Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak za pierwszym razem zapytałem via whatsapp czy można jakiś rabacik dostać ? I dali! Marc obsługiwał.

No to tylko czekać na dostawę.

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak za pierwszym razem zapytałem via whatsapp czy można jakiś rabacik dostać ? I dali! Marc obsługiwał. Dubel

Edytowane przez willek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie. Podoba mi się U-BOAT w brązie. Czy ktoś wie jak w tych zegarkach świeci luma?

Z góry dziękuję za informację.

 

 

 

Nie kojarzę, żebyśmy mieli toto w drużynie, chociaż osobiście mnie robi i jest w planie :ph34r:

W jaki model celujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a ma ktoś tutaj hammerheada? Naszły mnie wątpliwości czy nie za klockowaty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a ma ktoś tutaj hammerheada? Naszły mnie wątpliwości czy nie za klockowaty jest?

Ja mam, Tomek, konax, Sławek, może o kimś zapomniałem to przepraszam

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a ma ktoś tutaj hammerheada? Naszły mnie wątpliwości czy nie za klockowaty jest?

 

Absolutnie nie ! Nie sugeruj się nazwą :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a ma ktoś tutaj hammerheada? Naszły mnie wątpliwości czy nie za klockowaty jest?

A moim zdaniem jest strasznym klockiem, ale cały w tym jego urok :D Nosi się super wygodnie i wcale a wcale nie jest za duży, jeśli o to Ci chodzi.

 

Przez to gadanie o promocjach aż nabrałem smaka czy by go drugi raz nie kupić...e1cbf1067cc19667b686ef620e67963b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Willek777 a tego midnight blue w brązie wziąłeś??

 

Fajny zegarek.

 

Abir na sw ja na Nethunsa i oceanx miałem rabat tylko wtedy kolega z drugiego forum mi zamawiał.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak midnight blue,a o rabat wystarczy zapytać! Dają różnej wysokości na różne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia w porównaniu np. Do zelos swordfish?

Wymiarami podobne, oprócz wysokości. HH ma 17,a swordfisza ma 14mm. W HH wysokość zawyża trochę wypukłe szkło, sam zegarek jest ze 2mm niższy.

Nowy abyss to jest klocek.

Masz challengera, HH przy nim to mikrus. Tak jak koledzy piszą, ma swój urok ten zegarek. Powinieneś być zadowolony, choć nie ukrywam że ver. I bardziej mi się podoba

Generalnie to dwa różne zegarki. Moim zdaniem dobrze mieć oba

post-92558-1581244861,035_thumb.jpgpost-92558-1581244865,7096_thumb.jpgpost-92558-1581244870,4078_thumb.jpgpost-92558-1581244876,0053_thumb.jpg

 

 

... Abir na sw ja na Nethunsa i oceanx miałem rabat tylko wtedy kolega z drugiego forum mi zamawiał.

Dzięki, wiem o co chodzi


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę, żebyśmy mieli toto w drużynie, chociaż osobiście mnie robi i jest w planie :ph34r:

W jaki model celujesz?

Lubie duże cyferblaty bez komplikacji. Ja wybrałem 47 mm wersja classico (za ok. 5500 na Chrono nowy) inne 46 mm , 50 mm i 53 mm są cenowo dużo droższe nie oferując wiele więcej. Jedynie co mnie powstrzymuje to jakość luminoforu. Postaram się sprawdzić w sklepie skoro nikt nie ma doświadczeń z tą marką  na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy kopertą z mosiądzu I brązu? Który materiał lepszy na kopertę w zegarku? Podoba mi się niebieski ventus mori 2 ale przed zamówieniem chce się więcej dowiedzieć czy warto mosiężny zegarek kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz twardszy , delikatnie ciemniejszy , lepszy , droższy materiał na koperty. W zależności od rodzaju , patynuje szybciej lub wolniej. Mosiądz żółty , miększy. Z biegiem czasy praktycznie nie do odróżnienia , brąz czy mosiądz. Jest możliwe że mosiądz bardziej brudzi nadgarstek. Ale to chyba nie jest udowodnione. Wydaje mi się , że to bardziej uzależnione od człowieka. Jednego brudzi drugiego nie.

W moim przypadku brązy brudzą mnie bardziej w lecie , gdzie pot jest bardziej intensywny. Jesień , zima ja z tym problemu nie mam.

Ale jak mówię , każdy reaguje inaczej.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy kopertą z mosiądzu I brązu? Który materiał lepszy na kopertę w zegarku? Podoba mi się niebieski ventus mori 2 ale przed zamówieniem chce się więcej dowiedzieć czy warto mosiężny zegarek kupować

Piotrek ładnie opisał ci różnice techniczne.

A na co dzień dla zwykłego zjadacza chleba nie ma większej różnicy

 

I nie na pusto

 

post-92558-1581438145,1244_thumb.jpgpost-92558-1581438151,1563_thumb.jpgpost-92558-1581438156,082_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź

 

Piotrek, 

jak odczucia w produkcji brąz i miedź/mosiądz

 

wygląd jednego i drugiego super. tylko który materiał sprawia więcej kłopotu? albo więcej satysfakcji? :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

jak odczucia w produkcji brąz i miedź/mosiądz

 

wygląd jednego i drugiego super. tylko który materiał sprawia więcej kłopotu? albo więcej satysfakcji? :)

Najlepiej robi się w brązie , ale tez zależy jakim. Jeden jest kruchy inny ciągliwy a jeszcze inny twardy. Ogólne skrawanie to bez różnicy. Tu bardziej trudność w wierceniu i gwintowanie. Najtrudniejsza jest miedź. Ciągnie się , jest miękka , trudno dobry finisz zrobić a gwintowanie to masakra. Ale wszystko do zrobienia. W mosiądz nie robiłem kopert jeszcze. Tylko tarcze, ale wydaje się być łatwiejszym materiałem do obróbki jak brąz. To tak w skrócie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry!

 

Bimetal jak najbardziej się łapie!

 

49528702388_63f96e6ad8_3k.jpg


Tutaj to właśnie tylko bezel jest ze stali :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sam bezel i koronka też się liczą?

Świetny zegarek. Recenzję napiszesz?

 

I oczywiście gratulacje.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.