Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Recommended Posts

Zgodnie z zaleceniami kolegów chciałbym zaproponować Klub zegarków,które w moim przekonaniu zasługują aby skupić na nich uwagę.Głównie z racji zaskakująco dobrego wykonania w zaskakująco, wręcz nieprawdopodobnie niskiej cenie.Chodź są mocno kontrowersyjne z racji inspirowania się bardziej znanymi kilkadziesiąt razy droższymi markami,osobiście uważam to za ich zaletę są bardzo poszukiwane i sprzedają się "na pniu" czego dowodem jest nasz bazarek.Mam nadzieję,że Klub "zaskoczy" i jeśli ktoś odważy się zwalczyć i okiełznać swego "wewnętrznego buraka" i zanabędzie czasomierz marki Tisell,zapraszam do Klubu:)Ja do Klubu wchodzę ze swoim Marine Drive.Zegar chodż na pierwszy rzut oka podobny do znanego zegarka na "R" różni się jednak tym,iż posiada piękne szkło i A.R pasujący do ceramiki oraz jest 36-krotnie tańszy:)Zapraszam.

Edycja

Temat napisany przez @esteta

post-77242-0-20869900-1468744559_thumb.jpg

Edited by rk7000
Temat napisany przez @esteta

Pozdrawiam

Roman

Na zdjęciu wygląda ok, jak jest w rzeczywistości trudno mi ocenić-nie widziałem.

Pozdrawiam, Marek

Na zdjęciu wygląda ok, jak jest w rzeczywistości trudno mi ocenić-nie widziałem.

Naprawdę nie widziałeś Grand Hotel?Do Sopotu należy przyjechać:)

Tisell Klub Polska

Naprawdę nie widziałeś Grand Hotel?Do Sopotu należy przyjechać:)

Nawet tam byłem przez czas jakiś.. :)-ale to nie Sopocie temat?

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Nawet tam byłem przez czas jakiś.. :)-ale to nie Sopocie temat?

Na razie to temat o Tisellu w Sopocie.Ustrzel na bazarku swój własny co uprzedzam nie jest łatwe, jako "eksperyment" podobnie jak ja i kilku kolegów dla porównania z "R" i zapraszam do klubu:)

Edited by esteta

Tisell Klub Polska

mam i ja...najładniejszą wersję :P

DSC4650.jpg

DSC4043.jpg

DSC4039.jpg

;)

Edited by vandit

A gdzie takiego Tisell'a można nabyć we "wręcz nieprawdopodobnie niskiej cenie" ?

Chyba tylko nasz bazarek wchodzi w grę obecnie:(

Tisell Klub Polska

Bardzo fajny pilocik.Co w nim cyka?

Tisell Klub Polska

Czy jest to równie dokładny werk co Miyota 9015(taki siedzi w moim). Przyśpieszyl przez 2 doby o 1 sekundę:).Kolegi Marine Driver posiada jej starszą wersję bez stopsekundy na werku Miyota 8215.Bardzo chwalony "wół roboczy".Ponadto wersja,którą posiadam zgubiła literkę "r" i nazywa się Marine Dive.

Tisell Klub Polska

Poszukałem co zacz ta Miyota 9015 i okazuje się, że ten "movement" wkładają do znanych dość zegarków, takich jak; Citizen, bo to przecież opracowanie tej firmy, Marc & Sons, Hellson, Hexa, Lum-Tec, Visitor, Tisell, Seals, Melbourne, Rider ...długo by wymieniać.

I choć nie o samym werku tu mowa, to skoro masz ten mechanizm w swoim sikorze, to tylko się cieszyć.

Poszukałem co zacz ta Miyota 9015 i okazuje się, że ten "movement" wkładają do znanych dość zegarków, takich jak; Citizen, bo to przecież opracowanie tej firmy, Marc & Sons, Hellson, Hexa, Lum-Tec, Visitor, Tisell, Seals, Melbourne, Rider ...długo by wymieniać.

I choć nie o samym werku tu mowa, to skoro masz ten mechanizm w swoim sikorze, to tylko się cieszyć.

Dokładnie.Jest to też stosunkowo młody mechanizm ale zbierający dużo pochlehnych recenzji.

Tisell Klub Polska

Japońska precyzja wykonania i 28.800 vpm robią robotę  ;-)

Zapraszam Koledzy do Klubu.Obcuję z zegarem kilka dni i jestem dalej pod wrażeniem ,dokładnie jakości i dbałości z jaką został wykonany.

post-77242-0-57197600-1468779885_thumb.jpg

Edited by esteta

Tisell Klub Polska

Guest breslauer

A gdzie takiego Tisell'a można nabyć we "wręcz nieprawdopodobnie niskiej cenie" ?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjehK-QmPvNAhUF_ywKHYQSAF8QFggkMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.tisell.kr%2F&usg=AFQjCNFeu5sXCkr474MAGo90ShRDLTaVWg

http://www.tisellkr.com/

tu daje się kupić , co ci tam w oko wpadnie

Edited by breslauer

Z modelem Marine Dive trzeba się wstrzymać do stycznia przyszłego roku.

Tisell Klub Polska

Z modelem Marine Dive trzeba się wstrzymać do stycznia przyszłego roku.

Dziwne to jakieś jest, inne modele na tym samym werku mają dostępne a tego aż do stycznia brak. Może w międzyczasie poprawią lumę bo podobno kiepska.

Widziałem też gdzieś po drodze Tisella GMT, to bym chętnie ponosił chociaż jak gdzieś wpadnie Sub to też nie pogardzę.

Guest breslauer

z

Edited by breslauer

Luma jest bardzo o.k.Słabsza była podobno w starszej wersji jeśli mowimy o Marine Diver.Co do GMT to śmiechem żartem podobnie pozytywnie "przytuningowali" go do jego wzorca czyli GMT MasterII i wszystkie ogniwa są szczotkowane:)W Rolexie środkowe jest polerowane i mega się rysuje.Więc ponownie na plus,podobnie jak dodanie AR w wersji Marine:)

post-77242-0-55908900-1468788587_thumb.jpg

Edited by esteta

Tisell Klub Polska

Mówicie, że były dwie edycje marine diver? Czym się różniły?

I drugie pytanie mi się nasunelo. A propos marine diver - deklarują wr200. Osobiście bałbym się go używać w warunkach takich na jakie wr200 jest przewidziane. Wiecie Koledzy, jak wychodzą testy szczelności tych zegarków? Lub w ogóle zegarków made in chinlandia :)

Wysłane z BB Passport

Edited by jakubjakub

W nakręcanym codziennie zegarze...

Mówicie, że były dwie edycje marine diver? Czym się różniły?

I drugie pytanie mi się nasunelo. A propos marine diver - deklarują wr200. Osobiście bałbym się go używać w warunkach takich na jakie wr200 jest przewidziane. Wiecie Koledzy, jak wychodzą testy szczelności tych zegarków? Lub w ogóle zegarków made in chinlandia :)

Wysłane z BB Passport

w przypadku Tisella nie ma się co bać z wodoszczelnością, bo jest.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.