Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwi mnie to, że ktoś kto miał ceramiczną Omegę, w dziale pozukuje chciał kupić dwie Omegi i Rolexa tak podnieca się Tisellem. W dodatku ostatnio nazwałeś zegarek z ceramiką bez AR kupą, a narzekałeś na AR w ceramicznej Omedze.

Co w tym dziwnego,że miałem Omegę,porzuciłem myśl o zakupie Suba po dokładnym oglądnięciu , co za tym idzie zrozumieniu jak napompowany marketingowo i przewartościowany to zegarek i zakupiłem Tisella,który wizualnie zaspokaja moje gusta estetyczne łącznie z wyśmiewanym AR i jakościowo jest jak ktoś napisał "kozak".A że ma inną stal bransolety(kolor jest identyczny),przejście szczotki górnej części ucha :) A że tańszy no cóż.Dam radę z tym żyć :)

Co do AR Omegi SMPc to jakbyś dokładnie się wczytał to chodziło mi o kłopotliwy w utrzymaniu czystości i rysujący się zewnętrzny AR tego zegarka.Ale aby to stwierdzić należy "przejść" przez ten zegarek i samemu się o tym przekonać.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Ok :)

A że ma inną stal bransolety(kolor jest identyczny),przejście szczotki górnej części ucha :) A że tańszy no cóż.Dam radę z tym żyć :)

Nie ma też zapięcia typu glidelock.

 

Rolex-Submariner-116610-LN-Glidelock-Bra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

 

Nie ma też zapięcia typu glidelock.

 

No nie ma.I z tym poradzę sobie wspólnie z moim psychoanalitykiem na kozetce :) Alee jak dokładnie przeczytasz temat to zegarek posiada inaczej niż w Subie rozwiązany temat regulacji bransolety i to świetnie :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów . Jakiś czas  temu postanowiłem kupić sobie  na co dzień do pracy  zegarek do 1K . Taki żebym nie musiał się martwić że się zarysuje  zamoczy , lub pojawi się wgniotka  itp.

Zainteresowałem się także Tisellem. Ładnie wyglądał , tani , nawet myślałem o wersji zielonej divera .

Ale po przeczytani 3/4 tego tematu , Obie strony ( Ci za, i CI przeciw ) tak obrzydziły Mi tego Tisella  ,że skorzystałem z okazji że kolega z klubu z Łodzi pozbywał się Seiko skx 009 i kupiłem od Niego

Pozdrawiam Sławek.

 

post-38106-0-52402200-1470482553_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Alee jak dokładnie przeczytasz temat to zegarek posiada inaczej niż w Subie rozwiązany temat regulacji bransolety i to świetnie :)

Tak świetnie to może nie jest to rozwiązen, zwykła regulacja na piny. Nie porównuj tego do glidelocka, bo tam można wyregulować w każdej chwili bez narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak świetnie to może nie jest to rozwiązen, zwykła regulacja na piny. Nie porównuj tego do glidelocka, bo tam można wyregulować w każdej chwili bez narzędzi.

W Marine Dive masz regulację bez narzędzi.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

W Marine Dive masz regulację bez narzędzi.

Jak to niby działa? Foto z wus z tematu o tisellu. Jak to wyregulować mistrzu bez narzędzi?

 

Cytując "The micro adjustment (3 positions only) is exposed underneath the opened extension clasp."

e2EfbIQ.jpg

ir25y2x.jpg

nz7B7fW.jpg

 

Tu masz jak działa glidelock w oryginalnym subie

 

https://www.youtube.com/watch?v=kh9lUlOCETk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe ogniwo,które jest na zaprezentowanym przez Ciebie zdjęciu ze strony lewej przemieszczasz na stronę prawą i wciskasz po czym następuje "klik" i bransoleta jest nieznacznie krótsza jak na moim zdjęciu.Świetna sprawa i zdaje egzamin gdy ręka lekko spuchnie co jak wszyscy wiemy ma miejsce najczęściej latem.

post-77242-0-43412700-1470484682_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Całe ogniwo,które jest na zaprezentowanym przez Ciebie zdjęciu ze strony lewej przemieszczasz na stronę prawą i wciskasz po czym następuje "klik" i bransoleta jest nieznacznie krótsza jak na moim zdjęciu.Świetna sprawa i zdaje egzamin gdy ręka lekko spuchnie co jak wszyscy wiemy ma miejsce najczęściej latem.

