Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Moja lepsza połówka Kenzo Le Monde Est Beau, a ja do garniaka ... Davidoff - Cool Water, a na codzień DKNY Be Delicious.


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pytanie za 100pkt o perfumy męskie które w ostatniej nucie nie pachną słodko. Wszystkie które do tej pory miałem kończyły się ambrą, paczulą, cedrem. Gdy bywały na początku fajne to po paru godzinach i tak pozostawała w końcowym zapachu tylko słodycz.

 

Możecie polecić jakiś męski zapach który nie będzie się kojarzył ze świeżością tylko na początku, który będzie miał w bazowej nucie coś innego niż tylko słodycz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moimi pierwszymi perfumami były davidoff cool water i lacoste red.Do tej pory muszę je mieć.Po prostu ulubione.Uwielbiam również korzenne zapachy,jednym z pamiętnych był givenchy zielony, T.Mugler amen i gabbana the one-mam go jeszcze, jest bardzo przyjemny.Nie kupię więcej H.Boss I pozostałych davidoffów bo są krótkotrwałe.Ciekawy jestem loewe 7, hermesa i chanela egoiste.W tygodniu przejdę się by je wypróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Lacoste Red uwielbiam. Poza Terre d'Hermes moje ulubione.

Panowie, orientujecie się, czy można gdzieś jeszcze zdobyć Lanvin Vetyver 100ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a macie jakąś sprawdzoną internetową perfumerię?

Ja czasem kupuję w www.multidrogeria.pl bo mają obok mnie siedzibę oraz w www.perfumeria.pl

Nie mniej to tylko w sytuacjach kiedy mój "dostawca" czegoś nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a jak z trwałością hermesa?

Na mnie 8-9 godzin. Szału nie ma, ale to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie 8-9 godzin. Szału nie ma, ale to dobry wynik.

 

Taki wynik mają tylko P i EDP, a EDT 3-5h i tego najwięcej kupujemy :(

Edytowane przez MUrsus

Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Taki wynik mają tylko P i EDP, a EDT 3-5h i tego najwięcej kupujemy :(

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Wersja, o której pisałem to EDT, nawet nie Pure Parfume Hermesa.

3-5 godzin?

Przedwczoraj kupiłem EDT Benettona, a tak bo butelka mi się podobała i cena była śmieszna (49zł z 99zł - przecena).

Użyłem ok 8 rano, pachnę do tej pory. Może nie tak intensywnie jak rano, ale zapach jest wyczuwalny przez żonę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Wersja, o której pisałem to EDT, nawet nie Pure Parfume Hermesa.

3-5 godzin?

 

Subiektywnej, podobnie jak twoja ocena.

 

a w liczbach wygląda to tak....

Perfumy co najmniej 6 godzin ponieważ zawierają 15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu,

Woda perfumowana – EDP do 5 godzin ponieważ zawiera 8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu,

Woda toaletowa- EDT jest wyczuwalna do 4 godzin ponieważ zawiera 4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu,

Woda kolońska - jest wyczuwalna do 2 godzin ponieważ zawiera 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu.

 

Szkoda prowadzić jałową dyskusję, cieszmy się zapachami które lubimy :)


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Liczby liczbami, fakt jest taki, że na każdym "perfumy" pachną inaczej w sensie trwałości.

Do tego co napisałeś dodajmy jeszcze Ph skóry :) i wyjdzie zupełnie co innego.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeHa to ja mam dużo .... dzisiaj wracałem z Wa-wy ... 4pkt


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po kilkunastu próbach zdecydowałem się na YSL opium pour homme i Givenchy xeryus rouge.Żaden chanel mnie nie zauroczył,wąchałem też dior pour homme,średni jak dla mnie.Hermes rewelacja,to będzie mój następny zakup.Naprawdę fantastyczny zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Hermes ? Jeśli Terre d' Hermes to się zgodzę. Zapach rewelka. YSL opium dobre na zimę ale dla mnie zapach dusiciel. Givenchy Xeryous Rouge...kiedyś go nie cierpałem....a teraz....wstyd się przyznać ale jak zachodzę do perfumerii to zawsze psiknę. Ma coś w sobie, trochę damski, słodki...ale jednak przyjemny kaktusowy na pewno jeszcze ze starej skomplikowanej szkoły perfumiarskiej.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to terre d' hermes, podchodziłem sceptycznie do xeryousa ale od razu mi się spodobał.Co do opium,to lubie takie klimaty, aczkolwiek nie dusi tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ucichł :-) . Coraz ciężej wyłowić dobre perfumy od tandety. Większość marek leje do flakonów straszne chemiczne popłuczyny, wtórne i mało odważne.

Ale znalazłem kolejną niespodziankę ( po fatalnych Emporio Glamach itd...nie spodziewałem się niczego dobrego od tej marki ). Niespodzianka ta jest nowością i jest na razie dostępna tylko w Sephora.

Mowa o:

 

nd.17231.jpg

 

Bardzo przyjemny szlachetny/ elegancki zapach i szczególnie na początku fajna kompozycja. Idealny na Wiosna/Jesień. Słodki, lekko pudrowy w bazie ale generalnie świeży....bez denerwujących gryzących nut. Zapach szczególnie dobrze komponuje się z eleganckim strojem. Jak to określiła moja kobita....zapach biznesmena :-)

 

Polecam spróbować

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tylko w Sephora? Rzuć okiem na allegro.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie 8-9 godzin. Szału nie ma, ale to dobry wynik.

 

Kupiłem Hermesa Terre D Parfum .... i w 100% potwierdzam zapach odczuwalny nawet po 10-12h :blink:


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnej, podobnie jak twoja ocena.

 

a w liczbach wygląda to tak....

Perfumy co najmniej 6 godzin ponieważ zawierają 15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu,

Woda perfumowana – EDP do 5 godzin ponieważ zawiera 8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu,

Woda toaletowa- EDT jest wyczuwalna do 4 godzin ponieważ zawiera 4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu,

Woda kolońska - jest wyczuwalna do 2 godzin ponieważ zawiera 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu.

 

Szkoda prowadzić jałową dyskusję, cieszmy się zapachami które lubimy :)

 

Czysta teoria :)

 

Nie ma reguły jeśli chodzi o stosunek trwałości do zaprocentowania. W zależności m.in. od ilości i rodzajów alergenów w kompozycji, zapachy mogą mieć różną trwałość. W niektórych wypadkach można napchać 25% zaprocentowania a zapach będzie bardzo słabo wyczuwalny po 5-6h ;)

 

Przy okazji, podobno ma być bestsellerem jeśli chodzi o oudy:

 

20181015124235051886016.jpg

 

Sprowadzam próbki to dam znać czy rzeczywiście hit ;)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Sephora? Rzuć okiem na allegro.pl :)

 

Przez allegro nie powąchasz :blink: ...chodziło mi o sklepy stacjonarne. W douglasie i Marionneaud jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zrozumiałem, że piszesz o możliwości zakupu, a nie wąchania :)

ps

Na allegro też powąchasz ;) tego konkretnego może i nie, ale inne tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.