Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bransolety to masz rację, rzeczywiście jest kiepska i to najgorsza strona zegarka (zgrzewy zapinki masakra i już drugi zegarek widziałem z oderwanym zapięciem - puścił ten zgrzew).

Co do indeksów to oglądałem na żywo bardzo dokładnie Tisella, wzrok jeszcze mam dobry  ^_^ ... i naprawdę żadnych niedoskonałości na żywo gołym okiem nie widać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoko się wspiąłeś w piramidzie prestiżu i już nic niżej nie ogarniasz  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Tematykę homarków przerobiłem ostatnio po sieci.Nie ma aktualnie homara oprócz Tisella Marine Dive®,który miałby uszy wyprofilowane tak jak nowy Sub w ceramice.Wszystkie te Squale,Davosy,Stenki kopertę mają wyprofilowaną na wzór starego Submarinera.I dlatego występuje efekt "ma to coś" u odbiorcy o czym wpomniał kolega Adi.

Coś chyba słabo przerobiłeś tę tamatykę, bo parnis submariner ma kopertę nowego suba, identycznie wyprofilowane uszy, jest z ceramicznym bezel'em, dostępny już ładny kawał czasu w sprzedaży.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnisa wogóle nie brałem pod uwagę analizując homary.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

W którym miejscu są te zgrzewy w bransolecie tisela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bransolety.To jest akurat bardzo mocny punkt zegarka.Absolutnie nie zgadzam się,że stal jest miękka.Po ponad miesiącu codziennego użytkowania zegara nie ma nawet ryski na zapięciu.Dla porównania w swojej Omedze SMPc rysy miałem po kilku dniach.Nie wydaje mi się również aby jakiś element miał odpaść.Nie widzę też zgrzewów.Całość jest bardzo solidna.I co najważniejsze kolor stali bransolety jest identyczna jak w Subie.Ci którzy oglądali Submarinera na żywo będą wiedzieć o czym piszę.Ten odcień jest specyficzny.Dla przykładu bransoleta w Davosa Ternos to zupełnie inna bajka (bardzo dokładnie macałem i oglądałem ).


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu są te zgrzewy w bransolecie tisela?

 

Tu jeden już puścił.

Zdjęcie zapożyczone  ;)

0E00D248-C133-4EAB-AD2D-FB575DBCE2ED_zps

...

Nie widzę też zgrzewów

...

A myślałeś że one są na wierzchu  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć po zdjęciu co właściciel wyczyniał z zegarkiem ,że mocowanie puściło.Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić,że w tak młodym zegarze (produkują je bodajże od troszkę ponad pół roku) od codziennego użytkowania takie rzeczy się "porobiły".Ludzie różne cuda z zegarkami wyczyniają.Widziałem gdzieś film jak chłopak piwo skx-em otwierał :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bransolety.To jest akurat bardzo mocny punkt zegarka.Absolutnie nie zgadzam się,że stal jest miękka.Po ponad miesiącu codziennego użytkowania zegara nie ma nawet ryski na zapięciu.Dla porównania w swojej Omedze SMPc rysy miałem po kilku dniach.Nie wydaje mi się również aby jakiś element miał odpaść.Nie widzę też zgrzewów.Całość jest bardzo solidna.I co najważniejsze kolor stali bransolety jest identyczna jak w Subie.Ci którzy oglądali Submarinera na żywo będą wiedzieć o czym piszę.Ten odcień jest specyficzny.Dla przykładu bransoleta w Davosa Ternos to zupełnie inna bajka (bardzo dokładnie macałem i oglądałem ).

Oooo, zaraz wejdziemy na parametry stali :D

 

Ogolnie to calkiem spoko zegarek, z losowa jakoscia jak to u chinoli. Jakosc raczej srednia wedlug mnie, niczym sie nie wyroznia z tego pulapu cenowego, poza wygladem (ktory mi sie podoba), ale ktory jest skopiowany.

 

To co sie stalo z ta zapinka, potwierdza losowa i sredniawa jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć po zdjęciu co właściciel wyczyniał z zegarkiem ,że mocowanie puściło.

...

...

To co sie stalo z ta zapinka, potwierdza losowa i sredniawa jakosc.

Dodam tylko że na 5-ciu właścicieli którzy mają ten zegarek (o których wiem) w jednym zgrzew puścił z jednej strony a drugiemu całe zapięcie odpadło.