Mylisz chyba pojęcia to nie jest regulacja "on the go" tylko "extension", które jest w nurkach przydatne gdy zakładamy zegarek na rękawicę podczas nurkowania. Kitu nie wciskaj, w tisellu nie ma regulacji bez narzędzi, ale na jebaju widziałem bransolety z glidelock'iem do subów. Jeśli tisell jest zerżnięty z suba 1:1 a na to wygląda to powinna pasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz chyba pojęcia to nie jest regulacja "on the go" tylko "extension", które jest w nurkach przydatne gdy zakładamy zegarek na rękawicę podczas nurkowania. Kitu nie wciskaj, w tisellu nie ma regulacji bez narzędzi, ale na jebaju widziałem bransolety z glidelock'iem do subów. Jeśli tisell jest zerżnięty z suba 1:1 a na to wygląda to powinna pasować ;)

Kitu nie wciskam.Nie napisałem nigdzie ,że to jest mikroregulacja.Jest to regulacja, z której spokojnie korzystam.Mnie satysfakcjonuje powiększenie bransolety o 0,5 ogniwa i nie mam potrzeby regulować dodatkowo na pinach w 3 różnych odległościach.Chyba że po ugryzieniu w dłoń przez żmiję zygzakowatą :) .Więc proszę Cię nie rozśmieszaj mnie. Ale jeśli nie widziałeś ani Suba ani Tisella na oczy tylko na filmikach i zdjęciach jak większość tu mądrzących się to nie gniewaj się ale o czym tu konstruktywnie dyskutować.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zbędnych złośliwości, zmień okulistę.

 

w tym akurat konkretnym i szczególnym przypadku coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że konieczna byłaby wizyta u lekarza o innej specjalizacji... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sawcio68 jeśli nie przeszkadzają Ci placki na tarczy ,brak stopsekundy i ceramiki to skx wydaje się być fajnym wyborem.Miałem,przerabiałem i nie wrócę :) aha no i ten zegarek niczego nie udaje (tak o nim mówią) :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

SKX ma fajną lumę i ciekawą koper z ładnym dekielkiem. Tarcza i mechanizm to dno. Miałem trzy sztuki, teraz czas na tisella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiała teza kolego Dingo! Co jest nie tak z tarczą i mechanizmem w skx?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX ma fajną lumę i ciekawą koper z ładnym dekielkiem. Tarcza i mechanizm to dno. Miałem trzy sztuki, teraz czas na tisella

Jeśli ktoś jest fanem mocnej lumy to są zegarki jeszcze lepiej świecące od skx.Dodatkowym problemem z skx jest ,że trzeba troszkę szczęścia aby trafić model bez wad.

Brawo za odwagę.Trzeba mieć jaja aby na forum zgłosić chęć zakupu Tisella.Brawo Ty :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Ja go traktuję jak zegarek, miałem wcześniej squale 20 atmos, sprzedałem i zateskniłem za czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę na ogólne "zluzowanie cyca" w kwestii homarów, podrób i "jedynie inspiracji lekkich"... ;)

 

Fragment wywiadu (wcale nie tajnego) z szefami firmy Christopher Ward:

"We’d visited Baselworld, the world’s largest watch fair, every year since we started the company in 2004. (...) we (...) spent days absorbing the thousands of watches shown by other brands. It became clear after a few visits that nearly all had their own version of the iconic Rolex Submariner as it was a style that worked well. We decided we needed our own version in 2007 and eventually brought the first Trident Mk Is into the range in 2010."


