Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sławek W

Użytkownik
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.kancelaria-wojciechowski.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

49 profile views
 1. Wskazówki niebieskie wyszły przepięknie. Czy jest w przyszłości szansa na podobny projekt (z użyciem niebieskich wskazówek) w klimacie retro, ale w mniejszym rozmiarze? Prosta forma - może mechanik (trzy wskazówki) albo cienki kwarc (dwie wskazówki). Taki garniturowiec byłby super. Mam F&F niebieskiego. Niestety jest trochę za duży, żeby chować go pod mankiet koszuli. Noszę go bardzo rzadko z uwagi na wygodę użytkowania innych modeli. W tym roku F&F chyba jeszcze nie był na nadgarstku... Obecnie trwa moda na duże (i za duże) zegarki. Myślę, że ciężko konkurować w tym segmencie rynkowym. A ładnych garniturowców w ciekawym wykonaniu nie ma aż tak dużo, więc może...
 2. Niebieski wydaje się ciekawszy. Może to kwestia zdjęcia i perspektywy, ale w białym indeksy nakładane wydają się być odrobinę za długie. W niebieskim tak tego nie widać. Dekiel i logo - zdecydowanie kierunek ku Formmeister I.
 3. Tarcza matowa czy z połyskiem? Biały złamany szarością? Ciężko ocenić na monitorze. Na pewno kontrastuje z białym datownikiem. Czy rozważacie rezygnację z tłoczenia logo (pełnej nazwy)? Rozwiązanie może i ciekawe - ale chyba bardziej do kanapkowej tarczy albo nurka. Tutaj lepiej pasowałoby minimalistyczne rozwiązanie.
 4. Jakie zmiany planowane są względem prototypu? Jakoś nie mogę przekonać się do tłoczonego "Vratislavia Conceptum" i białych liter na godzinie 6. Jak już logo musi być, to samo VC wystarczy. Projekt będzie bardziej minimalistyczny, a przez to moim zdaniem ciekawszy. Czy jest szansa na powrót do pełnego dekla, jak przy pierwszym Formmeisterze? Może dałoby radę tak?
 5. Można poprosić o linka do niebieskiego paska? Dziękuję 🙂
 6. Im mniej literatury na tarczy, tym lepiej. Jeżeli coś nie pasuje, to lepiej przenieść to na dekiel - bez szkody dla wizualnej strony projektu. Jestem ciekawy innych wersji kolorystycznych, szczególnie białego w wykończeniu premium. Burgund to nie mój kolor i raczej nie miałbym z czym to nosić.
 7. Amatorska przeróbka - nie jestem grafikiem. Emalia na tarczy, rozmiar garniturowy i będzie świetny zegarek. Tak pod rozwagę.
 8. Koledzy słusznie piszą - indeksy przydałoby się pocienić, a napis na godzinie szóstej przenieść na dekiel. Patrząc na rendery i próbną wersję tarczy granatowej odnoszę wrażenie, że wykonanie tej tarczy w głębokim macie i kolorze atramentu (przy kole datownika w tym samym kolorze) dodałoby klasy i elegancji projektowi.
 9. Moim zdaniem dekiel w starym Formmeisterze był rewelacyjny. Może warto to powtórzyć? Mechanizm 9015 nie ma chyba niczego nadzwyczajnego, co zasługiwałoby na pokazanie. Tutaj nie było planowanego barwienia termicznego śrubek w kolorze tarczy czy też malowania wahnika, więc goły mechanizm jest mało atrakcyjny. Malunki na przeszkleniu od razu skojarzyły mi się z koroną z RE - co powiedzmy sobie szczerze - słabo wyglądało. Pierwowzór był mega udany. Tak pod rozwagę.
 10. @subarist Dziękuję! Porównanie wypada bardzo na plus nowej wersji. Ładne proporcje, dobre spasowanie bransolety, lepsze wskazówki. Szkoda tylko, że sekundnik zakończony jest tym dziwnym grotem... Ogólnie wygląda bardzo zachęcająco. Udany zegarek. Trzeba udać się na przymiarki 🙂
 11. Piękny zegarek. Jak wygląda zestawienie wielkości Gwiezdnego Pyłu nowej i starej wersji? Mierzyłem pierwszą wersję i niestety musiałem zrezygnować z zakupu z uwagi na rozmiar zegarka. Czy nowa wersja będzie mieścić się pod mankietem koszuli?
 12. BEZ LOGO. I bez literatury na tarczy. Uważam, że dobry projekt zegarka minimalistycznego broni się jakością detali. Nie muszę mieć na tarczy logo, informacji o kraju wykonania, chronometrze, wodoodporności, rodzaju zastosowanej lumy, rotor-systemie, nazwy modelu czy innego wpisania połowy "Pana Tadeusza". W tym projekcie to mi nie pasuje. Czasami mniej znaczy więcej. Tutaj niech zagra jakość materiałów i mega wykończenie detali. Taki projekt sam się obroni. Logo i literatura nie są tu potrzebne.
 13. Marcinie, proszę o odłożenie jednego białego 🙂 Kiepski ze mnie fotograf, ale tak na szybko wklejam zdjęcie białego Formmeistera v1. Mam akurat na nadgarstku. Zdjęcie telefonem, na szybko w biurze, więc jest jakie jest, ale chodzi o pokazanie zestawienia kolorów. Ten bielszy odcień bieli jest aż agresywny w zestawieniu z porcelaną. OK, to też nie jest śnieżnobiała porcelana, ale zegarek zyskałby klasę z porcelanopodobną tarczą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.