Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Po Bieda

Naprawa kwarca solar radio controlled

Recommended Posts

Cześć, celowo w tytule nie piszę o marce zegarka - jest to Kienzle Klassik, a o ile mi wiadomo, Kienzle nie miał własnych werków solarnych sterowanych radiowo, ktoś to robił dla nich, być może Junghans. Stąd pomysł, że trzeba szukać speca generalnie od kwarcoków, a nie stricte od tego producenta.

Zakupiony za grosze zegarek nie daje oznak życia. Kupiłem go świadomie jako uszkodzony, ze względu na całostalową kopertę, która miała mi posłużyć do innych celów, i ewentualnie możliwość uruchomienia - bo potencjalnie jest fajny. W necie nie znalazłem nic na jego temat, totalne 0 informacji o produkcji takiego modelu, co tym bardziej sugeruje, że producent tylko firmował gotowca swoim logo. Po włożeniu baterii "nie zagadał", brak jakiejkolwiek reakcji. Czy jest tu ktoś, kto zajmuje się naprawą takich zegarków? Jeśli post jest pisany w złym miejscu, proszę o przeklejenie.

Edit: jednak jest coś - to dokładnie ten https://uhrforum.de/threads/kienzle-taucheruhr-funk-solar.91259/

Edited by Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam raczej nie ma baterii tylko akumulator albo kondensator o napięciu dwukrotnie wyższym niż zwykła pastylka. Jeśli masz stary to proponuję kupić nowy z takim samym oznaczeniem, jeśli nie masz to pokaż dobre zdjęcia opisów na deklu i samego werku może coś podpowiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, mi też przyszło do głowy, że to może być po prostu kwestia zasilania, a doczytałem, że w zegarkach solarnych działa to nieco inaczej - kondensator i odpowiednie napięcie to podstawa. Przyszło mi do głowy, że metoda prób i błędów - gdy nie ma się o tym większego pojęcia - może dać więcej złego niż dobrego, więc oddałem zegarek do zdiagnozowania specjaliście. Zobaczymy, co powie, na razie nie mam informacji. W środku baterii nie było, dlatego szukałem po omacku, od czego zacząć, w tej chwili nie mam pod ręką żadnego zdjęcia. Dzięki za zainteresowanie, dla porządku napiszę tutaj, czym skończyła się historia. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By ArtPro
   Witam, poszukuję powyższego mechanizmu kwarcowego. Może być stary, ale na chodzie. Proszę o pomoc.
   Gdzie można ów mechanizm nabyć?
  • By Tomasz64
   Dzień dobry,
    pozdrawiam serdecznie forumowiczów u progu kolejnego roku.
    Mój kolega otrzymał w prezencie piękny zegar Kienzle. Brakuje mu tylko mechanizmu bicia godzin.
     Może ktoś takim dysponuje?
      Proszę o informacje i pozdrawiam,
           Tomasz
  • By Kuka
   Kupiłem sobie pulsara do noszenia na co dzień. Później dokupiłem citizena jednak stwierdziłem, że są to zegarki bardzo do siebie podobne i jeden z nich będzie mi niepotrzebny. Citizeny są na forum bardziej poważane ale wygodniejszy jest jak dla mnie pulsar. Może to kwestia bransolety, może tego że pulsara używam na codzień a citizena miałem na ręku raz i pasek jest sztywny, nie wyrobiony. Na pewno koperta w pulsarze jest mniejsza i przez to wygodniejsza. Proszę o poradę, który z nich zostawić? Oba mi się podobają. Czy citizen jest jakoś wyraźnie lepszy?
  • By jastase
   Słońce dopisało.
   Telefon zmienił swoją podstawową funkcję
  • By jastase
   Słońce dopisało.
   Telefon zmienił swoją podstawową funkcję
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.