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę na ogólne "zluzowanie cyca" w kwestii homarów, podrób i "jedynie inspiracji lekkich"... ;)

 

I jeszcze np Milsuby w wersji MoD...

 

13388604_1031492930253507_1520037641_n.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 3/4 biorących udział w tym klubie powinna założyć temat "anty-klub miłośników Tisella" - tam by wasze posty dobrze trafiały... Pamiętam jak na sub-forum Rolexa jeden użytkownik marudził na Rolexa w podobny sposób jak ci hejterzy tutaj to moderator potrafił szybko posrzątać i zdegradowano użytkownika... Czemu tutaj tak się nie stało - to wiedzą tylko moderatorzy. 

Rozumiem ten ból gdy widzi się zegarek tak wykonany, z takim "wyposażeniem" (szafir, ceramika, automat, bransoleta skręcana - z regulacją (nie mikro, wr 20 bar, AR), a za podobny tylko z "swiss made" zapłaciło się 30x więcej... To obnaża prawdziwy koszt produkowania zegarków.

Przeglądam forum, czasem dość intensywnie i nie zauważam żeby "wszędzie" były Tiselle, raz może dwa razy dziennie pojawia się w temacie "jaki zegarek..." i tyle, ale w końcu od czego jest ten temat? może gdyby założyć temat "jaki szwajcarski zegarek powyżej 20k pln masz dziś na ręku..." to byście byli zadowoleni?

Pozdrawiam właścicieli Tisellów, bo to fajne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi,prosiłem moderatorów o moderację tego tematu w związku z nieuzasadnionymi atakami.I co?Dostałem tzw."urlop" gdyż jak mi tłumaczono ten zegarek wzbudza niezdrowe emocje u forumowiczów i są skargi :).Posty o "ruchaniu,lochach,debilach" do dziś nie zostały usunięte ze strony 7 tego tematu. Szkoda gadać.Pochulaj tak w temacie Rolexa to zobaczysz z jakim spotka się to oburzeniem.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Krzysiu,

Gdyby chodziło o to że właściciele Rolexów uważają się za lepszych od właścicieli Tiselli bo zapłacili ponad 30 kzł...ale mówimy tu o przypadku gdy właściciel TIsella uważa że jest lepszy od właścicieli Rolexów bo jego zagarek " nie wygląda jak kupa" ...w dodatku ten właściciel jest nieprzemakalny na argumenty,na ironię, na inwektywy, na bany ...on żyje w swoim świecie a Ty właśnie do niego wkraczasz...powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Krzysiu,

Gdyby chodziło o to że właściciele Rolexów uważają się za lepszych od właścicieli Tiselli bo zapłacili ponad 30 kzł...ale mówimy tu o przypadku gdy właściciel TIsella uważa że jest lepszy od właścicieli Rolexów bo jego zagarek " nie wygląda jak kupa" ...w dodatku ten właściciel jest nieprzemakalny na argumenty,na ironię, na inwektywy, na bany ...on żyje w swoim świecie a Ty właśnie do niego wkraczasz...powodzenia .

No właśnie to jest przykład jak właściciel Rolexa przychodzi do "świata Tisella" edukować tzn. hejtować.Generalnie powinien mieć "wywalone" na ten zegarek bo to nie jego świat,zegar jest gówniany i nawet tu nie zaglądać.Mimo wszystko robi to,zagląda tu i na siłę edukuje.Więc moja mowa będzie krótka Panie desmo idź do swojego ogródka :)

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podbicie tematu,który podobnie jak ja był na "urlopie"zagaję.Czy posiada ktoś najnowszy model Marine Diver no date i mógłby wyrazić opinię na temat lumy w tym zegarku?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Odebrany

e832ef05a0f2399de5aa26ff63f7b109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.