Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Gienkowe paski czy to możliwe? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bez spinania się :) Robota paskoroba nie jest łatwa :)

 

Koza 22/20 z klinem :)

0f340c1e29cdd.jpg

Pasek Kozak. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa kolejne strusie 22/22 mm i nowe zabawki do warsztatu :)

 

 

 

 

Paseczek bardzo smakowity.

Co do nowych zabawek to nić nylon nie woskowana jak widzę? 

I prośba: pokaż jak wygląda pasek przed i po konserwacji tą pastą. 


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu śledzę Twoją wytwórczość i z każdym następnym dziełem jest coraz lepiej. Perfekcja.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Bardzo mi miło czytać takie komentarze, choć do perfekcji to mi jeszcze brakuje. Miałem dłuższą przerwę, myślałem, że to koniec z paskami, jednak wziąłem się w garść i działam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Bardzo mi miło czytać takie komentarze, choć do perfekcji to mi jeszcze brakuje. Miałem dłuższą przerwę, myślałem, że to koniec z paskami, jednak wziąłem się w garść i działam :)

I bardzo dobrze, że działasz dalej, bo idzie co raz lepiej. Szkoda, że stare fotki zniknęły, droga rozwoju się zatarła :)

Od pewnego czasu śledzę Twoją wytwórczość i z każdym następnym dziełem jest coraz lepiej. Perfekcja.

Zgadza się. Szkoda, że Ty twórczość paskową zarzuciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że działasz dalej, bo idzie co raz lepiej. Szkoda, że stare fotki zniknęły, droga rozwoju się zatarła :)

 

Zgadza się. Szkoda, że Ty twórczość paskową zarzuciłeś.

 

Dziękuję :) Właśnie widziałem, że wszystko zniknęło. Można to odzyskać i wstawić ponownie, tylko czy możecie mi polecić jakiś hosting na którym nie znikają zdjęcia po czasie?

 

Tak szkoda, że Stanisław porzucił (mam nadzieję na jakiś czas) robienie pasków. Miło i przyjemnie było wymieniać swoje amatorskie doświadczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Właśnie widziałem, że wszystko zniknęło. Można to odzyskać i wstawić ponownie, tylko czy możecie mi polecić jakiś hosting na którym nie znikają zdjęcia po czasie?

 

Tak szkoda, że Stanisław porzucił (mam nadzieję na jakiś czas) robienie pasków. Miło i przyjemnie było wymieniać swoje amatorskie doświadczenia :)

 

Też się przyłączam do opcji odzyskania drogi rozwoju. Niestety tylko po opisach prześledziłem Twoje początki i przynajmniej wiem w jakim momencie ja jestem teraz.

Jeżeli chodzi o wymianę doświadczeń ...to z chęcią posłucham, bo nie sądzę żebyś był zainteresowany moimi doświadczeniami :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odzyskać i wstawić te stare fotki z pasków bo na komputerze cały czas je mam. Tylko znajdę jakiś długotrwały hosting.

 

Triptical nie wiem kim bym musiał być by nie chcieć wymienić sie doświadczeniami z innym "paskorobem" :) Twoje paski są bardzo ładne i dobrze wykonane. Szycie mi się bardzo podoba bo jest równiutkie, i z tego co widzę ładnie farbujesz skórę. Ja jestem amatorem, ale jeśli masz jakieś pytania do mnie to wal jak w dym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry rzemieślnik, do tego skromny i skory do współpracy. Cieszę się że jestem członkiem tego forum.

Dzięki Gienek za pochwały. Akurat uważam że szycie jeszcze muszę mocno poprawić, a farbowanie skóry to chyba najlepsza w tym wszystkim zabawa :)

Mam kilka pytań i na pewno się odważę je zadać. W tym momencie, piękna pogoda + finał ligi mistrzów + zimne dobre piwo zmuszają mnie do odejścia od paskó i kompa.

Co do hostingu, to czy nie można upublicznić jakiegoś katralogu na dropboxie czy na jakiejś innej chmurze? W ten sposób chyba nigdy taka dokumentacja nie zginie. Być może walę potworne kacapoły, bo się nie znam :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na imgur ;)

 

Dzięki! Na pewno skorzystam z podpowiedzi :) A ciekawe czy po prostu forumowy serwer by nie dał rady?

 

Dobry rzemieślnik, do tego skromny i skory do współpracy. Cieszę się że jestem członkiem tego forum.

