Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się ma Haveston do Alpha Sharka z BlueSharkStraps ? AlphaShark mam i mam mieszane uczucia.  Za duża sztywność materiału w stosunku do dużej grubości, ciężko zgiąć pasek by go zawinąć. Do tego w kwestii jakości to jakiejś wielkiej eksplozji radości nie ma (np słabo wykończone boczne krawędzie, jeden bok zupełnie inny niż drugi , za duży odstęp między dziurkami które też są dyskusyjne z racji na swój prostokątny kształt.) Ogólnie 1.4mm - 1.5mm grubości to sporo ale w alpha sharku tak naprawde na przestrzeni pewnie 65% długości mamy na ręce dużo grubszy kawał materiału z racji na sposób montażu i szycia.

 

Haveston ma widzę taką samą grubość stąd trochę moje obawy. Może ktoś testował też phenomenato bo ono wydaję mi obecnie chyba najciekawszym wyborem.

 

Przerobiłem trochę nato i jak na razie najbardziej jakościowo podobał mi się Watch Gecko premium aczkolwiek pasek jest strasznie długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do BlueShark, ale HAV jest bardzo miękki i doskonale się dopasowuje. Ma 270 mm długości i dobrze pasuje nawet na bardzo mały nadgarstek. Dodatkowo patent z ruchomą szlufką. Cienki nie jest, ale przez to że jest miękki, nie czuć jego grubości.

 

Trochę pruje się przy dziurkach, ale nie postępuje to dalej.

 

Wszystko właściwie opisał już wyżej kolega P10TR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

ja na początek zamówiłem sobie z cheapestnatostraps kilka pasków w różnych kolorach, bo nie miałem przekonania jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Postawiłem na paski dwuczęściowe, a dodatkowo wybrałem sobie jeden pasek typu perlon, bo mnie zaciekawił. Paski dwuczęściowe są całkiem niezłe przy tej cenie i dość wygodne, dobrze się układają i nie przeszkadzają. Niestety ten z białymi paskami na zewnątrz szybko się brudzi. Podejrzewam, że ten szary też zachowa się podobnie. Pasek perlon wydaje się być całkiem solidny, trochę dziko się go zapina przez brak dziurek. Jest cienki, ale dobrze leży na ręku. Niestety ma zasadniczy minus, pod klamerką  jest jakby zgrzany na zakończeniu i to zakończenie strasznie drapie w rękę i cały czar pryska. Powinno to być jakoś inaczej wykonane i być bardziej miękkie. Gdyby nie to, stosunek cena/jakość/wygoda byłby naprawdę niezły. Przy okazji, ktoś wie, gdzie można dostać pasek w kolorze czarny/biały/czarny? Na takim by mi zależało najbardziej.

 

6ezns9pd6skj.jpg

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do BlueShark, ale HAV jest bardzo miękki i doskonale się dopasowuje. Ma 270 mm długości i dobrze pasuje nawet na bardzo mały nadgarstek. Dodatkowo patent z ruchomą szlufką. Cienki nie jest, ale przez to że jest miękki, nie czuć jego grubości.

 

Trochę pruje się przy dziurkach, ale nie postępuje to dalej.

 

Wszystko właściwie opisał już wyżej kolega P10TR :)

 

Nie zgodziłbym się tylko ze stwierdzeniem, że Hav jest "bardzo miękki". Według mnie jest dość twardy właśnie, jego zaletą jest natomiast zdolność takiego "półtrwałego" odkształcania się, można go zagiąć do każdego teleskopu i wygodnie ułożyć wokół nadgarstka. Na pasku zostają wyraźne ślady po zgięciach. Inne nato nie odkształcają się trwale, są sprężyste, po ściągnięciu nie ma śladów zagięć.  Hav jest jeszcze w porównaniu z innymi grubymi nato bardzo lekki. Ale nie jest bardzo miękki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma Haveston do Alpha Sharka z BlueSharkStraps ? AlphaShark mam i mam mieszane uczucia.  Za duża sztywność materiału w stosunku do dużej grubości, ciężko zgiąć pasek by go zawinąć. Do tego w kwestii jakości to jakiejś wielkiej eksplozji radości nie ma (np słabo wykończone boczne krawędzie, jeden bok zupełnie inny niż drugi , za duży odstęp między dziurkami które też są dyskusyjne z racji na swój prostokątny kształt.) Ogólnie 1.4mm - 1.5mm grubości to sporo ale w alpha sharku tak naprawde na przestrzeni pewnie 65% długości mamy na ręce dużo grubszy kawał materiału z racji na sposób montażu i szycia.

