Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
rafi

Orient Star Classic EL05002B vs Seiko Sarb 033

OS Classic vs Seiko SARB  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

acha, utwierdziłem się że Sarb033 to jest to :)

zegarek przyszedł, pięknie zrobiony - perełka w swojej klasie. Efekt psuje bransoleta, już w sarbie nie jest jakaś rewelacyjna, ale w tym Osie sprawia wyjątkowo tandetne wrażenie w porównaniu z sarbe. Zegarki tak inne, że nie sposób je porównać.

Zdjęcia niewiele powiedzą, nie wczuwałem się zbytnio, ale obiecałem to wrzucam.

Utwierdziłem się w przekonaniu, że OS, na którego głosowałem :) Jest subtelniejszy, ma wypukłe szkiełko (które przydaje mu elegancji i vintydżu), wskaźnik rezerwy chodu... Wolałbym jednak odmianę z niebieską bądź białą tarczą.  Nie stać mnie na OS-a (tzn. nie jestem w stanie dać tyle za zegarek - co do zasady), ale mam jego namiastkę ;) więc w tym konkursie nie jestem obiektywny :)

post-30539-0-81404700-1468950176_thumb.jpg

Edited by Tomek z Wrocławia

Utwierdziłem się w przekonaniu, że OS, na którego głosowałem :) Jest subtelniejszy, ma wypukłe szkiełko (które przydaje mu elegancji i vintydżu), wskaźnik rezerwy chodu... Wolałbym jednak odmianę z niebieską bądź białą tarczą. Nie stać mnie na OS-a (tzn. nie jestem w stanie dać tyle za zegarek - co do zasady), ale mam jego namiastkę ;) więc w tym konkursie nie jestem obiektywny :)

attachicon.gifCIMG0018.JPG

Tomek, a jaki model Twojego Orienta? Bardzo fajna faktura na tarczy i sam zegar jest ok!:-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

model ma oznaczenie  CEXOQ001

tarcza jest giloszowana, niemniej nie ma szlifu słonecznego, co troszkę ją zubaża. Tutaj ujęcie, na którym widać gilosz i "Narysowane" na nim oznaczenia

post-30539-0-95284600-1469005007_thumb.jpg

ad rem - seiko może góruje nad orientem jakością, wykonaniem detali, niemniej bardziej podoba mi się w tej kategorii wzornictwo orienta, a zwłaszcza OS-a. 

Jeśli mówimy o detalach typu wskazówki, tarcza, indeksy, to jednak chyba Seiko zostaje w tyle. Na zdjęciach może tego nie widać, ale w OSie nawet pasek Rezerwy chodu jest żłobiony/giloszowany.

Natomiast bransoleta czy koperta - tu już chyba nie ma wątpliwości, kto rządzi :)

acha, utwierdziłem się że Sarb033 to jest to :)

Ile razy była już ta sama rzeka ? - z 50x ?  :P  B)  :lol:

Jak nie lepiej :), ja tak się cały czas utwierdzam!

cacko - orient 2EW0200BW0-W

orient.jpg

http://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/614-show-me-your-classic-orient-non-divers.html

tutaj zaś link do moim zdaniem, eleganckich seiko:

https://seikoparts.wordpress.com/2015/08/14/review-seiko-srp701k1-dress-watch-gs-alternative/

gdyby dyskusja zeszła na ogólny temat elegancji seiko vs orient

Orient, mimo że wyjątkowo nie pasuje białe okno daty.

Z kolei SARB wyglądał by dużo lepiej ze smuklejszymi indeksami (od Brightz) - z tego powodu przymierzam się do SDGM.

033 jest spójny i proporcjonalny w każdym calu, moim zdaniem w tym zegarku nie ma się do czego przyczepić (może poza brakiem anytyreflexu, no ale skoro nawet Rolex w niektórych modelach go nie stosuje... ;).

To idealny zegarek  EDC na mniejsze nadgarstki. Gdyby puścili SDGM jako apgrejd sarba w mniejszym rozmiarze (max 39 mm) to już bym go miał....

Rozumiem, że podoba Ci się SDGM, to genialny zegarek, ale nie musisz na siłę przeszczepiać jego rozwiązań do Sarba. Grubość indeksów w sarb jest powiązana z posiadaniem lumy, która w EDC jest raczej wymagana.

SDGM jako klasyczny dresswatch takowej nie posiada, stąd też genialne, smukłe indeksy.

Trzymając w rece OS miałem wrażenie obcowania z zabaweczką, biorąc do ręki sarba miałem poczucie, że obcuję z prawdziwym zegarkiem... :)

jak bym miał dzisiaj kupić jeden z tych zegarków....to jednak OS by to był :)

Guest GCE

Vandit, ale Ty chyba nie miałeś SARB'a?

Guest GCE

... a to sorry :) Ja miałem SARBA 033 i 035 a także niebieskiego OS'a i jednak wybrałbym Seiko. Odebrałem go jako solidniej wykonany zegarek, ale to bardzo mocno subiektywne bo zarówno jeden jak i drugi świetnie wykonany. OS wydał mi się trochę "za lekki", a ja lubię czuć zegarek :)

Poza tym uważam że koperta 033 i 035 to najładniejsza koperta z serii SARB :)

dla mnie ten OS po prostu ma w sobie to coś...ale wiadomo to kwestia gustu :)

Rozumiem, że podoba Ci się SDGM, to genialny zegarek, ale nie musisz na siłę przeszczepiać jego rozwiązań do SARBa

Nie przeszczepiam, po prostu nie mam go z powodu grubych indeksów które mi nie pasują do reszty. A co do lumy - nie jest w SARBie niezbędna, a nawet jeśli to można to rozwiązać choćby jak w Max Billu który ma lumę a grubych indeksów już nie..

Mój komentarz jest spóźniony, ale w czasie wakacji/upałów wszystko toczy się

powoli... Mam, a właściwie miałem białego Sarba. Uwielbiałem ten zegarek

z powodu urody i mechanizmu. Jedyna wada - dla niektórych - to mała średnica

i ciasnawa bransoleta (ja musiałem dołożyć jedno ogniwko). Sarba035 sprzedałem

z powodu przesiadki na Sarxa033. Jest nieco większy i ma niezwykłe wskazówki.

Mechanizm ten sam co w Sarbie czyli 6R15, w moim przekonaniu doskonały!   

Sarba035 sprzedałem z powodu przesiadki na Sarxa033. Jest nieco większy i ma niezwykłe wskazówki.

Mechanizm ten sam co w Sarbie czyli 6R15, w moim przekonaniu doskonały!   

Jeśli możesz to wrzuć proszę zdjęcia tutaj, dałoby nam to przegląd czterech podobnych zegarków w jednym miejscu.

Sory za offtop :) 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  

• By MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.