Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafio77

Zegarek na mały nadgarstek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rok się już zaczął i pora pomyśleć o kupnie kolejnego zegarka

Jako że nie jestem zdecydowany na jakiś konkretny model i typ proszę was o pomoc :-)

założenia :

Nadgarstek 16,5-17

oczywiście automat

kwota do 5000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Tak zupełnie bez oczekiwań, choćby do stylu w jakim ma być to raczej trudno cokolwiek zaproponować.

Może jednak trochę więcej szczegółów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie bez oczekiwań, choćby do stylu w jakim ma być to raczej trudno cokolwiek zaproponować.

Może jednak trochę więcej szczegółów.

Nawet fajny nuras jaki to model,bo raczej nigdy niebralem pod uwagę tej marki

Tak zupełnie bez oczekiwań, choćby do stylu w jakim ma być to raczej trudno cokolwiek zaproponować.

Może jednak trochę więcej szczegółów.

Do koszuli i marynarki to już mama eposa więc może coś tak do mniej oficjalnego stroju ,może coś na bransolecie ,choć o parciakiem nie pogardze

Tak dla mojego ulatwienia proszę podawajcie rozmiar i widelki cenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie jest masa fajnych zegarków. Longines Conquest lub Hydroconquest 39mm, Hamiltony Jazzmaster lub Viewmatic 40mm, Seiko SDGM001/3, za ~5,5k można dostać Orisa 65 40mm, Glycine Airman 39 lub 40mm.

 

 

W okolicy ~6k można by już przygarnąć używaną Omegę Speedmaster Reduced:

 

P1000537.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. taki:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/10804_Longines_HydroConquest_L36944592

 

Jest też na bransolecie, oraz w innych wersjach kolorystycznych. 39 mm - na mały nadgarstek w sam raz.

Np. taki:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/10804_Longines_HydroConquest_L36944592

Liczyłem tego longinesa i jakoś mi nie spasil

 

Jest też na bransolecie, oraz w innych wersjach kolorystycznych. 39 mm - na mały nadgarstek w sam raz.

Ten longines mierzylem i jakos mi nie spasil

Popatrze na inne propozycje i proszę o jeszcze zegarek chce sobie sprawić na 40-staje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie jest masa fajnych zegarków. Longines Conquest lub Hydroconquest 39mm, Hamiltony Jazzmaster lub Viewmatic 40mm, Seiko SDGM001/3, za ~5,5k można dostać Orisa 65 40mm, Glycine Airman 39 lub 40mm.

 

 

W okolicy ~6k można by już przygarnąć używaną Omegę Speedmaster Reduced:

 

 

Jaki wymiar ma reduced? Czy jak seamaster mid size 36mm? Masz taką do sprzedania czy tak ogólnie podajesz przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wymiar ma reduced? Czy jak seamaster mid size 36mm? Masz taką do sprzedania czy tak ogólnie podajesz przykład?

 

Średnica około 39mm, chociaż na stronie producenta podane jest 35,5mm co o dziwo nie jest zgodne z prawdą. Bransoleta 18mm. Podaję jako przykład zegarka, którego sam bym kupił dysponując takim budżetem i mając takie wymagania.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2f669777472b6394879b3667c8989f23.jpg

 

Tutaj masz speediego na nadgarstku 16,5. - 17 cm. Leży idealnie. L2L to 44mm. Na mniejszy nadgarstek jeszcze speedi fois 39,7mm.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko podzielić się uwagą na temat wielkości zegarków - przekonałem się, że nie ma co polegać na deklarowanym przez producentów rozmiarze. Zegarek po prostu trzeba przymierzyć. Na przykład Orient Mako II, który teoretycznie ma mieć 41mm średnicy, na mojej łapie jest wyraźnie mniejszy niż Certina DS1, która miała mieć 39mm.

Okazało się też, że 43-milimetrowy Epos 3401 wcale nie był za duży na mój nadgarstek (także 16,5 cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz speediego na nadgarstku 16,5. - 17 cm. Leży idealnie. L2L to 44mm. Na mniejszy nadgarstek jeszcze speedi fois 39,7mm.

 

 

Tak, FOIS ma ~47mm L2L, a "zwykły" Moonwatch 48mm L2L, tylko wykraczamy o 100% ponad maksymalny budżet :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines ma 52mm L2L - mierzyłem go na moim płaskim nadgarstku ~17cm i u mnie uszy praktycznie wychodzą poza obrys.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tez o nim myślałem zegar piękny dla mnie wręcz idealny ale strasznie duży

Chciałem tylko podzielić się uwagą na temat wielkości zegarków - przekonałem się, że nie ma co polegać na deklarowanym przez producentów rozmiarze. Zegarek po prostu trzeba przymierzyć. Na przykład Orient Mako II, który teoretycznie ma mieć 41mm średnicy, na mojej łapie jest wyraźnie mniejszy niż Certina DS1, która miała mieć 39mm.

Okazało się też, że 43-milimetrowy Epos 3401 wcale nie był za duży na mój nadgarstek (także 16,5 cm).

zgadza się u mnie alpina alpiner 4 leżała nawet nieźle

niektóre propozycje fajne ale przypominam kolegom ze budżet to 5 000 zł :)

 

mam czas kilka miesięcy - aha kolega który przyczyni się do tego ze zakupie zegarek dzięki jego propozycji otrzyma

butelkę dobrego markowego koniaku lub whisky :)

 

 

na razie nr 1 to : https://www.christop...t-pro-600-range kolegi EJZO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz Glycine Combat 6. Tarcza 36mm, L2L ok 42- jak podaje sprzedający tak więc na mały nadgarstek jak najbardziej. No i jest na bransolecie. Poszukaj i obejrzyj-może przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine Airman no 1

post-69167-0-27707700-1486407249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine Airman no 1

o i mamy nowy numer 1 - tylko czy go kupie do 5000 k ?@ ciekawi mnie ile w tym zegarku jest l2l ?

no i szkoda ze nie ma szafiru - ma ktoś w zegarki hesalitowe szkiełko - jak się sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2L w airmanie to 47mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i mamy nowy numer 1 - tylko czy go kupie do 5000 k ?@ ciekawi mnie ile w tym zegarku jest l2l ?

no i szkoda ze nie ma szafiru - ma ktoś w zegarki hesalitowe szkiełko - jak się sprawuje ?

 

szkiełko hesalitowe masz w zegarku w poście #12. Szkiełko jest bardziej podatne na zarysowania niż szafir, ale jak używasz zegarka do ciężkich robót to daje radę i świetnie wygląda - zegarkowi nadaje vintage'wego charakteru.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz Glycine Combat 6. Tarcza 36mm, L2L ok 42- jak podaje sprzedający tak więc na mały nadgarstek jak najbardziej. No i jest na bransolecie. Poszukaj i obejrzyj-może przypasuje.

 

zapraszam na przymiarkę :D


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.