Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

...jak moja Amfibia wróci ...po tuningu :-)

...to robię raz jeszcze TEST!

:twisted:

Pozdrawiam!


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaczynamy test naszego "nowego" nabytku Glashutta :D (prawdopodobnie z lat 70-tych sprzedawca nie był do końca pewny , miał go w komisie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rubis

Witam wszystkich. Postanowiłem wziąść udział w testach z tym oto zegarkiem obraz0294sw.jpg i mam pewien dylemat. Zauważyłem , że jak go położę ( szkiełkiem do góry) to przyspiesza jakieś 12 sek/dzień , jeśli natomiast zostawię go tak jak na zdjęciu - spaźnia ok 8 sek/dzień. W czasie kiedy go noszę wahania dobowe nie przekraczają 6 sek/dzień. Odkładając go na noc rzucam okiem na kwarcowego Tissota i wiem jak go mam położyć - jak spaźnia to leży , jak spieszy to go stawiam. Na koniec mojego testu ( 3 tygodnie ) - nie korygowałem wskazań koronką - wynik wynosi 0 ( zero) sekund. Pytanie do testujących - Wasze zegarki też tak się zachowują ? Mam jeszcze starego Dukata , ale on żyje własnym życiem , raz 1,5 min do przodu innym razem 1 min w tył ( do zegarmistrza go chyba muszę zanieść...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubis,

do zegarmistrza zawsze możesz zanieść zegarek w celu przeglądu, smarowania czy regulacji. Ale sytuację, którą opisujesz, czyli to, że zegarek w różnych pozycjach różnie odmierza czas, można zaobserwować w większości mechaników. Wiem, że w mój zegarek w różnych pozycjach może zyskiwać bądź tracić do 2sek na dobę. Nie bez powodu w testach na C.O.S.C. jest "rubyczka" odchyleń w różnych pozycjach, także z Twoim zegareczkiem wszystko w normie :D

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rubis

Do zegarmistrza pójdzie Dukat , nie Poljot :D , z Poljotem pójdę żeby się pochwalić :D:D . 2209 rulez ! Z Dukatem mam jeszcze ten problem że po nakręceniu chodzi nie dłużej niż jakieś 15 godz. Jeszcze nie tak dawno było całkiem dobrze - przegląd będzie raczej niezbędny. PS Już niedługo Amphibia Siberian pojawi się w testach - mam pewne obawy po doświadczeniach kolegów :? Może mi się uda ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasz "nowy" stary Glashutte późni sie na razie 2 min na dobę, zobaczymy jak będzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubis napisał:

Do zegarmistrza pójdzie Dukat , nie Poljot...

No fakt, do zegarmistrza Dukat :oops:

A Poljot, się zachowuje normalnie- tak jak pisałem :D

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte robi regularnie 2 min na dobę do tyłu, także można na nim polegac :D przynajmniej jest regularny, niestety nadal nie wiele o nim wiemy (rocznik, miejsce produkcji itp) pomimo tego że pisaliśmy do producenta nie mamy odpowiedzi :D może ktoś cos więcej wie o tej firmie, o jej historii,(zwłaszcza po II wojnie św, czy np została upaństwowiona itp ) czy te zegarki były produkowane po wojnie w NRD ? ( na niektórych egzemplarzach jest napis GDR na innych made in Germany (tak jak na naszym) czy to znaczy że były egzemplarze produkowane w NRD i był modele produkowane w RFN ? dużo pytań nie ? :oops: także jesli ktos może nas objaśnić w tej kwestii będziemy bardzo wdzięczni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

firma powstała w połowie XIX wieku, zaraz po wojnie razem z innymi firmami z Glashutte (m.in A. Lange) została upaństwowiona pod nazwą GUB (Glashutte Uhren Betrieb) Glashutte i tak trwała do mniej więcej 1990.

 

W czasach NRDowskich z produkcji zegarków dla wybranych zaczęto produkowac zegarki dla mas, po przystępnych cenach, W Polsce Glashutte były cenione na równi ze Szwajcarami, a o niebo wyżej niż radzieckie. Na marginesie na Allegro można kupić Glashutte i osiągają ceny równe współczesnym im szwajcarom (stary męski kosztuje ca PLN 200-400).

