Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uogólniałbym , ostatecznie składają coraz więcej " szwajcarów " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uogolniac? Przeciez mowimy na konkretnych przykladach, zegarkow ktore maja koledzy forumowi. Ktos ma idealny egzemplarz, a komus innemu rozpada sie zapiecie bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o "chińskich składaczach" uogólniasz kolego .  Są różni , jak wiesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uogolniam. Składacz to wlasnie taka bylejakosc.

 

Oczywiscie, ze sa firmy chinskie, gdzie pracownicy w normalnych warunkach skladaja zegarki spelniajace jakies okreslone normy. O nich nie pisze.

 

PS: Oczywiscie, ze wiem, bo bardzo lubie Seiko i mam ich kilka (japonskich i chinskich). To sa jednak realne, a nie wirtualne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Jakieś określone normy "  proszę Cię , to przecież może znaczyć wszystko i nic .

Odradzałbym wyrokowanie w sprawach jakości na podstawie własnych uprzedzeń i pojedynczych słabo udokumentowanych przypadków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale przywaliles kulą w płot z uprzedzeniem :D 

 

LMed, pisuje niewiele ostatnio na forum, ale czytam i znam Cie jako czepialca z wielu wątków. Niepotrzebnie dyskutowalem z Tobą :)

 

Poczekam na jakieś osoby normalnie nastawione do dyskusji o Tisellu  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że tak sądzisz . Dla mnie to była sympatyczna rozmowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się...to się wypowiem :D

 

Przez mój nadgarstek przewinęły się 3 Tiselle Sub, dwa zielone MK1 i MK2 oraz niebieski MK2. Zielonego Mk2 wciąz mam.

W jednym posypało się zapięcie, w innym było tragiczne spasowanie maskownic, trzeci jest cały ok.

 

Bransoleta IMO to najsłabszy punkt tego zegarka , samo zapięcie jak się nie rozpadnie to bardzo ładnie pracuje. Największym smaczkiem tego zegarka jest szlif słoneczny który występuje tylko w zielonych wersjach. Wygląda to na prawdę świetnie. Luma taka sobie, chociaż zaraz po naświetleniu świeci ładnie i intensywnie. Bezael pracuje ładnie.  AR jest ale tez "takise".

 

Abstrachując czego jest kopią itp itd to w tych pieniądzch to bardzo pocieszny zegarek i dobry do codziennego tyrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vandit, dobrze to ująłeś  :)

I fakt, zielony najładniejszy a nawet na żywo nie widziałem zielonego i tego szlifu  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandit szkoda,że nie widziałeś czarnej tarczy.Uwierz mi,że też jest moc w różnych wariantach oświelenia.Robi robotę w zestawieniu z czarną ceramiką.Co do AR również moim zdaniem jest o.k.Obejrzałem swoją bransoletę i wszystko pięknie spasowane a połączenia zgrzewane wydają się być solidne.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Vandit szkoda,że nie widziałeś czarnej tarczy.Uwierz mi,że też jest moc w różnych wariantach oświelenia.Robi robotę w zestawieniu z czarną ceramiką.

Niby jaka moc, zwykła typowa czerń. Choć nie wiem jak byś ją oświetlał i tak zostanie czernią. Braku szlifu słonecznego nie oszukasz. nawet  dzięki AR. Ceramiczny bezel w wersji czarnej jest znany od dobrych kilku lat-to ten sam co w parnisie subie występuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika występuje nie tylko w Parnisie bo widzę że zafiksowany lekko jesteś na jego punkcie :) .Miałem ją również w Omedze SMPc i bardzo chwalę wykonane z niej bezele.Pomijając walory użytkowe (nie rysuje się) sam zegar wygląda dużo ciekawiej.Co do tarczy to kwestia gustu.Dla kogoś czarny to tylko czarny i nie widzi jego odcieni.Dla mnie na przykład niebieska Omega SMPc wygląda jak malowanka.Są koledzy,którzy wybierają niebieską.Generalnie każdy znajdzie dla siebie rozwiązanie :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika występuje nie tylko w Parnisie bo widzę że zafiksowany lekko jesteś na jego punkcie :) .Miałem ją również w Omedze SMPc i bardzo chwalę wykonane z niej bezele.Pomijając walory użytkowe (nie rysuje się) sam zegar wygląda dużo ciekawiej.Co do tarczy to kwestia gustu.Dla kogoś czarny to tylko czarny i nie widzi jego odcieni.Dla mnie na przykład niebieska Omega SMPc wygląda jak malowanka.Są koledzy,którzy wybierają niebieską.Generalnie każdy znajdzie dla siebie rozwiązanie :)

bezel sie nie rysuje w Omedze SMPc ale co innego mozna powiedziec o szkielku, albo jego powloce.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już zasługa zewnętrznego AR,który łapie rysy i wygląda to mało estetycznie.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

https://img.alicdn.com/imgextra/i3/2424746972/TB2UOJlqXXXXXXKXpXXXXXXXXXX_!!2424746972.jpg

 

przetestuj tego jeśli masz możliwość być może przepłaciłeś za swoje cudo

ten kosztuje 30 $

https://img.alicdn.com/imgextra/i3/2261155952/TB2XoARcFXXXXXEXXXXXXXXXXXX-2261155952.jpg

 

albo tego też w cenie bardzo budżetowej za to na miyocie

 

polecam ci też jako nurka tego poniżej , to naprawdę przyzwoity zegar za nie wygórowaną cenę

 

 

https://img.alicdn.com/imgextra/i1/334785132/TB27T24jpXXXXaAXpXXXXXXXXXX_!!334785132.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Wodoszczelność 3 atm  <_<

Powiem tak, tisell będzie miał test długodystansowy. Zbieram na omegę, trochę to potrwa, a obecny tisell będzie na ręku do późnej wiosny, może i dłużej 24/h 

Jak jeszcze pod forum będzie istnieć opiszę wrażenia. Na razie od wtorku zrobił +4 sekundy sprawdzane z GW-9400 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś słabiej podregulowany Ci się trafił :) Ale i tak trzyma parametry pod C.O.S.C


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Cała magia nie w zegarkach a w mechanizmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jaka moc, zwykła typowa czerń. Choć nie wiem jak byś ją oświetlał i tak zostanie czernią. 

 

Oj mylisz się - czerń i czerń to nie to samo ;) Co prawda nie widziałem Tisell'a "sub'a" na żywo ale "kilka zegarków" przez moje łapska przeszło i uwierz że czarna tarcza od "czarnej tarczy" może się sporo różnić.

 

 

A tak w ogóle Tisell jest koreański wiec dlaczego temat w "Zegarki chińskie" wrzucony?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak znajdujesz osobny dział "Zegarki koreańskie"? Ma przyszłość?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ....

 

A jak znajdujesz osobny dział "Zegarki koreańskie"? Ma przyszłość?

Ależ.... Powinny być dwa działy: "Zegarki południowokoreańskie" i "Zegarki północnokoreańskie" - a właściwie odwrotnie! :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo wykończone bezele, rozpadające się bransolety i to za znacznie wyższą cenę. O dostępności już nie wspomnę. Nie lepiej kupić oryginalnego Parnisa a nie jakiegoś homara? I w dodatku z inhołsem  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.