Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Łukasz Erlich

Koledzy poległem identyfikacja zegara CF

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy proszę o pomoc. Przeszukałem Microliska i nie znalazłem sygnatury z załączonego zdjecia CF link-owiec dwie wagi prośba o identyfikacje i jak byście wiedzieli jaka ma historię byłoby super. Dziękuje Łukasz

post-43283-0-23037800-1484504366.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Koledzy ja już chyba ślepy jestem...... eh. Drogi Moderatorze jeżeli uznasz post za zbędny usuwaj dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, próżno szukać coś o takiej firmie poza mikroliskiem i notatką w Lexikon (1878 - ~1900, Rottenturmstrasse 9 ). Jedyny Fromme pojawiający się w prasie zegarmistrzowskiej (OUUZ) to Carl Fromme - wydawca dworu cesarskiego.


Nie ma ich też w spisie członków Wiedeńskiego Stowarzyszenia Zegarmistrzów (Uhrmacher Genossenschaft) z roku 1885.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno nabylem linkowca z taka sygnatura i nic na temat tej firmy nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy proszę o pomoc. Przeszukałem Microliska i nie znalazłem sygnatury z załączonego zdjecia CF link-owiec dwie wagi prośba o identyfikacje i jak byście wiedzieli jaka ma historię byłoby super. Dziękuje Łukasz

 

I jeszcze prośba. Zamieść zdjęcia mechanizmu, wieszaka, skrzyni.

Tutaj wspominana jest firma Gebruder Fromme. Ogłoszenie z roku 1888 nie ma, jak widać, nic wspólnego z zegarmistrzostwem.

http://mb.nawcc.org/showthread.php?93373-I-need-help-to-ID-movement-producer

 

post-6402-0-79287600-1484657360_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1890 rok Adolf Fromme Instrumenty pomiarowe geodezyjne Wieden

 

Jako Hoflieferanten

Fromme Carl Georg und Otto, Buchdrucker und Verlagsbuchhändler; Firma: Carl Fromme.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk wygląda jak zrobiony w Świebodzicach. Może to Halbmond Freiburg ;)  W skrzyni odpadły kolumienki i ktoś je źle przykleił, głowice kolumn są na dole. Witraż...hmm.


Przydałoby się zdjęcie wieszaka i okuć wahadła. Jaki jest numer seryjny? Cztero- czy pięciocyfrowy?

 

Wiednia w tym werku nie ma nawet pół procenta :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak wygląda jak od Müller & Schlenker, werk właściwie też. Gorzej z tymi wkrętami :(  Co do wahadła - nie wiem. W każdym razie raczej opuszczamy Freiburg :)


Edit.

Wahadło też jest od M&S.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegar o tej samej sygnaturze.Pochodzi z Dani i tu nasuwa mi sie pytanie.Skoro firma Fromme jest tak malo znana to czy to mozliwe by produkowala ponad 100 tys zegarow?Moj ma nr 110139.Moze zachodzi pomylka i sa to zegary z Kopenhagi od Filtenborga?Maja prawie identyczna sygnature.Problem w tym ze o Filtenborgu tez malo informacji...Zalaczam foty.Korona chyba nie od niego.

post-89641-0-24216000-1585938510_thumb.jpg

post-89641-0-71501800-1585938541_thumb.jpg

post-89641-0-01482400-1585938584_thumb.jpg

post-89641-0-14112100-1585938646_thumb.jpg

post-89641-0-68647200-1585938675_thumb.jpg

post-89641-0-15293000-1585938706_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wynalazek ze sprężyną odbojnikową młotka to pomysł Mueller & Schlenker. Nie mam niestety sygnowanego przykładu... ale myślę że ten będzie też odpowiedni. 

post-106495-0-56403900-1585939596_thumb.jpg

post-106495-0-64698100-1585939635_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Danii nie było chyba fabryki zegarów. Takich zegarów...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie... Phill Fromee montował mechanizmy Mueller & Schlenker z nabitą swoją sygnaturą. Te, które widziałem Fromee - chyba wszystkie są robione przez M&S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego Mueller & Schlenker,ale jest bez zawieszki,ma wahadlo z fasolka.Widocznie duzo wczesniejszy


Przy tym Fromme sporo sie nameczylem.Ktos pogrzebal przy paletach i pokrecil odstepem miedzy kotwica i kolem wychwytowym.Palety nie byly prostopadle do kola,kolo z zadziorami...Wszystko zrobilem i smiga.Ktory to moze byc rok budowy tego zegara?Dziekuje za info i pozdrawiam.

post-89641-0-45044200-1585946926_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wytrzasnęliście tego Fromme, Fromee. I jeszcze że było mu Phill na imię?


Mikrolisk nie ma racji w tym przypadku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)
Chyba z mikroliska i z tego wątku (?). U siebie mam tylko zapisaną informację: PhilippFromee - niestety bez źródeł skąd to wziąłem. Nigdy nie pochylałem się mocniej nad tym sygnatariuszem. A być może będzie trzeba przy nim postawić jednak znak zapytania... bo może nieświadomie powielam jedynie nie poparte niczym plotki. 

Phill - to moja wolna interpretacja :) akurat u mnie z pewnej przyczyny - każdy Filip to Phill :). Rozumiem, że zwłaszcza w obszarze 'braku faktów' może wprowadzać to dodatkowe zamieszanie. Przepraszam / poprawię się / więcej nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spisie członków Wiedeńskiego Stowarzyszenia Zegarmistrzów na rok 1885, ani w innych źródłach nie ma Fromme solo czy rodzinnie parających się tym fachem.


Jest za to sporo pobożnych zegarmistrzów z Niemiec czy CK Monarchii, ale to już inna sprawa ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może trzeba trochę później szukać... Nie będę się mądrzył, bo M&S to akurat temat dla mnie w ogóle nieogarnięty, ale: 

 

Tatyana w oparciu o swoje bazy podaje 2 punkty odniesienia dla linkowych M&S:

 

1891 rok (s/n 36_838)
1901 rok (s/n 82_313)

Patrzę na swoje zbiory i widzę zmianę kształtu stopki wychwytu pomiędzy 394xx a 423xx. Przed 394xx była taka jak poniżej. A potem taka jak na zdjęciach Vogla1  (s/n około 71xxx ? - nie dam rady odczytać)... i Szeryf.cezar (tu 110 138).

Czyli wychodziłoby, że to mechanizmy odpowiednio:
z samej końcówki lat 90tych
i początku XXwieku. 

.. a 394xx to +/- 1892 (?) 

Niemniej nie mam pojęcia jak obronić owego Philipa Fromee o którym mikrolisk wspomina. 

post-106495-0-01370300-1585985335.jpg

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zegary produkował M&S. Ktoś z sygnaturą "półksięzyc nad F" zamawiał zegary, sobie ją (lub u producenta) nabijał i sprzedawał.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge wiec zapytac?Jakis jasniejszy przewodnik po tym forum.Przegladalem rozne strony i nie wiedzialem gdzie moge zapytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.