Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MagdaP

Ocena starego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Piszę tutaj w sprawie oceny/ autentyczności zegara. Zegar jest mocno zakurzony, stał u nas 5 lat nieruszany, a wczoraj przez przypadek zbiłam tą górną szybkę. W miejscu na górze powinna być twarz kobiety (mam ją ale odpadła nam i trochę się pokruszyła). Na mechanizmie zegara są napisy : d.r.patent 125605 oraz non plus ultra. Z tego co patrzyłam w internecie bardzo podobne zegary mają firmy Kienzle oraz Junghans (charakterystyczne głowy kobiet oraz wykończenia) Po numerze patentu wskazuje mi że jest to Kienzle, lecz jestem zupełnie zielona. Być może skrzynia jest inna a mechanizm z innego zegara. Dostałam go kilka lat temu od osoby dość zamożnej, niestety niedługo po tym zmarła i nie mam możliwości dowiedzieć się skąd jest ten zegar.

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę lub wskazówkę.

 

Pozdrawiam serdecznie

post-96168-0-49975700-1487629759_thumb.jpg

post-96168-0-90308000-1487629771_thumb.jpg

post-96168-0-66180400-1487629783_thumb.jpg

post-96168-0-36035600-1487629825_thumb.jpg

post-96168-0-74514200-1487629843_thumb.jpg

post-96168-0-15170400-1487629845_thumb.jpg

post-96168-0-64126100-1487629884_thumb.jpg

post-96168-0-56788100-1487629885_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar wyprodukowała firma Schlenker & Kienzle/ Erhard Robert Schlenker dla firmy A. Willmann & Co. z Freiburga in Schlesien (czyli obecnych Świebodzic) w okresie 1901 - 1902. Firma miała spore problemy prawne, wykorzystała nazwę uprzednio istniejącej firmy o tej nazwie, włączonej do zjednoczenia świebodzickich fabryk zegarów VFU.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar wyprodukowała firma Schlenker & Kienzle/ Erhard Robert Schlenker dla firmy A. Willmann & Co. z Freiburga in Schlesien (czyli obecnych Świebodzic) w okresie 1901 - 1902. Firma miała spore problemy prawne, wykorzystała nazwę uprzednio istniejącej firmy o tej nazwie, włączonej do zjednoczenia świebodzickich fabryk zegarów VFU.

Bardzo dziękuje za wiadomość, Czy mogę prosić o kontakt na emeila: [email protected]. Chciałabym się dowiedzieć czy zegar jest coś wart czy raczej ma tylko wartość sentymentalną. Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem gdzie mogę się z tym zgłosić.Z góry pięknie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PW. U góry, po prawej podświetli się kopertka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez PanKriss
      Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem.
      Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji poniższego zegara. Zegar jest moją własnością, sprawny, jednak nie znam jego historii
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam
       
       

      Pozdrawiam!






    • Przez bazmasta
      Witam wszystkich. 
      Dawno temu zamieściłem na tym forum zdjęcia zegarka który niegdyś otrzymałem od mojego ojca. 
      Zegarek jest stary z lat 70tych
      Jest to Rado Overpole 200
      Jak widać szybka zniszczona jest. Problem w tym, iż do szybki jest doklejony szablon a ja nie chce dorabiać bez tego elementu. 
      Prośba do was zegarmistrzowie i pasjonacji. 
      Gdzie szukać orginału. Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc.  Prosiłbym o rady gdzie szukać. Rado Polska nie ma tej części. Jak myślicie gdzie uderzać? 
       


    • Przez czasik
      Dzień dobry 
      Kto już odbił swoją kartę kontroli Czasu pracy🤔


    • Przez Po Bieda
      Cześć, celowo w tytule nie piszę o marce zegarka - jest to Kienzle Klassik, a o ile mi wiadomo, Kienzle nie miał własnych werków solarnych sterowanych radiowo, ktoś to robił dla nich, być może Junghans. Stąd pomysł, że trzeba szukać speca generalnie od kwarcoków, a nie stricte od tego producenta.
      Zakupiony za grosze zegarek nie daje oznak życia. Kupiłem go świadomie jako uszkodzony, ze względu na całostalową kopertę, która miała mi posłużyć do innych celów, i ewentualnie możliwość uruchomienia - bo potencjalnie jest fajny. W necie nie znalazłem nic na jego temat, totalne 0 informacji o produkcji takiego modelu, co tym bardziej sugeruje, że producent tylko firmował gotowca swoim logo. Po włożeniu baterii "nie zagadał", brak jakiejkolwiek reakcji. Czy jest tu ktoś, kto zajmuje się naprawą takich zegarków? Jeśli post jest pisany w złym miejscu, proszę o przeklejenie.
      Edit: jednak jest coś - to dokładnie ten https://uhrforum.de/threads/kienzle-taucheruhr-funk-solar.91259/
    • Przez Akubadzia
      Witam, to mój pierwszy post na tym forum, pozwolę więc sobie przywitać się zdjęciami, oczywiście zegara
       
      Właśnie zakupiony po długich poszukiwaniach, nawet jeszcze nie przetarty z kurzu..... 
      W wychwycie brakuje jednej paletki. Reszta wydaje się być ok. Numery zgodne.
      Skrzynia raczej biedna i do tego w stanie ciężkim, brutalnie szlifowana w przeszłości i potraktowana czymś co przypomina lakierobejcę, brak kilku sterczyn. Pracy będzie dużo, ale satysfakcja końca pracy tym większa.
      Jak powiedział Cyceron: "Iucundi acti labores..... Miłe są trudy zakończone..." 











×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.