Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
tomaszp

Pomysły na paski do Alpina 300M Orange

Recommended Posts

Witam,

Posiadam taki to oto zegarek Alpina Diver 300M. Kupiony i użytkowany od początku na branzolecie. Jest to mój jedyny zegarek, który noszę na co dzień.

Chciałbym zakupić dodatkowe paski, no i tutaj zwraca się do Was z prośbą o podzielenie się pomysłami jakie wzory, kolory i tekstury by do niego pasowały. 

Styl odzieży jaki noszę na co dzień to smart casual, czyli jeans, spodnie chinos (również kolorowe), koszula i brązowe lub czarne buty połączone że sportową marynarką. W weekendy wskakuję w coś luźniejszego połączonego z butami typu boat czy trampkami. Na specjalne okazję założę garnitur.

Jestem otwarty na ciemną i na jasną skórę, paski typu Nato, jak również stalowy „mesh”. Może zakupię parę różnych modeli.

Raczej lepsza jakość aczkolwiek nie orientuję się ile za taką przyjemność należy zapłacić. Lubię kupować Polskie produkty i tym samym wspierać rodzimy biznes.

Obwód nadgarstka to 19.5 cm.

Pozdrawiam,

Tomasz

post-62358-0-37396400-1460918087_thumb.jpg

Guma Obris pomarańczowa.

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica A1232.1111Q, Casio GDF-100-4ER, Casio G-9300-1DR, Casio GW-9400DCJ-1DR,  ,Citizen AS4020-44B, Corgeut Pilot,Hamilton X-Wind H776160.

Może taki markowy Armida CUDA bardzo wytrzymały i praktyczny. Ja mam czarny, ale są różne kolory.

post-94831-0-07916900-1483991277_thumb.jpg

post-94831-0-74034400-1483991289_thumb.jpg

Popatrz na pomarańczowe wersje serii Performance Hirscha.

Do Kukuczki założyłem Robbyego.

7184914_GMG_1751.jpg

7184919_GMG_1748.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zodiak7
      Witam. 

Robienie pasków zegarkowych to jedno z moich wielu hobby.
      Pierwszy pasek  powstał parę lat  temu i od tego czasu powstają kolejne.
      Lubię robić paski w stylu vintage , które mają swój urok i charakter , choć klasyczne formy też nie są mi obce.
      Poniżej możecie zobaczyć moje własne projekty , jak i paski  wykonane na zamówienie.

vintage , ciemny koniak , 22 mm

• By Rhotax
      Często przy szyciu paskach widzę, że poszczególne szwy są między sobą "oddzielone przestrzenią". Tzn. jest nic, przerwa, nic, przerwa, itd.
      Te przerwy są czarne, widoczne i wydaje się, że prawe tak długie jak sama jedna 'pętelka' nici.
      Tak jak np. tutaj

Ale jak ja szyję to zawsze mi wychodzi taka prawie jednolita, ciągła linia. Widać miejsce w którym te nitki się ze sobą stykają, ściskają. Widać, że jedna jest wyżej, a druga niżej :/
      Nie ma żadnej przestrzenii między nimi.
      Czyli wygląda to mniej więcej jak coś takiego:

Od czego to zależy?
      1. Trzeba mieć jak najszersze otwory i jak najcieńsze nici, bo gdy otwór jest ciasny, a nici grube to one się właśnie w tym otworze tak blisko cisną ze sobą?
      2. A może musi być gruba warstwa skóry, tak żeby otwór był głęboki i wtedy to miejsce 'styku nici' ze sobą, jest gdzieś tam głęboko i go tak nie widać na wierzchu?

PS.
      Na tym pierwszym pasku na krawędzi szlufki jest biały kolor ale to nie jest taka gładka, błyszcząca powierzchnia jak zawsze widuję w przypadku nałożenia farby — do krawędzi. Tu widać taką zwykłą, chropowatą, "włochatą" powierzchnię. Czy to kwestia TYPU farby do krawędzi i są też takie dające ten matowy, chropowaty efekt czy może to się uzyskuje zwykłą farbą do skóry, a nie konkretnie do krawędzi?
    • By Karol1329
      No niby pilot kontra diver kontra elegant, jednak mają wiele cech wspólnych: granatowe tarcze, bransolety i dość dużą uniwersalność.
      Zachęcam do udziału w ankiecie i przedstawiania własnych argumentów.
      Christopher Ward Trident C65:
      https://www.christopherward.co.uk/c65-trident-diver-2
      Alpina Startimer Pilot:
      https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/22510_Alpina_Startimer_Pilot_Automatic_AL-525N4S6B
      Epos 3401:
      https://dolinski.pl/epos-passion-3401.132.20.56.30/

• By zegarek_watch
      Ostatnio moją uwagę zwróciły dwie nowości wśród zegarków. Oba zegarki są w stylu vintage i mają wypukłe szkiełko. Są nimi:

Oris Big Crown Pointer Date (ze wskazówką daty)

Alpina Startimer Pilot Heritage (ze wskazaniem drugiej strefy czasu GMT)

Zapraszam do udziału w ankiecie i wyboru zegarka, który bardziej Ci się podoba. Zapraszam też do zamieszczania postów z uzasadnieniami swojego wyboru. Może macie swoje propozycje zegarków w stylu vintage z wypukłym szkiełkiem?
    • By Kosar
      Prośba o podpowiedź w sprawie kierunku nakręcania mechanizmów w zegarkach automatycznych. Poczytałem trochę wpisów i oceniam że ważne jest aby zegarki nakręcane w jedną stronę nie były obracane w rotomacie w stronę przeciwną (lub w obie) a zegarki nakręcane w obie strony nie powinny być nakręcane tylko w jedną – poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy jest jakaś tabela z takimi danymi? Znalazłem wprawdzie we wpisach odnośnik do Orbity ale nie jestem w stanie niczego tam odnaleźć.

Najbardziej interesuje mnie:
      Fortis Flieger – tylko z datownikiem (bez dnia tygodnia) prawdopodobnie ETA 2824-2
      Alpina – AL. 525 czyli SW200 (pewnie kreci się tak jak Fortis)
      Stary Orient Cesarski – nie mam pojęcia jaki tam jest mechanizm

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.