Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafio77

epo 3413 czy davosa ternos

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzcie majac do wyboru dwa te modele

Ktory byscie wybrali majac na uwadze:

1-Epos ma mechanizm 2824.2

Davosa 2824

2-epos nowy cena po promocji 2410zl plus dodatkowy przeglad

3-davosa miesieczna w stanie jak nowy za okolo 1900-2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie identyczne zegarki, bierz ten, który bardziej Ci się podoba.

Jedyna przewaga Davosy to ceramiczna wkładka bezela.

Mechanizm dokładnie ten sam w obydwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie rafio, czy widziałeś oba zegarki na żywo?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Glycine COMBAT SUB :) Zarówno EPOS jak i DAVOSA średnio wypadają na żywo :)

 

Powtarzam się, sorry... :) Ale samiućkom prawde powiedzioł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup squale z bazarku. Bardzo fajny zegar w dobrej cenie. Sprzedajacy zaufany, zegar zadbany.

 

Jesli jeszcze sie nie sprzedal :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały nadgarstek wiec wszystko powyżej 41 trochę za duże -wczoraj przymierzałem eposa w sklepie nawet mi się podobał niestety davosy nie miałem na ręce

mam już jednego eposa o średnicy 40,5 a wygląda na większego niż ten nurek kóry ma 41mm , davosa ma za to ceramiczny bezel

 

mechanizm 2824-2 w eposie to chyba nie to samo co 2824

 

czy bezel ceramiczny to jakaś duża przewaga nad eposem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine COMBAT SUB :) Zarówno EPOS jak i DAVOSA średnio wypadają na żywo :)

 

Powtarzam się, sorry... :) Ale samiućkom prawde powiedzioł :)

 Nie zgodzę się... Mam (co prawda inne modele) i Epos`a i Davos`ę - "na żywo" wyglądają super! Glycine - zacna marka, ale żeby od razu tak  deptać adwersarzy? :P


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos jak dla mnie trochę nijaki -w cenie 2400 jeszcze ujdzie. Davosa - bardzo solidny zegarek, tyle że bezpośredni homage Rolexa Submarinera. Ceramiczny bezel sam w sobie jest zaletą - nie zarysujesz go tak łatwo jak aluminiowego w Eposie i ogólnie obecnie jest raczej moda na wprowadzanie ceramiki. W tej Davosie natomiast nie podoba mi się czcionka na bezelu. Co do Glycine wstrzymam się z komentarzem, aż trafi w moje łapki (pewnie napiszę recenzję) - ale skoro sam ją ostatnio wybrałem (biorąc pod uwagę wiele innych ofert), to chyba oczywiste, że wiążę z tym modelem pewne "nadzieje". Podejrzewam, że do ideału Combat Subowi brakuje tylko mocniej tłoczonego dekla i być może lekko wypukłego szafiru.

 

Gdybym miał kupować Eposa z tej serii to pewnie wybrałbym ten model, bo najbardziej oryginalny.

32ddf496323064aa942258cdb431f9ac.jpg

 

Pozostałe kojarzą mi się za bardzo z Orientem Mako USA /Ray


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos jak dla mnie trochę nijaki -w cenie 2400 jeszcze ujdzie. Davosa - bardzo solidny zegarek, tyle że bezpośredni homage Rolexa Submarinera. Ceramiczny bezel sam w sobie jest zaletą - nie zarysujesz go tak łatwo jak aluminiowego w Eposie i ogólnie obecnie jest raczej moda na wprowadzanie ceramiki. W tej Davosie natomiast nie podoba mi się czcionka na bezelu. Co do Glycine wstrzymam się z komentarzem, aż trafi w moje łapki (pewnie napiszę recenzję) - ale skoro sam ją ostatnio wybrałem (biorąc pod uwagę wiele innych ofert), to chyba oczywiste, że wiążę z tym modelem pewne "nadzieje". Podejrzewam, że do ideału Combat Subowi brakuje tylko mocniej tłoczonego dekla i być może lekko wypukłego szafiru.

 

Gdybym miał kupować Eposa z tej serii to pewnie wybrałbym ten model, bo najbardziej oryginalny.