Dzięki Gienek za pochwały. Akurat uważam że szycie jeszcze muszę mocno poprawić, a farbowanie skóry to chyba najlepsza w tym wszystkim zabawa :)

Mam kilka pytań i na pewno się odważę je zadać. W tym momencie, piękna pogoda + finał ligi mistrzów + zimne dobre piwo zmuszają mnie do odejścia od paskó i kompa.

Co do hostingu, to czy nie można upublicznić jakiegoś katralogu na dropboxie czy na jakiejś innej chmurze? W ten sposób chyba nigdy taka dokumentacja nie zginie. Być może walę potworne kacapoły, bo się nie znam :)

 

Bo ja dalej wierzę, że to forum, to miejsce ludzi honoru i dżentelmenów :) I chyba jednym z głównych jego celów jest wymiana doświadczeń, współpraca międzyludzka, rozmowy a nawet zawiązywanie przyjaźni. Przede wszystkim nie można uważać innych kolegów robiących paski za konkurencję (nigdy nie wiadomo, kto, jak, może nam kiedyś pomóc). Dla mnie to frajda, a sama myśl, że ktoś gdzieś w Polsce nosi moje paski (trochę żałuję, że nie mam jeszcze wybijaka z nazwiskiem) napawa mnie dumą :)

Tak więc, jak będziesz czegoś potrzebował, daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bo ja dalej wierzę, że to forum, to miejsce ludzi honoru i dżentelmenów :) I chyba jednym z głównych jego celów jest wymiana doświadczeń, współpraca międzyludzka, rozmowy a nawet zawiązywanie przyjaźni. Przede wszystkim nie można uważać innych kolegów robiących paski za konkurencję (nigdy nie wiadomo, kto, jak, może nam kiedyś pomóc). Dla mnie to frajda, a sama myśl, że ktoś gdzieś w Polsce nosi moje paski (trochę żałuję, że nie mam jeszcze wybijaka z nazwiskiem) napawa mnie dumą :)

Tak więc, jak będziesz czegoś potrzebował, daj znać :)

 

Widać po tym co piszesz że to forum jest takim miejscem. 

Jednak nie każdy może chcieć się wymieniać doświadczeniem i też należy to zrozumieć.

NIektóre "patenty" przy wykonywaniu pasków są wynikiem wielu prób i błędów. Sam wiem po sobie jak się już zmieniły niektóre moje metody na wykonywanie pewnych rzeczy.

Kwestia konkurencji też jest sprawą dość umowną. Ja nie mieszkam w PL i moim ewentualnym targetem (o ile dojdzie do tego że będę swoje produkcje sprzedawał szerzej) nie są póki co koledzy forumowicze. Może poszukam swojego marketu na WuS ..zobaczymy. Na razie nie mam z czym wyskakiwać. Trzeba produkować i ćwiczyć rzemiosło :)

Pytania niebawem się posypią i pewnie na PW żeby nie zaśmiecać Twojego wątku.

 

Tak sobie pomyślałem, może należałoby założyć osobny temat dotyczący "paskoróbstwa". Byłby to temat gdzie koledzy rzemieślnicy pokazywaliby swoje patenty. Ja jestem chętny, podejrzewam że Ty także Gienku. O ile byłoby więcej chętnych do partycypowania to byłoby miło.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpoczynku przy niedzieli ;)

Struś 21/20, dwa strusie 20/18, dwie ręcznie barwione 20 stki po całości :)

 

UpwhBw1.jpg

 

D3ZfGG1.jpg

 

y4X6A5J.jpg

 

FSYHZYB.jpg

 

YKgRuoD.jpg

 

3kzVLkI.jpg

 

I pokażę jeszcze narzędzia do skóry, które sam zrobiłem : edge beveler, wybijak pod szew, wood slicker, nóż do skóry

fPPCdMD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba!

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze świetna robota.

Swoje narzędzia i patenty to podstawa. Ja też mam kilka "wynalazków" do skóroróbstwa :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczna czekolada. Tak bym określił ten kolor. Choć to i tak nie jest dość precyzyjne :)

 

Jeden już znalazł miejsce, jeszcze drugi czeka, dzięki!

 

f4bb326a9001743a28c4990d450e85d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno.

Specjalnie dla tego Komandira,

powstały dwa paseczki,

aby całość wyglądała tak.

Jeszcze raz dziękuję f5f9e5d7bb4c42af1a388c493472baad.jpg19b700fd8e9b7297fd5a19f7f4c88bcb.jpg824c4cef7a939dcfc5d7a26b8e2d45ab.jpg18b2b08fe3ca44bff9179247c4f0722d.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.