Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

To bardzo chętnie się dowiem tych alternatyw dla Forda TV ? :)

Nie miałem na myśli akurat konkretnej alternatywy dla TV.

Szczerze mówiac nigdy jej nie szukałem. Posiadam TV w ilosci 10ml i pewnie więcej nie będę miał, bo to nie moja bajka w perfumach.

Zapach na pierwszy "rzut nosa" bardzo przyjemny, szybko staje się męczący, nachalny, oblepiający. Poza tym to bardzo prosta kompozycja i właściwie nie ma czego w niej odkrywać. Mnie wiec wystarczy psiknąć sobie na nadgarstek raz na parę miesięcy.

Czy jest w mainstreamie coś, co pachnie jak TV? Nie wiem.

Jesli mam chęć na świetnie podany tytoń, to sięgam po Herrera for Men. Jeśli na waniliowca - Pi od Givenchy. A świetną nutkę wiśni mam w Burberry London. Wszystko na raz to jak dla mnie za dużo

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Nie miałem na myśli akurat konkretnej alternatywy dla TV.

Szczerze mówiac nigdy jej nie szukałem.

A ja szukałem, i znalazłem Cartier - Santos de Cartier Concentree edt, zapach podobny choć moim zdaniem bardziej "ostry, zadziorny z większymi kochones  :P "

Zapach na pierwszy "rzut nosa" bardzo przyjemny, szybko staje się męczący, nachalny, oblepiający. 

Mam podobne odczucia, od czasu do czasu można dla tylko od czasu do czasu - jeśli chodzi o mnie  :D

lalique encre noire zamówiony u św. Mikołaja :)

za miesiąc pierwsze testy.

Będzie Pan zadowolony  :D

Ja zastanawiam się nad Lalique - Pour Homme Equus EDP.  :D 

Wczoraj "pachniałem " w pracy własnie TF TV  :) 

Komentarze : 

Znów pachniesz jak babka..  W sensie ciasto :D

Nie ukrywam że zapach  fajny, nie mniej po jakimś czasie użytkowania męczący :)

Co do EN Laique, długo go używałem i nie wyobrażałem sobie  żeby go nie mieć. Ostatnio sprzedałem koledze flakon, od tego czasu jakoś mnie ten zapach irytuje gdy kumpel mnie odwiedza. (zapach ) 

A ja szukałem, i znalazłem Cartier - Santos de Cartier Concentree edt, zapach podobny choć moim zdaniem bardziej "ostry, zadziorny z większymi kochones  :P "

Ten Santos jest podobny do TV? Muszę spróbować. Znam dobrze klasycznego Santosa i podobieństwa nie widzę, a jesli ten Concentree podobny lecz ostrzejszy, to może być interesujący

Ja zastanawiam się nad Lalique - Pour Homme Equus EDP.  :D 

Świetny zapach za niewielkie pieniądze. Kolejny dowód, że nie musi być nisza za pierdylion ;)

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Ten Santos jest podobny do TV? Muszę spróbować. Znam dobrze klasycznego Santosa i podobieństwa nie widzę, a jesli ten Concentree podobny lecz ostrzejszy, to może być interesujący

Moim zdaniem jest podobny, z naciskiem na podobny (czyt. nie identyczny  :D )

Dobry opis, z którym w pełni się zgadzam.

http://perfumomania.wordpress.com/2014/03/20/cartier-santos-de-cartier-concentree-edt-czyli-byc-jak-john-goodman/

Może z innej beczki zapachem godnym polecenia który bardzo mi przypadł do gustu to Penhaligons LP No.9 for  Men, zapach w typie YSL Opium PH ale również bardziej ostry przez co nie tak "mdły", choć samo opium bardzo lubię.

Edited by roberp1

Piszecie tu ciągle o Fordzie, a możecie polecić jakieś sprawdzone źródło?

Chciałem kupić żonie TF Black Orchid,  wcześniej kupowałem 30 ml w Douglasie i cena była znośna, ale teraz chcę kupić 100 ml i tu różnice w cenie, w stosunku do ofert w internecie, robią się spore..

Obecnie jest setka na iperfumy.pl nie wiem czy dostaniesz gdzieś taniej (nie porównywałem), ale źródło moim zdaniem jest pewne. Na Allegro masz testery nawet poniżej 2 stów, ale nie jestem pewien czy to nie fake. 

Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

A zamawialiście coś z Oriflame lub z Yves Rocher? Oczywiście chodzi mi o męskie zapachy

Krystian "KriSu"

Zamówiłem z iperfumy, a za różnicę w cenie kupiłem sobie Lalique Encre Noire (jakaś promocja) :)

Lalique jest wszędzie w wyprzedaży. Z reguły koło 120zł kosztuje. Nikt tylko nie napisał, że te zapachy, pomimo EDP, są poprostu nietrwałe. Max 2-3h i to słabo. Z pewnością  nie pozostawiają "ogona" ;)

Co do jakości zapachów to jestem pod wrażeniem tych z nowych odsłon Diora. Fahrenheit Perfum oraz Homme Perfum (nie intense tylko Perfum) są jak dla mnie genialne. Homme bardzo ciężki, ja takie lubię. Trwałością imponują i przebijają Armani Prive nie mówiąc już o TF.

