Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maniek swis made

bulova replika ? provita lange automatik

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie mam odpowiedzi na poprzedni temat a już mam następne pytania , bulova niby od razu widać że replika , ale mechanizm eta , jakieś cyfry y3 i 2834-2 , i co to ta provita i niemiecki automat lange na werku PUW 1360 GERMANY

post-87697-0-42845400-1481374794_thumb.jpg

post-87697-0-76203400-1481374834_thumb.jpg

post-87697-0-14932400-1481374882_thumb.jpg

post-87697-0-88948300-1481374919_thumb.jpg

post-87697-0-78573300-1481374964_thumb.jpg

post-87697-0-30739400-1481374988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to jakaś stara podróba na mechanizmie ETA   - ten numer  2834-2   to kaliber mechanizmu 

Lange nie wiem 

Provita - Szwajcarski zegarek na rynek Niemiecki z lat 60tych - provit jest jeszcze sporo na ich rynku - walają się po szufladach ale tego kupować nikt nie chce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lange to nie będzie z firmy lange&sohne ? , bo zalazłem podobne oznaczenia mechanizmu

Zależy ile kosztował ,.Z grubsza zegarki Lange&Sohne to koszt co najmniej dwóch podobnych zegarków Rolexa.,Jeżeli zapłaciłeś więcej niż za Rolexa to możliwe ,że to jest Lange&Sohne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Replika nie ma nic wspólnego z podróbką. Przeczytaj proszę wklejony przeze mnie link

Link przeczytałem , tylko nie bardzo wiem czy ten zegarek został wyprodukowany za zgodą właściciela marki w dobrej firmie czy  w Chińskiej fabryczce , a raczej to drugie - więc moim zdaniem podróba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange po wojnie (do 1987!) był produkowany nie w Glashutte a w Pforzheim (tam gdzie Stowa Laco Provita..) i używali zwykłych werków 

- jest to oryginal lecz z wiadomych przyczyn nie jest wart tyle co zegarki Lange&Sohne - choć często ceny tych zegarków są zawyżone z uwagi na nazwe ! lecz raczej nie warto płacić 10-50X więcej niż za np. Provite bo jakościowo się nie różnią

 

http://www.chrono24.com/alangesoehne/automatik-14ct-gold-1950er-aus-pforzheim--sehr-selten--id2778053.htm

 

https://watch-wiki.org/index.php?title=Original_Lange_Uhr,_Lange_vormals_Glash%C3%BCtte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie werk taki sam , w złocie jeszcze ładniejszy , chociaż mój po polerce trochę przejrzał , dzięki za info , z tymi cenami z ebaya to bym nie przesadzał często są zawyżone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kosztował ,.Z grubsza zegarki Lange&Sohne to koszt co najmniej dwóch podobnych zegarków Rolexa.,Jeżeli zapłaciłeś więcej niż za Rolexa to możliwe ,że to jest Lange&Sohne.  

nie wydaję mi się że cena może być gwarancją oryginalności i jakości zegarka , nie zdarzyło Ci się kupić na jakimś rynku fajnego zegarka za parę zł. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umówmy się: nie kupisz za parę złotych czegoś, co kosztuje co najmniej duże dziesiątki tysięcy złotych. tego jest na rynku mało, więc tego się tak często nie gubi, a jak ktoś to już ukradnie, to nie daje do pasera na bazarku, myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak drogich może nie , ale ja tu nie pytałem o cenę zegarka tylko o autentyczność , myślicie że to wczesny zegarek lange ? BO TEN NA EBAY  bardzo podobny i werk ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda na podróbę. widać, że zegarek zmęczony i dawno nieruszany. skoro ma na tarczy Lange i germański werk pasujący wiekowo do reszty, to pewnie jest to zegarek marki Lange. przecież w czasach jego nowości podrabianie czegoś takiego nie miałoby sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Bulova raczej nie jest ani podróbką ani repliką. Jest to model bodajże Bulova Seville Daydate? (to że kryształy szpecą to swoją drogą)

Gdyby nie te wspomniane wyżej kryształki i brak bransolety to nawet bym się zakręcił koło tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Bulova raczej nie jest ani podróbką ani repliką. Jest to model bodajże Bulova Seville Daydate? (to że kryształy szpecą to swoją drogą)

Gdyby nie te wspomniane wyżej kryształki i brak bransolety to nawet bym się zakręcił koło tematu :)

To teraz już nie wiem co z tą bulową ilu ludzi tyle zdań , bransoletę mam ale kryształków ci nie zdrapię :D

nie wygląda na podróbę. widać, że zegarek zmęczony i dawno nieruszany. skoro ma na tarczy Lange i germański werk pasujący wiekowo do reszty, to pewnie jest to zegarek marki Lange. przecież w czasach jego nowości podrabianie czegoś takiego nie miałoby sensu.

zegareczek po czyszczeniu odzyskał blask , ale to TEN LANGE [ lange&sohn] ? to z jakich może być lat ? ciężko w necie coś znależć wyskakuje pełno ale z pełną [ dzisiejszą ] nazwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm powinien być sygnowany na rotorze, może był wymieniany. Ale zegarek sam w sobie chyba ok, brzydki co prawda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm powinien być sygnowany na rotorze, może był wymieniany. Ale zegarek sam w sobie chyba ok, brzydki co prawda :P

sam nie wiem , dla mnie taka trochę tandeta ten zegarek , jak BULOVA robi takie coś to jednak wolę jednak vintage stare solidne wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zegareczek po czyszczeniu odzyskał blask , ale to TEN LANGE [ lange&sohn] ? to z jakich może być lat ? ciężko w necie coś znależć wyskakuje pełno ale z pełną [ dzisiejszą ] nazwą

Zegarek z lat 60-ych. czy to TEN Lange, nie mam pojęcia. z zasady nie interesuję się zegarkami i samochodami, na które mnie nigdy nie będzie stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odzyskał blask i się podoba to w takim wypadku na pewno TEN LANGE (Lange &Sohne).,Najlepiej zarejestrować zegarek w archiwum firmy,gdyż przy ewentualnej odsprzedaży warto mieć certyfikat, a na pewno ciężko będzie sprzedać zegarek wart kilkadziesiąt tysiecy $ bez wyciągu z archiwum  potwierdzającego oryginalność., Tu jest formularz zgłoszenia do archiwum https://m.alange-soehne.com/en/watch-registration/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odzyskał blask i się podoba to w takim wypadku na pewno TEN LANGE (Lange &Sohne).,Najlepiej zarejestrować zegarek w archiwum firmy,gdyż przy ewentualnej odsprzedaży warto mieć certyfikat, a na pewno ciężko będzie sprzedać zegarek wart kilkadziesiąt tysiecy $ bez wyciągu z archiwum  potwierdzającego oryginalność., Tu jest formularz zgłoszenia do archiwum https://m.alange-soehne.com/en/watch-registration/ 

Zupełnie niepotrzebny sarkazm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Lange i Skur*ysynowie.,Trzeba mieć tupet, żeby za zegarek warty w porywach stówkę wołać prawie dwa tysie, a na dodatek trzeba być je*anym oszustem żeby w ofercie pisać ,że jest to zegarek renomowanej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Lange i Skur*ysynowie..........

:lol:  :P  :)

 

 

 

Przykro że tak się stało, mam na myśli ofertę.... :(


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas sam siebie w tym wątku przekonywał, ze to &sohne i w końcu przekonał :( Smutne


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.