak nazwane przez nieuprawnioną osobę. A nazewnictwo jest rzeczą ze wszech miar umowną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach były wyroby czekoladopodobne a to jest Polanopodobny

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję zainwestować w lekturę. "Przystanek zegarek" książka o zegarkach z Błonia. Myślę, że zakup szybko się zwróci.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Blonex jest ok? Czy na mechanizmie logo nie powinno byc w kształcie pięciokąta zamiast rombu? https://allegro.pl/oferta/blonex-antichoc-17-rubis-z-blonia-7752073998

 

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Jest to mechanizm Kirowski i były montowane w zegarkach Błonie. Cały zegarek wygląda na oryginalny

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W/g publikacji W.Mellera,mech.17k bez nr referencji był montowany w zegarkach z Błonia, ale z pięciokontem a nie rombem na mostku. Zdjęcia są mało wyraźne, ale myślę że sekundnik jest nie od kompletu. Z tymi drobiazgami można sobie jednak poradzić. Poza tym zegarek wygląda nieźle - koperta i tarcza w ładnym stanie, koronka wygląda raczej na oryginalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W/g publikacji W.Mellera,mech.17k bez nr referencji był montowany w zegarkach z Błonia, ale z pięciokontem a nie rombem na mostku. Zdjęcia są mało wyraźne, ale myślę że sekundnik jest nie od kompletu. Z tymi drobiazgami można sobie jednak poradzić. Poza tym zegarek wygląda nieźle - koperta i tarcza w ładnym stanie, koronka wygląda raczej na oryginalną.

No może "rombnąlem" się z tym mostkiem, chociaż widziałem parę błoniaków z rombem. W książce jest że najprawdopodobniej nie były montowane 2409 z takim logo. Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, chyba jednak sobie odpuszczę. Choć coś z Błonia na pewno będzie kiedyś w kolekcji. Będę obserwował rynek. Na razie nacieszę się Raketą, bo dziś kurier przyniósł

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z zegarkiem z załączonego linku jest coś nie tak? Pytam, bo im dłużej mu się przyglądam tym mam wrażenie, że nie całkiem to wszystko pasuje, a chciałem do gościa zadzwonić.

https://allegro.pl/oferta/blonex-stary-polski-zegarek-7760912372?reco_id=735fe3f3-1666-11e9-b7ad-246e96104760&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z zegarkiem z załączonego linku jest coś nie tak? Pytam, bo im dłużej mu się przyglądam tym mam wrażenie, że nie całkiem to wszystko pasuje, a chciałem do gościa zadzwonić.

https://allegro.pl/oferta/blonex-stary-polski-zegarek-7760912372?reco_id=735fe3f3-1666-11e9-b7ad-246e96104760&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Wskazówki są od poljota. A wogóle to juniorek


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za materiał porównawczy. :-) Odniosłem się do sekundnika, że nie od kompletu - bo jest w innym odcieniu niż pozostałe. Powinienem jeszcze dodać, że w ogóle wskazówki są nie od tego zegarka. :-)

Witam. Czy z zegarkiem z załączonego linku jest coś nie tak? Pytam, bo im dłużej mu się przyglądam tym mam wrażenie, że nie całkiem to wszystko pasuje, a chciałem do gościa zadzwonić.

https://allegro.pl/oferta/blonex-stary-polski-zegarek-7760912372?reco_id=735fe3f3-1666-11e9-b7ad-246e96104760&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Poza wskazówkami, koronka do wymiany, no i jak w zapytaniu o poprzedni zegarek - mostek powinien być z pięciokontem a nie rombem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.