Oczywiście nie są to zapachy świeże, lekkie, raczej ciepłe, ciężkie i mocne ale naprawdę warte wypróbowania, szczególnie że nie mają zbyt wiele wspólnego z pierwowzorami swoich linii :)

Oba zapachy nabyłem ostatnio jak i kupiłem Pradę Luna Rossa Extreme, która długo za mną chodziła i tu też moje wielkie zaskoczenie na plus bo to dość tanie EDP a są naprawdę trwałe i zapachowo, szczególnie po ustabilizowaniu się na skórze, są niemal klonem TF Tuscan Leather i równie trwałe. Gorąco polecam, w sieci 50ml można trafić za 170zł.

Edited by Mikołaj N

Te Homme rzeczywiście fajne, ale mam wrazenie że są bardzo podobne do Intense. Dopiero po jakims czasie czuć różnicę.

Co do Lalique to zobaczę jaką mają trwałość, bo też zamówiłem.

AT vs. PO

Te Homme rzeczywiście fajne, ale mam wrazenie że są bardzo podobne do Intense. Dopiero po jakims czasie czuć różnicę.

Co do Lalique to zobaczę jaką mają trwałość, bo też zamówiłem.

No musza być podobne bo to przecież jedna linia, ale po czasie czuć różnicę w ciężkości :)

Lalique jest wszędzie w wyprzedaży. Z reguły koło 120zł kosztuje. 

Można kupić o wiele taniej  :D, nietrwałe ??? piszemy o tych samych zapachach ? Wybacz w moim mniemaniu wielu ludzi Lalique encre noire, nie "nosi" bo trwałość ich "zamęcza".

Mógłbym się długo rozpisywać ale Lalique w większości ma dobre parametry, (a wiem co piszę, bo większość zapachów nie trzyma się na mnie więcej niż 3h, a "trochę ich przetestowałem  :D, ale każdy jest inny)

" jestem pod wrażeniem tych z nowych odsłon Diora" a z ciekawości które to tak ładnie i długo projektują i mają mega trwałość ?

"Fahrenheit Perfum" tak, moim zdaniem to obecnie najlepszy ze stajni, jednak to namiastka dawnej świetności.

A zamawialiście coś z Oriflame lub z Yves Rocher? Oczywiście chodzi mi o męskie zapachy

Niektóre zapachy ładne - takie typowe świerzaki, które dość lubię. Ale trwałość nieprawdopodobnie słaba na mnie.

Można kupić o wiele taniej  :D, nietrwałe ??? piszemy o tych samych zapachach ? Wybacz w moim mniemaniu wielu ludzi Lalique encre noire, nie "nosi" bo trwałość ich "zamęcza".

Mógłbym się długo rozpisywać ale Lalique w większości ma dobre parametry, (a wiem co piszę, bo większość zapachów nie trzyma się na mnie więcej niż 3h, a "trochę ich przetestowałem  :D, ale każdy jest inny)

" jestem pod wrażeniem tych z nowych odsłon Diora" a z ciekawości które to tak ładnie i długo projektują i mają mega trwałość ?

"Fahrenheit Perfum" tak, moim zdaniem to obecnie najlepszy ze stajni, jednak to namiastka dawnej świetności.

Wiesz, próbujesz tu występować w roli znawcy, ale tak naprawdę twoje wypowiedzi to cytaty z różnych portali testujących zapachy. Używaj własnych słów to będziesz bardziej wiarygodny. Lalique jest słaby, bardzo słaby i to nie tylko moja opinia. Tak to poprostu jest z tanimi zapachami i żadna dopiska EDP tego nie zmieni. Ale jeżlei ktoś się przesiada z dezodorantu Axe to dla niego pewnie wszystko będzie super duszące :D

Niemniej, Dior poszedł w dobrą stronę i mają swoje miejsce na półce z ciężkimi zapachami.  A które są trwałe i ładnie projektują napisałem wyraźnie w swoim poście który raczyłeś wyrywkowo zacytować, czyli pewnie go przeczytałeś... chyba że bez zrozumienia...?

Ostatnio wybrałem się do perfumerii aby sobie powąchać kilka zapachów - moje odczucia :)

- Jimmy Choe Man - fajny ale szybko znika

- Givenchy pour Homme - straszny!!! Jak dla mnie domestos!

- D&G One Man - fajny ale żonie się nie podobał

- Dior Homme - pachnie jak cukier puder - ale mi się podoba w dalszym rozkwicie zapachu

- Boss Bottled - mój faworyt - bardzo mi się spodobał, trwały, przypominający o swojej obecności

- Ambre Noir - bardzo fajny zapach z Yves Rocher - polecam do powąchania

Niestety nie było Serge Lutens ale razem z Creed zamówiłem próbkę.

