Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

oj nie, wskoczyły targi i do nich muszę się przygotowywać. Ale na pewno będę działał, jestem zdeterminowany :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie, wskoczyły targi i do nich muszę się przygotowywać. Ale na pewno będę działał, jestem zdeterminowany :-)

Jestem nowy i pytanko jak planujesz zorganizować dystrybucje bo ja już się pisze, lubię barok i jak coś będzie do niego luźno nawiązywać w szczególiku ( bo barok to blichtr i złoto a co za dużo to niezdrowo- ale te pyzate aniołki.....) to łykam w ciemno.

Pozdrawiam

Jacek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołaczą się w mojej głowie różne pomysły na ten zegarek. Zapisy będą uruchomione tutaj na forum ale najpierw poprzedzi je proces twórczy. Przedstawię tutaj kilka pomysłów na kopertę. To ją musimy wybrać na samym początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie ale mam nadzieję że machina pracuje :)

Marcin - jak masz jakieś informacje to podawaj proszę. Ten projekt zapowiada się interesujaco - gdyby tak jeszcze byl nakręcany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem e-mail do fundacji Lubiąż natomiast w weekend byłem na rozszerzonym zwiedzaniu ( odbywa się tylko 2 razy w roku ), tj strych, piwnice itd.. Niestety przewodnicy są do tego rozszerzonego zwiedzania podnajmowani z PTTK i nic na temat stanu zachowania i dostępu do zegarów nie wiedzą.

Więc merytorycznie się przygotowuję. Zegar a właściwie dwa zegary ! ( ale nie wiadomo czy oba były sprawne, czy też jeden był tylko po to aby zachować symetrię która w baroku była istotna ) znajdują się na wieżach kościoła : https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Marii_Panny_w_Lubi%C4%85%C5%BCu

Wieże kościoła są wbudowane w całe założenie i rozdzielają Pałac Opatów od części klasztornej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czekam na nowe informacje i naszło mnie coś takiego:

Koperta w kształcie tego sprzętu (monstrancja, kustodium):

post-63011-0-63855200-1497904457.jpgpost-63011-0-39368300-1497904475.jpg

z ruchomymi uszami i koronką na 12. Koronka mogłaby być tak wytoczona, aby patrząc na zegarek w pozycji "odczytu" kształtem przypominała ten krzyż, który jest na powyższych puszkach

post-63011-0-22826100-1497904681_thumb.jpg

Wskazówki to właściwie bym zminimalizował do jednej, ale za to "płomienistej" jak w Sygnałach:

post-63011-0-28222600-1497904745.jpg

Wiem, że się powtarzam z tym jednowskazówkowcem, ale do "zaśniedziałej" tarczy mogłoby to pasować i dodatkowo przynajmniej ogólnie nawiązywać do zegara słonecznego.

Gdyby padło na mechanizm z dolną sekundą to fajnie mogłoby wyglądać jakieś kręcące się kółko w kształcie słońca lub gwiazdy

Na koniec może taki patent?:

post-63011-0-96906100-1497905834.jpg

Nie wiem, czy nie wyszedłby z tego jakiś potworek, ale jest to pomysł na umieszczenie w projekcie konkretnych nawiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem projekt koperty świetny. Jednak jestem za dwuwskazówkowcem - przy czym ta falista wskazówka -piękna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-90208-0-88445800-1500046057_thumb.jpg

można by wykorzystać tą dwoistość łuków nad oknami

 

post-90208-0-59716300-1500046185_thumb.jpg

post-90208-0-19521200-1500046384.jpg
kształt z fresków można wykorzystać do wskazówek

 

post-90208-0-69856000-1500046287_thumb.jpg

mi najbardziej podoba się dolna sekunda, ale nie wiem czy by pasowało

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki:

post-63011-0-74200800-1501753584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, powaznie o oparciu projektu o kopertę zbliżoną kształtami do JLC Reverso.

Co o tym myślicie ?

 

reverso976wrist03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od początku na tak :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie z okrągłą kopertą! :)

 

Ta wczesna koncepcja idzie w dobrą stronę. Myślę tylko, że troszkę trzeba to zrobić bardziej "na bogato"  i z białą tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - Reverso to może być strzał w 10. Jestem mocno za i jak będzie taka to pisze się w ciemno.Czas chyba na przełamanie standardu i zrobienie czegoś na miarę VISa.

Wcześniejsza opcja przypomina uboższa wersje Excalibura. To świetny zegarek ale nie w takim Wydaniu raczej.

 

Edycja

Do tego porcelanowa tarcza i cienki mechanizm bez automatu i będzie to mega mega moc. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąg ręczny ? Jeśli manual to będzie bez daty. Można też przesunąć koszty w stronę tarczy i koperty ( ciekawe zdobienia ) a werk zrobić kwarcowy, wtedy może uda się w kostce wsadzić małą sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale kwarc raczej nie koresponduje z Opactwem Cystersów.

Reverso z dolną sekundo bardzo fajnie lecz nie do tego projektu.

Tak sądzę i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez daty ale nie kwarc a manual.

Unitas odpada ale może jest jakiś manual z dolną subsekunda i koronka na 3?

 

No właśnie nie bardzo. Generalnie oferta Miyoty zamyka się w 2 wersjach manualnego mechanizmu różniących się wymiarami. Oba szkieletory co jest plusem bo po przeszkleniu dekla będzie to ładnie nawiązywało do mechaniki zegarów wieżowych itd. Oba werki niestety z centralnym sekundnikiem.

Generalnie naciąg ręczny to archaizm i słabo się takie werki sprzedają więc i u miyoty za niedługo znikną z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralna sekunda w zegarku z prostokątną kopertą wygląda bardzo słabo. Więc trzeba by zrezygnować ze wskazówki sekundnika w ogóle. Co jest z kolei problematyczny przy zegarku z ręcznym naciągiem bo nie widać, że nam " stanął" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii - prostokątna koperta to bardzo dobry pomysł. Nawet jeśli będzie to kwarc.

Ja rozumiem, że większość na forum uważa kwarce za "gorszy sort", ale przy ograniczonym budżecie dużo lepiej położyć nacisk na

kopertę i cyferblat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te mechanizmy ładnie sie prezentują to, może zostawić ręczny naciąg z centralną sekundą. Ale za to wkomponować "open heart" a dekiel dać z grawerem klasztoru. I pozostać przy okrągłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie JLC na tak i wszystko, tylko nie kwarc. Sub sekunda byłaby super, ale nic się nie stanie jakby centralna była. no i jak kształt koperty jak w Reverso to i rozmiar zbliżony, żeby nie wyszedł z tego jakiś prostokątny 45 mm potwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.