Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie udało Ci się pokazać pięknie wypolerowane wskazówki.Na moich zdjęciach nie bardzo to widać.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania bardzo przyzwoita , trudno się przyczepić .

 

W tym budżecie jak najbardziej

 

untitled-4444_zpsfivwdmkq.jpguntitled-4457_zpsrsxosdie.jpg

 

Dopiero w makro widać że obróbka nie jest tak idealna

 

untitled-4447crop_zps2fxbcxop.jpg

 

np w zestawieniu z podobnymi detalami Omegi

 

untitled-4462crop_zpsrtnutlqb.jpguntitled-4464crop_zpsdviadsaw.jpg

 

ale Omega to kilkunastokrotny koszt Tisella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty.Naprawdę robią wrażenie.Omega SMPc jest 12 krotnie droższa tak jak wspomniałeś.Rolex 36 krotnie :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego porownywanie Tisella do Omegi czy Rolexa jest smieszne. Bo co ma pierun do wiatraka? Natomiast co do wykonania Tisella (za te pieniadze) nie ma sie do czego w sumie przyczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego porownywanie Tisella do Omegi czy Rolexa jest smieszne. Bo co ma pierun do wiatraka? Natomiast co do wykonania Tisella (za te pieniadze) nie ma sie do czego w sumie przyczepic.

Można się przyczepić przy codziennym użytkowaniu jeśli ma się tryb "makro" w gałce ocznej :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Ja w swoim poprawię lumę i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz lumę.Kup Skx-a i świeć niczym latarnia morska.Ja właśnie powróciłem do 09 :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Wiem, ale miałem skx dwa razy, monstera, sumo i nigdy nie chodziły punktualnie

6309 było ok, nawet jeszcze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kompromisem dla Ciebie będzie kwarcowe Seiko.I punktualny i luma mocna.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Z kwarców toleruję tylko g-shock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty.Naprawdę robią wrażenie.Omega SMPc jest 12 krotnie droższa tak jak wspomniałeś.Rolex 36 krotnie :)

Dzięki.

Nie ma co porównywać jakości do Rolexa czy Omegi, to jest inny świat ale oczywiście nie są to różnice proporcjonalne do różnicy w cenie. Tutaj moim zdaniem najsłabszym punktem jest bransoleta - niby porządna i pełne ogniwa ale metal miękki a zapięcie obrobione bardzo niedbale, zwłaszcza od wewnątrz, podobnie maskownice - tam wręcz tandeta. Poszczotkowałem ją trochę zmywakiem i jest lepiej.

Czarna wersja nie ma takiego fajnego szlifu słonecznego jak zielona i niebieska, ma też wyraźne zagłębienie w miejscu osadzenia wskazówek, za to jest bardziej uniwersalna kolorystycznie.

Luma jest nędzna chociaż po dłuższym naświetleniu halogenem daje się odczytać godzinę przez całą noc, ale intensywność świecenia jest słabiutka. Z drugiej strony niektóre Seiko walą tak że w pokoju jest zielona poświata i to też trochę przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna wersja nie ma takiego fajnego szlifu słonecznego jak zielona i niebieska,

 

niebieska też nie ma szlifu słonecznego..przynajmniej mk2

jedynie zielona mk1 i mk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile trzeba liczyc na takiego Tisella?

Dopóki były w sprzedaży to 195 dolarów + ew opłaty graniczne.

Producent - czy raczej składacz - podaje że sprzedaż wznowi w przyszłym roku w styczniu - zobaczymy.

Na bazarku chodziły po ok.1000-1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, wedlug mnie o wiele lepiej jakosciowo wyglada Steinhart. Wolalbym zdecydowanie Steinharta.

 

O ile Tisell nowy jest tanszy od Steinharta, o tyle uzywki sa juz bardziej zblizone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Tissel ma to coś - czyli kopia niemal 1:1 ;)

Steinhart jest podobny. Wizualnie  - poprzez tarcze nawet bardzo - ale poza tym zupełnie inny. Choć fakt - AR ma także - ale imitacja Rolexa być nie może bo kopertę ma nawet nie podobną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Chciałem kupić eposa 3413 ale ta selita mnie zniechęciła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart wygląda lepiej ale z ceramiczną wkładką wychodzi 1900zł, prawie 2x drożej

@Adi, ciężko imitować Rolexa mając na tarczy wielki napis "Tisell" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko też imitować Rolexa mając AR :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Powinni dać nazwę Trolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, wedlug mnie o wiele lepiej jakosciowo wyglada Steinhart. Wolalbym zdecydowanie Steinharta.

 

O ile Tisell nowy jest tanszy od Steinharta, o tyle uzywki sa juz bardziej zblizone. 

 

Tyle że Steinhart to 42mm i długie, proste uszy. Tisell jest lepszą opcją dla posiadaczy mniejszych nadgarstków.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematykę homarków przerobiłem ostatnio po sieci.Nie ma aktualnie homara oprócz Tisella Marine Dive®,który miałby uszy wyprofilowane tak jak nowy Sub w ceramice.Wszystkie te Squale,Davosy,Stenki kopertę mają wyprofilowaną na wzór starego Submarinera.I dlatego występuje efekt "ma to coś" u odbiorcy o czym wpomniał kolega Adi.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematykę homarków przerobiłem ostatnio po sieci.Nie ma aktualnie homara oprócz Tisella Marine Dive®,który miałby uszy wyprofilowane tak jak nowy Sub w ceramice.Wszystkie te Squale,Davosy,Stenki kopertę mają wyprofilowaną na wzór starego Submarinera.I dlatego występuje efekt "ma to coś" u odbiorcy o czym wpomniał kolega Adi.

Ale to wlasnie plus, ze maja inaczej troche. Steinhart jest kilka stowek drozszy, ale jest nieporownywalnie lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wlasnie plus, ze maja inaczej troche. Steinhart jest kilka stowek drozszy, ale jest nieporownywalnie lepiej wykonany.

Czy ja wiem scratch_one-s_head.gif

Imo Tisell jest lepiej wykonany od Steinharta, przynajmniej te które macałem  ^_^

No a do jakości Rolka i jego porównania do w/w to nawet się nie wypowiem bo nie macałem, oglądałem tylko za szybą  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma jakosciowo startu do Steinharta, ale nie ogladalem obecnych Stenkow ostatnio.

 

Tisella ogladalem i wykonczenie koperty wedlug mnie slabe, bransoleta bardzo slaba (zapinka szczegolnie). Na poprzedniej stronie widac tez jak kiepsko sa wypelnione indexy na bezelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.