Krystian "KriSu"

Wiesz, próbujesz tu występować w roli znawcy, ale tak naprawdę twoje wypowiedzi to cytaty z różnych portali testujących zapachy. Używaj własnych słów to będziesz bardziej wiarygodny. Lalique jest słaby, bardzo słaby i to nie tylko moja opinia. Tak to poprostu jest z tanimi zapachami i żadna dopiska EDP tego nie zmieni. Ale jeżlei ktoś się przesiada z dezodorantu Axe to dla niego pewnie wszystko będzie super duszące :D

Niemniej, Dior poszedł w dobrą stronę i mają swoje miejsce na półce z ciężkimi zapachami.  A które są trwałe i ładnie projektują napisałem wyraźnie w swoim poście który raczyłeś wyrywkowo zacytować, czyli pewnie go przeczytałeś... chyba że bez zrozumienia...?

Kolego po 1.

Nie próbuję tutaj uchodzić za znawcę bo nim nie jestem, cytuję czasem wypowiedzi gdy mam identyczne zdanie do cytowanej wypowiedzi-jak większość którzy przytaczają cytaty.

po 2. Jak pisałem wyżej (a obrońcą Lalique nie jestem) twierdząc że Lalique jest słaby co masz konkretnie na myśli ? które zapachy? takie generalizowanie i wrzucanie wszystkiego do jednego worka to wybacz ale chyba mała/znikoma znajomość tematu i oferty w/w producenta, bo domyślam się że skoro pokusiłeś się o taki wniosek to oczywiście przynajmniej testowałeś większość ich zapachów ? czy tylko poczytałeś ? 

Osobiście posiadam 4 zapachy tego producenta i złego słowa na tą markę nie powiem, więcej uważam że w ostatnim czasie Lalique wśród mainstreamowych zapachów pokazuje się z naprawdę dobrej strony. Co nie znaczy że nie ma zapachów o lepszych parametrach, nawet w klasie Lalique.

po 3. "Ale jeżlei ktoś się przesiada z dezodorantu Axe to dla niego pewnie wszystko będzie super duszące" - niepotrzebny i nieuprzejmy przytyk, chyba że piszesz z własnego doświadczenia ?

Osobiście wypowiadam się na temat zapachów które posiadam lub posiadałem, co i Tobie polecam.

I pamiętajmy że zapach na każdym z nas układa się inaczej, i to że nie trzyma się na Tobie nie znaczy że u mnie czy u kogoś innego będzie tak samo, więcej dystansu  ;)

Edited by roberp1

Chodził mi Lalique encre noire. Piszę tylko o zapachach które mam lub miałem. Natomiast to, że u każdego inaczej to z trwałością wychodzi to oczywiste, niemniej, sa pewne zapachy, których bazy dopracowano tak dobrze, że u każdego będą się długo utrzymywać. Idąc dalej tropem Diora, bo te ostatnio mnie urzekły, to Homme Perfum jest wg mnie najdłużej utrzymującym się zapachem jaki miałem na równi z nowym Fahrenheit Perfum. Używam czasami Ramon Molvizar "5 elements" i to ten zapach kiedyś uważałem za super trwały, niestety, po odłożeniu na półkę na około rok i powróceniu do niego kilka dni temu stwierdzam, że Dior jest pod względem trwałości lepszy...

Przyłączę się do opinie Roberta jeśli chodzi o Lalique encre noire, moim zdaniem jest trwały. Pamiętam że długo go używałem, pojechałem do kolegi i przymierzyłem jego kurtkę motocyklową :D 

Długo jeszcze wydzwaniał i wyzywał że mu kurtka śmierdzi ... :D 

Odnośnie Lalique EN, nie mogę się zgodzić uważam ten zapach z jeden z lepszych (nie najlepszy), o dobrych parametrach. 

Odnośnie Diora Homme Perfum zgadzam się, to dobry zapach również jeden z moich ulubionych jednak czy jest tytanem trwałości i projekcji tego bym nie powiedział, bynajmniej nie na mnie.

Mam starego YSL Kouros-a i jest diabelnie mocny i mega trwały (na mnie oczywiście, choć to opinia wielu osóB)

Dlatego jest ciekawie bo każdy z nas ma inne, swoje zdanie.  :D 

Kouros na mnie jest chwilkę, mam gdzieś jeszcze pół flaszki tej szarej, a'la skóra.

No widzisz każdy ma "swoje" zapachy, na mnie obecna wersja wytrzymuje 3h, potem bliskoskórny się robi, ale stary to już inna bajka. Podobnie jest z deklaracją Cartiera, czy Haritage, czy Amouage, Interlude Men EDP który mega mi się podoba ale jest na mnie bardzo nietrwały, ot takie przypadłości.