 

Nowe Glashutte - inna bajka, ceny zaczynają się od kilku tysięcy EURO, robią własne mechanizmy, o ile wiem - łącznie z tourbillonem. Podejrzewam, że brak odzewu wynika z tego, że ze względów marketingowych nie bardzo chcą teraz przyznawać sie do NRDowskiej przeszłości.

 

Tu jest zdjęcie mojego GUB Glashutte http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....28&start=15

 

Pozdrowienia,

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, Glashutte, to jest wioska pod Dreznem (takie niemieckie Le Locle) , więc raczej nie ma szans, aby jakikolwiek powstał w RFN :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, Glashutte, to jest wioska pod Dreznem (takie niemieckie Le Locle) , więc raczej nie ma szans, aby jakikolwiek powstał w RFN :D

ok dzieki bardzo , wiedzielismy że to nie daleko Drezna, tylko bardzo dziwił nas właśnie ten napis made in Germany , jeszcze raz dzieki za wyjasnienia , mysle że nas satysfakcjonują, teraz Glashutte to faktycznie juz zegarki z wyższej półki ale to chyba dobrze że wrocili do dobrych korzeni i faktycznie nic dziwnego że do NRD-owskiego okresu nie bardzo maja ochotę sie przyznawać, a zegarek jest bardzo elegancki i bardzo nam sie podoba, jeszcze raz dzięki bardzo Marcin !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte dzis opóźnił sie o 1,5 min , jak na tak stary zegarek to niezły wynik :D wygląda jednak na to że regularnie na dobe późni się o te 1,5 - 2 min na dobę, w dzień jest noszony, w nocy lezy tarczą do góry :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOSTOK AMPHIBIAN DE LUXE KAL. 2416B

Naciąg automatyczny

zegarek właściwie nowy, ale już po wycieczce do Rosji i pobycie w serwisie Vostoka

 

Przez pierwsze trzy dni testu zegarek był noszony tylko w dzień, na noc zdejmowany. Prze kolejne cztery - był na mojej ręce non stop, 24 na dobę - na rowerze, pod prysznicem, w łóżku, na siłowni, na lądzie i w wodzie.

 

dzień 1 + 2.00 min. (120 s.)

dzień 2 + 1.20 min. (80 s.)

dzień 3 + 1.40 min. (100 s.)

dzień 4 + 1.30 min. (90 s.)

dzień 5 + 1.30 min. (90 s.)

dzień 6 + 1.20 min. (80 s.)

dzień 7 + 1.40 min. (100 s.)

 

Łącznie po 7 dniach testu - + 11.00 min (660 sekund)

 

Wnioski:

 

Chyba najszybsza maszyna z testowanych tutaj :D

 

Po błyskawicznym starcie przyspieszenie unormowało się na mniej więcej stałym poziomie... Zegarek jest jeszcze nowy, więc może coś tu się zmieni. Za jakiś czas zrobię kolejny test.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u nas Glashutte nadal regularnie robi do tyłu 2 min , regularności nie mozna mu odmówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot 23j Automatic (lata 70') kaliber 2616,

w styczniu przeprowadzilem 2 lub 3 tygodniowe testy, wnioski sa nastepujace:

 

minimalnie na dobe : +13.5 s

maksymalne na dobe : +19 s

srednio na dobe : +17 s

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musial zrewidowac wyniki - zainspirowany dyskusjami na temat regulacji w tworczym szale postanowilem zwolnic troche mojego poljota i po dobie musze strwierdzic, ze spieszy jedynie

 

1 sekunde!

 

Oczywiscie probka jednodniowa chodu jest obarczona duzym bledem, szczegolnie ze gdy go nosze to zwialnia ok 1 sekunde na 3-4 godziny a jak sciagam to przyspiesza ale widoki na przyszlosc sa niezle.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob TERAZ TEST TYGODNIWY RAZ JESZCZE!

Ciekaw jestem wyniku. Ja startuję lada moment z testem (ponownym) Amfibii 2416B :twisted:

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od niedzieli STARTUJĘ Z PONOWNYM TESTEM Wostok Amfibia 2416B.

Amfibia wróciła z Rosji i już ją noszę.

 

Start: NIEDZIELA - 23.00

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rubis

VOSTOK AMPHIBIA SIBERIAN kal 2416B - koniec prawie tygodniowego testu - miał trwać 7 dni ale zegarek zatrzymał się... Ale to moja wina - spałem dzisiaj do 12 , brak ruchu mu zaszkodził , nie był przez ten czas dokręcany koronką.