 

 

Pozostałe kojarzą mi się za bardzo z Orientem Mako USA /Ray

dzięki za odpowiedz

ja nie jestem taki ekstrawagancki:)wole czerń bo bardziej uniwersalna

co do eposów to ostania szansa na tańsze zakupy bo w salonie mówili o podwyżkach'

a ten mój prawdopodobnie ma najlepsze rabaty do 30% mi dają -chyba musza mnie lubić bo taki konkurent jubitom wymięka z upustami rzędu naście % 

 

davose chce sprzedać formowy kolega ten bezel ceramiczny mnie korci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli design w Davosie Ci nie przeszkadza, bierz Davosę.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaje glos na eposa. Elegancki design,po co Ci ta pstrokatosc i balagan na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balagan na tarczy w davosie? Przeciez ona ma prostsza tarcze niz epos tak na marginesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem Davosę Ternos DLC na naszym bazarku.Stan bdb. Jakbyś się zdecydował i chciał pohandlować to zapraszam na priv :)


Glycine COMBAT SUB :) Zarówno EPOS jak i DAVOSA średnio wypadają na żywo :)

 

Powtarzam się, sorry... :) Ale samiućkom prawde powiedzioł :)

Jako posiadacz 2 Davos stanowczo protestuję. Kupiłem dwie nie widząc ich na żywo i przy rozpakowywaniu byłem pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

To tylko moja opinia.


Bardziej do Glycyny pisalem,bo nie kumam podniety tym zegarkiem

 

Przynajmniej niczego nie udaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały nadgarstek wiec wszystko powyżej 41 trochę za duże -wczoraj przymierzałem eposa w sklepie nawet mi się podobał niestety davosy nie miałem na ręce

mam już jednego eposa o średnicy 40,5 a wygląda na większego niż ten nurek kóry ma 41mm , davosa ma za to ceramiczny bezel

 

mechanizm 2824-2 w eposie to chyba nie to samo co 2824

 

czy bezel ceramiczny to jakaś duża przewaga nad eposem ?

 

Jeśli szukasz zegarek na mały nadgarstek to Davosa jest idealna. Jest niziutka i zgrabnie się prezentuje (nie przytłacza) . Sam mam nadgarstek 16.5 i właśnie tym kierowałam się przy kupnie.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ca612d4491e65720

Zdjęcie zrobione na szybko, dla pokazania jak leży na mniejszym nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mechanizm 2824-2 w eposie to chyba nie to samo co 2824

 

 

Oba zegarki mają ten sam mechanizm... Eta 2824-2

 

 

Jeśli szukasz zegarek na mały nadgarstek to Davosa jest idealna. Jest niziutka i zgrabnie się prezentuje (nie przytłacza) .

 

No w końcu to kopia 1:1 rolex'a submarinera - to musi być świetna,  ;)  tyle tylko że jak masz kupować coś co jest zerżnięte z innego zegarka, a w dodatku wyposażone w mocno średni mechanizm (wersja standard - czyli cudów nie ma)... i do tego płacić za to 2000PLN to może warto się zastanowić nad "lekką zmianą koncepcji" - bo zegarków wyglądających dokładnie tak jest bez liku a ceny są niższe sporo ;)

Nie lepiej poszukać czegoś co "nie jest do niczego podobne", albo przynajmniej ma "kilka" różnic?

 

Jakbym miał wybierać miedzy tymi dwoma to wybrałbym Epos'a pokazanego przez MasterMind a jakbym koniecznie chciał mieć kopie roleksa to poszukałbym Tisell'a na Miyota 9015...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master jak zwykle zapodaje w porzo opcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą, po co wydawać 2k za wierną kopie rolka skoro sa bardziej oryginalne modele.

Zerknij sobie jeszcze na certine ds action, zwłaszcza kolor niebieski. Sam ja posiadam i jedyne czego mi brakuje to ceramiczny bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzylem Davose,fajny zegarek

ale.mam jedno ale...

własnie ta lupka nad datą po 5 minutach juz mi sie opatrzyla

teraz wiem dlaczego tyle.tego na bazarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tej Davosy na bazarku? Teraz jest jakaś niebieska, a tak to rzadko się trafia.

Pokaż mi jakąś czarną ternos ceramic używaną w Polsce...

Tak samo jak ten squale dobra okazja ;)

No ale skoro Ci się nie podoba to szukaj dalej bo już trzeba coś kupić :D

 

Może Certina Ds Action lub Seiko Sumo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wiem dlaczego tyle.tego na bazarku

 

No akurat Davosa to dość rzadki zegarek na bazarku a Ternos to chyba trzeci albo czwarty raz widzę ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat Davosa to dość rzadki zegarek na bazarku a Ternos to chyba trzeci albo czwarty raz widzę ;)

miałem na myśli w ostatnim czasie - bo i czarna i niebieska były do kupna na bazarku no i dostawałem wiadomości na PW odnośnie chęci sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat zaden argument, przynajmniej na tym forum gdzie ludzie mają ADHD zegarkowe. zobacz ile ostatnio było/jest na bazarku Tudorow czy Omegi 300m , czy o czymd to świadczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.