Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Astarloa12

Balticus Watches

Recommended Posts

Wygląda, że tylko ja mam zegarek Balticusa na Forum.

Ja też mam, ale takiego default_smile.png2cef8b8b3b8ac5497885eeabfb490fb6.jpg&key=6a0a94b017708be089bc547de5ee22e9e03e58a4e0f38b1d1243fae26b2e3aea

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Wygląda, że tylko ja mam zegarek Balticusa na Forum.[[/url]   

Ale za to szczerze noszony. Zazdroszczę.    

Posted (edited)

Nie mam Balticusa głównie z powodu rozmiarów kopert. Firma stosuje rozmiarówkę modną na przełomie wieków, natomiast obecnie powraca się (i to juz od pewnego czasu) do rozmiarów klasycznych, tak samo jak klasyczne same w sobie są mechaniczne zegarki. Rozmiar 42 mm dla zegarka garniturowego czy EDC to pomyłka, 40 mm to absolutne, przeze mnie z trudem tolerowane maksimum. Mam jednego 40,5 i wciąż się do niego przyzwyczajam. Przypuszczam, ze planowane 40 mm dla GP to i tak będzie dla mnie za dużo, biorąc pod uwagę formę koperty. W tej chwili 38-40 mm dla EDC i 38 mm dla garniturowca to takie powiedzmy ostrożne optimum, ale 36 mm to też niezła opcja.

Edited by Sierżant Julian

W dniu 21.05.2020 o 21:58, oprzemyslaw napisał:

Ale za to szczerze noszy. Zazdroszczę.   

Dzięki. 

Sierżant, długo się wzbraniałem przed zakupem właśnie z powodu rozmiaru. Nikt z moich znajomych nie miał abym mógł przymierzyć. Teraz wiem, że pomimo rozmiaru nosi się go świetnie. Leży jak przyklejony. 

20200523-153943.jpg 

W dniu 21.05.2020 o 20:49, Lupus_01 napisał:

Ja też mam, ale takiego

Czerwony fajny. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Posted (edited)

Zawsze podziwiałem twórcę tej polskiej marki zegarków i  mam nadzieję że kiedyś będę miał zaszczyt nosić taki piękny zegarek.

Brawo :-)

Edited by Grawermen

W dniu 23.05.2020 o 11:08, Sierżant Julian napisał:

Nie mam Balticusa głównie z powodu rozmiarów kopert. Firma stosuje rozmiarówkę modną na przełomie wieków, natomiast obecnie powraca się (i to juz od pewnego czasu) do rozmiarów klasycznych, tak samo jak klasyczne same w sobie są mechaniczne zegarki. Rozmiar 42 mm dla zegarka garniturowego czy EDC to pomyłka, 40 mm to absolutne, przeze mnie z trudem tolerowane maksimum. Mam jednego 40,5 i wciąż się do niego przyzwyczajam. Przypuszczam, ze planowane 40 mm dla GP to i tak będzie dla mnie za dużo, biorąc pod uwagę formę koperty. W tej chwili 38-40 mm dla EDC i 38 mm dla garniturowca to takie powiedzmy ostrożne optimum, ale 36 mm to też niezła opcja.

Bardzo, BARDZO mądrze napisane.

Zegarek powinien być wygodny i czytelny. Odnoszę wrażenie, że producenci o tym zapominają.

bez przesady, nie każda firma musi robić rozmiarówkę jaka się akurat tobie podoba, zgoda, że upsizing zaszedł za daleko ale na takie prawdy objawione mogę jedynie złośliwie podrzucić, że na szczęście są tez producenci rozmiarów męskich, a nie tylko dla zniewieściałych strojnisi ;) nie obrażajcie się bardzo, chciałem kąśliwie, nie mam osobistych zawiści.

Najlepsze, że sam nie noszę Balticisów, bo są dla mnie zbyt biżuteryjne, zbyt zdobne. Tylko nie mam z tego powodu pretensji do firmy, zamiast tego od kilku już lat żona z przyjemnością nosi wielkiego dla niej i przerysowanego, 37mm :)gwiezdnego nurasa :D

Oczywiście, ze nie każda musi robić taką, jaka mi się podoba. A ten 37 mm byłby jak dla mnie super, ale to kwarc. A moje machismo nie toleruje kwarcowych mechanizmów.

Ja nie. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

bardzo nachalne reklamy tej marki w internecie typu "daj pieniądze" - współczesne żebranie. NIe zachęcają do zakupu zegarka tylko do wpłacania środków
Masz taką funkcję "ukryj lub nie wyświetlaj tej reklamy".

Wysłane przy użyciu Tapatalka