  • dzień 5 + 10 sek . W sumie na koniec piątego dnia testów był 42 sek do przodu. Z tego co widzę jest bardzo dobrze , wzorowa regularność. Przez chwilę miałem ochotę rozkręcić go i ciut zwolnić , ale mi przeszło . Jest nowy , może mu się odmienić , jak się rozchodzi na dobre może to zrobię . Jeszcze jedna rzecz mnie powstrzymuje - GWARANCJA. Zresztą zegarek "kultowy" ma prawo mieć swoje słabości ;) W czasie testu nie był ściągany z ręki , pływałem z nim , pracowałem , spałem , jeździliśmy razem motocyklem - nie ma to jak wiatr we włosach i przeciąg pod deklem ! :D:lol: . Pozdrawiam wszystkich ! Wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot (kaliber 2616 automatic) (po krotkim szale dokladnosci) "ustabilizowal sie":

 

14.06 ---

15.06 +1

16.06 +6

17.06 +7

18.06 +3

 

lacznie po 4 dniach +17 sekund,

 

+4.25 s/24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzilem tez test Miyoty z Q&Q Superior Automatic ( ciezki do kupienia w Polsce :lol: )

 

NetTimeServer..:..Miyota_8205.:.odchylenie[+/-]

10.06,08:51:18__08:49:00|#N: ---

.____22:07:16__22:05:00|Z*: +2

11.06,10:52:16__10:50:00|*N: 0

.____20:04:18__20:02:00|Z*: -2

12.06,08:07:18__08:05:00|*#: 0

.____23:45:22__23:43:00|*N: -4

13.06,08:22:25__08:20:00|#~: -3

.____23:17:29__23:15:00|#~: -4

14.06,10:52:32__10:50:00|Z~: -3

.____21.31:35__21:29:00|*#: -3

15.06,21.31:39__21:29:00|*#: -4

 

dosc nieregularnie go nosilem

 

legenda:

N - noszony

Z - zdjety

* - do kiedy trwalo noszenie (nienoszenie)

~ - noszony ale tylko kilka godzin pomiedzy pomiarami

 

po 5.5 dniach -21 sekund odchylki

 

srednio -3.8 s/24h

 

widac, ze dzialal zdecydowanie dokladniej przez pierwsze dwa dni, kiedy to byl regularnie noszony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...niestety wystąpił problem z zegarem wzorcowym... padła bateria i po odłączeniu z sieci zgubił czas :evil:

Dlatego cały dzień poszedł w 'buty' jednak ponowiłem test od wczoraj i teraz działa już włączony NON-STOP.

Dziś pierwszy odczyt a jutro wpis.

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy dzień testu mam już za sobą. :lol:

dla przypomnienia testuję Wostok Amfibia cal. 2416B po naprawie na gwarancji w Rosji.

 

1. dzień 1 - od 0.00 do 0.00 - + 8 s

 

...dziś 2 pomiar ;)

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dalej...

 

1. dzień 1 - od 0.00 do 0.00 - + 8 s

2. dzień 2 - od 0.00 do 0.00 - + 6 s

3. dzień 3 - od 0.00 do 0.00 - - 11 s

 

...coraz lepiej :-)

Nawet powiem więcej... jestem mocno zaskoczony tym jak chodzi!

Generalnie z tego co się dowiedziałem od Irka kłopoty z zegarkami (uszkodzeniami) z Rosji w większości przypadków są powodem TRANSPORTU?! W porównaniu wychodzi tak mniej więcej:

 

1. zegarki transportowane do Polski sprzedane via Allegro 4/100 uszkodzone / reklamowane.

2. Rosja - sklep 1/100 reklamowany.

 

Co zaś się tyczy dokładności to ciężko powiedzieć czemu tak jest a nie inaczej?!

Ciekawe jakie są różnice w dokładności chodu pomiędzi np., partią 100 sztuk IWC mechanicznego tego samego kalibru / modelu? (taki przykład)

Tak jak przy tej samej ilości np. WOSTOKa?!

 

Muszą byc różnice w pracy które wynikają z różnych czynników.


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpoczynam test Atlantic Worldmaster 21 jewels (z lat 50/60') - na raziem moge powiedziec, ze chodzi i nie stanol od rana :):);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.