Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też się podoba. Ogólnie lubię raczej proste zegarki, za wyjątkiem world timerów. Jest jakiś urok w nich, obietnica podróży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś pierwsza próba na kajdanie. Zegarek wygląda moim zdaniem kompletnie inaczej. Wcześniej był sportowo-codzienny, teraz nabiera klasy. Nie wiem czy będę wrzucał na gada (być może coś skroję u Filipa), na razie ponoszę w pełnej stali.

 

Czapka z głowy dla JLC za system wymiany. Zarówno bransoleta jak i guma zmieniana jest bez użycia narzędzia. Wystarczy dwoma palcami złapać za dwa wystające od spodu elementy, ścisnąć i pasek / bransoletę zdejmujemy / zakładamy momentalnie, bez naprowadzania, bez walki, bez skrobania uszu - coś pięknego. Na pasku skórzanym jest standardowy quick-release-springbar, który też zakłada / zdejmuje się po prostu pięknie.

 

 

 

IMG_9788.jpg

IMG_9789.jpg

IMG_9791.jpg

IMG_9792.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Butik napisał(-a):

Dziś pierwsza próba na kajdanie. Zegarek wygląda moim zdaniem kompletnie inaczej. Wcześniej był sportowo-codzienny, teraz nabiera klasy. Nie wiem czy będę wrzucał na gada (być może coś skroję u Filipa), na razie ponoszę w pełnej stali.

 

Czapka z głowy dla JLC za system wymiany. Zarówno bransoleta jak i guma zmieniana jest bez użycia narzędzia. Wystarczy dwoma palcami złapać za dwa wystające od spodu elementy, ścisnąć i pasek / bransoletę zdejmujemy / zakładamy momentalnie, bez naprowadzania, bez walki, bez skrobania uszu - coś pięknego. Na pasku skórzanym jest standardowy quick-release-springbar, który też zakłada / zdejmuje się po prostu pięknie.

 

 

 

IMG_9788.jpg

IMG_9789.jpg

IMG_9791.jpg

IMG_9792.jpg

Tam są takie prześwity pomiędzy uchami a endlinkiem? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Tam są takie prześwity pomiędzy uchami a endlinkiem? 

 

Nie ma żadnych prześwitów, wszystko spasowane jak ulał, światło się musiało tak ułożyć.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców marki. Chcę kupić taki złoty zegarek. Jak to jest że wszędzie jest logo LeCoultre bez Jaeger. Koszerny czy nie?

IMG-20240417-WA0000.jpg

IMG-20240417-WA0001.jpg

IMG-20240417-WA0003.jpg

IMG-20240417-WA0005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście że koszerny. Samo oznaczenie LeCoultre było używane częściej na rynki Ameryki.

Jaeger był casemakerem z Francji a w USA jak widać był osobny casing. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marekvegas

 

Tak spokojnie koszerny.  

Historia nazwy manufaktury Jaeger LeCoultre w zarysie. 

Zasadniczo LeCoultre funkcjonowała od samego początku 1833 roku bez Jaeger - za czasów jeszcze Antonina i produkcji pinionów. 

Generalnie z tego co pamiętam;

To jeszcze pod nazwą LeCoultre & Cie manufaktura dostarczała neozdobione werki do Patek Phillipe, Audemars Piguet, Vacheron and Constantin - a to jeszcze były początki lat 1900-1903 rok. 

Dopiero później po 30 latach - niedługo przez wybuchem drugiej wojny światowej - około 1935-1937 roku po wprowadzeniu na rynek , z sukcesem zresztą, Duoplanu i Reverso, manufaktura raz że stała się w pełni niezależna i wtedy też Jacques-David zdecydował się zmienić nazwę na Jaeger LeCoultre, dopisując Edmunda Jaegera (twórcy chronometrów) do firmy. 

:) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Butik said:

Co tam słychać w świecie?

 

IMG_9824.jpeg

 

SUPER 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 😁


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza spokój relaks klasyka 

miłego weekendu 🤩🙌

 

IMG_8330.thumb.jpeg.9fb9d4c030934acca1d0f6269c8817f6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś garniturowo ;)

Na tym pasku te zegarku były sprzedawane.

 

IMG_9861.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosc do milosnikow marki. Gdyby ktoś szukał garniturowca, to będę sprzedawał swojego JLC Master Ultra Thin. Przepiękny klasyk w najlepszej wersji, już nieprodukowany, mający wszystko to, co dobry ganiturowiec powinien mieć. 38mm, manual z odsłoniętym pięknym mechanizmem, ktory dzieki konstrukcji koperty wyglada na nadgarstku jakby mial 3mm grubości (teraz już takich niestety nie robią). Srebrna tarcza ze szlifem slonecznym (nie zepsuta przez date czy inne pierdoly ) i nakladanym logo, nakładane pieknie polerowane indeksy, przepięknie fazowane wskazówki i najwyzszej jakosci czarny aligator robiony do niego specjalnie przez JFS... nic więcej nie trzeba... obecnie na chrono dostepne tylko 4 w cenach 23-27k (bez pelnego setu). Ja mam pudlo i ksiazeczki, ale gwarancja nie podbita, wiec tego nie licze. Kupilem go 2 lata temu na tym forum i nie mialem zadnych problemow. Obecnie dlugo juz go nie nosilem i rzadko mam okazje nosic garnitur, a w miedzyczasie w związku z rozwijającą się chorobą zegarkową kupilem 2 inne , wiec moze niech posluzy komus innemu. Zegarek obecnie do zobaczenia w Warszawie. Jezeli chodzi o garniturowce to jakościowo najlepsze co moze byc. Sztos! Jeszcze go nigdzie nie wrzucalem. Gdyby ktos chcial to piszcie priv. 20221025_100832.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie, czy ktoś spotkał się z taką ciekawostką? Niedawno wpadł w ręce koledze.

Znana jest mi kolekcja "kosmiczna" od JLC dla Pierre Cardin, podobno produkowana we Francji.

O Reverso nigdy nie słyszałem. Być może Omega ze swoim MoonSwatchem nie była pierwsza? 😅

 

Szukam informacji na jego temat, w internecie pustka. Czy ktoś ma wiedzę, którą mógłby się podzielić?

20240424_104738.thumb.jpg.cc8a2845b3118685ffc8bad5bb6bbadb.jpg

W środku ETA, z sygnaturą JAEGER na jednym z kół:

20240423_213814.jpg.f637cfb633babf7bbe0d7e0ab3a0dddb.jpg


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.