I raczej nie są to osoby otwierające piwo zegarkiem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Co do dokładności Miyota 9015 to mój skubaniec gubi sekundę na 5 dni.Sprawdzałem kilka razy.Dla mnie to super wynik.Powiem więcej to najdokładniejszy czasomierz jaki posiadałem.Tym bardziej cieszy skubaniec  :)

 

Trudno powiedzieć po zdjęciu co właściciel wyczyniał z zegarkiem ,że mocowanie puściło.Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić,że w tak młodym zegarze (produkują je bodajże od troszkę ponad pół roku) od codziennego użytkowania takie rzeczy się "porobiły".Ludzie różne cuda z zegarkami wyczyniają.Widziałem gdzieś film jak chłopak piwo skx-em otwierał :)

Na forum czwarty-wymiar jest na bazarku tisell sub właśnie z tym problemem z mocowaniem zapinki. Czyżby wada fabryczna? Na WUS też kiedyś były zdjęcia tego elementu z takim samym problemem. No, ale co z tego, że bransoleta to kicha skoro jest AR! i czasmierz robi 1 sekundę odchyłki na kilka dni według relacji założyciela klubu. Pozazdrościć, miałem 2 zegarki z tym mechanizmem, żaden nie był tak dokładny.

Tisell musiał zatrudnić światowej klasy zegarmistrzów, którzy przed zmontowaniem zegarka regulują mechanizm bo ta miyota wychodząc z fabryki nie jest tak wyregulowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaliusz znasz 5 właścicieli Tisella.To masz kontakty.Ja na forum naliczyłem góra 4 :)

bart8 Miyota 9015 jest mega dokładna i to nieodosobniona opinia.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

bart8 Miyota 9015 jest mega dokładna i to nieodosobniona opinia.

To tylko pozazdrościć mechanizmu. Odchyłka równa 1 SEKUNDZIE na 5 dni to jest kosmos w tej klasie cenowej.

 

Ten Tisell to jednak lepszy od Rolex'a- dokładniejszy mechanizm, posiada AR, stal się w nim nie rysuje.

Jeszcze mi powiedz, że kalendarz rozpoznaje kiedy miesiąc ma 30 lub 31 dni. Nie zdziwiłbym się. A jak z gwarancją door to door?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaliusz znasz 5 właścicieli Tisella.To masz kontakty.Ja na forum naliczyłem góra 4 :)

bart8 Miyota 9015 jest mega dokładna i to nieodosobniona opinia.

Pewnie zdajesz sobie sprawe, ze wiecej osob forum czyta, niz na nim pisze? ;) mam tu kilku znajomych, ktorzy nie pisza kompletnie nic, a maja duze kolekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zdajesz sobie sprawe, ze wiecej osob forum czyta, niz na nim pisze? ;) mam tu kilku znajomych, ktorzy nie pisza kompletnie nic, a maja duze kolekcje.

Pewnie tak jest jak piszesz :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaliusz znasz 5 właścicieli Tisella.To masz kontakty.Ja na forum naliczyłem góra 4 :)

bart8 Miyota 9015 jest mega dokładna i to nieodosobniona opinia.

Z Twoim to właściwie będzie sześć  :P

A są jeszcze inne fora zegarkowe  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.Będziemy w takim razie śledzić notoryczne "awarie zapięć" w tych wydawałoby się solidnie wyglądających bransoletach .Jeśli jest co najmniej 5 użytkowników piszących aktywnie na forum to opierając się na przedstawionych statystykach ich awaryjności temat pewnie "wypłynie" prędzej czy później.

Jako ciekawostkę tyczącą tematyki zapięć pozwolę sobie wkleić link z ciekawym artykułem o Rolexie.Zapoznajcie się z komentarzem pod artykułem gdzie facet pracujący w serwisie Rolexa umieścił fotografie między innymi kultowych zapięć Rolexa i nie tylko.Zachęcam do lektury http://www.czwarty-wymiar.pl/printview.php?t=5138&start=0


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Obejrzałem bransoletę i jedno co dobre, nawet jak puści zgrzew, to zegarek nie spadnie z ręki. Zabezpieczenie będzie trzymać  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem bransoletę i jedno co dobre, nawet jak puści zgrzew, to zegarek nie spadnie z ręki. Zabezpieczenie będzie trzymać  <_<

Dokładnie tak, nie zgubi się  :)

Tylko trzeba uważać przy odpinaniu aby nie wypadł jak co  ;)

No ale zegar i tak jest OK, chwilkę miałem niebieszczaka na nadgarstku i raczej go nie kupię ale jeszcze ponosiłbym  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Losowa jakość "  ,"  jakość raczej średnia " , " losowa i średniawa jakość "  z dwóch zdań postu #461 znaczące niewątpliwie .

Istotne jest również to , że zegarek  " jest spoko " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Istotne jest również to , że zegarek  " jest spoko " .

 

Cytuj po ludzku, latwiej sie czyta.

 

Tak, odbior ogolny spoko, bo dobry wzor skopiowali. Poza tym w takim budzecie jest ogólnie spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było po ludzku  . Jak spoko , to spoko .

To po co to pływanie na temat jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.