 

Haveston ma widzę taką samą grubość stąd trochę moje obawy. Może ktoś testował też phenomenato bo ono wydaję mi obecnie chyba najciekawszym wyborem.

 

Przerobiłem trochę nato i jak na razie najbardziej jakościowo podobał mi się Watch Gecko premium aczkolwiek pasek jest strasznie długi.

Nie miałem żadnej Alphy, nie dotarły. Ale tak jak pisałem wyżej: Hav jest gruby i moim zdaniem sztywny, ale niezwykle plastyczny, bardzo łatwo go zgiąć, dopasowuje się do dowolnego kształtu. Tylko odkształca się dość trwale - na paskach widać później zagięcia i nie da się ich wygładzić do końca. Bardzo specyficzne paski ze specyficznego materiału. Naprawdę odmienne od wszystkich innych, które mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem moje trzy ulubione Nato:

8609711_IMAG0646.jpg

8609709_IMAG0652.jpg

8609717_IMAG0637.jpg

8609710_IMAG0638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem dwie sztuki nato G10 od Timefactors.com Konkluzje są następujące: jakościowo jest lepiej niż Haveston. Nie ma mowy o strzępieniu się materiału ponieważ wszystkie dziurki i koniec paska są idealnie zgrzane na ciepło. Co ciekawe szlufką I klamra są mocowane za pomocą zgrana że sobą dwóch części paska przez co nie ma szwów co pozytywnie wpływa na estetykę. Skoro mowa o wyglądzie to materiał jest gładki w dotyku, charakteryzuje się lekkim połyskiem i ma strukturę tkania podobną do pasa bezpieczeństwa w samochodzie. Wygląda bardzo profesjonalnie. Negatywną stroną jest jego wysoka sztywność przez co nie układa się on tak dobrze jak Haveston. Pasek jest też dość długi co powoduje konieczność zawinięcia końcówki paska. Hardware jest najwyższej jakości. Nie są to szlufką czy klamerki zawijane z kawałka drutu ale kawałek porządnej stali. Szkoda że dostępny jest jedynie jeden standard wykończenia - blasted. Przydałoby się dodać jeszcze szczotkowane wykończenie.

Podsumowując Haveston wygrywa wygodą, Timefactors jakością wykończenia a w kwestii hardware jest remis. W temacie dostępnej kolorystyki i wzorów się nie wypowiadam bo o gustach się ponoć nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobne wrażenia jak u mnie w porównaniu Haveston - Toxic ShizNit. Niby w Havie coś się odrobinę strzępi a w Toxicu nie, ale wygoda Havestona i klamry/szlufki sprawiają, że jest dla mnie to najlepsze Nato jakie do tej pory nosiłem. Toxic ma dokładnie tak jak Timefactors strukturę pasa bezpieczeństwa, jest gładki, sprężysty i wygodny. Świetny pasek, ale jednak u mnie wygrywa Hav.

 

Mój subiektywny ranking:

 

1) Haveston

2) Toxic ShizNit / Timefactors (wnioskuję z opisu że to bardzo podobne paski)

3) Nato Glycine/ ChW

 

Ciekawe jak by się Alphashark miało do tego porównania, myślę, że podobna wysoka jakość jak Toxic/Timefactors. Haveston wygrywa tym, że nie ma podobnych pasków. Nylon jak w pasach bezpieczeństwa można spotkać u różnych firm, standardowo tkany nylon jak i strong również, a Haveston robi paski z wyjątkowego materiału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pasek z Phenomenato? Kupiłbym ale kosztuje 40 usd + przesyłka :/

Do EU przesyłka za darmo, natomiast dochodzi jeszcze VAT. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli I tak prawie 200 PLN za pasek NATO. Zanim się zdecyduję chciałbym poznać opinie innych. Boję się że po Havestonie ciężko będzie kupić lepszy pasek w porównywalnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haveston też tani nie jest, szczególnie jeśli nie kupujemy w zestawie. Raptem 10$ różnicy.

Oglądnąłem te phenomenato. Ze zdjęć wygląda, że to ta sama bajka co ShizNIt i Time. Haveston jest na razie niepowtarzalny.

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje nowa wersja Hav z matowym wykończeniem. Materiał chyba jeszcze przyjemniejszy niż w zielonym.

 

post-86624-0-44470800-1498317663_thumb.jpg

 

post-86624-0-13436300-1498317692_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak się prezentuje nowa wersja Hav z matowym wykończeniem. Materiał chyba jeszcze przyjemniejszy niż w zielonym.

Świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mogę prosić strony do tych pasków. Chyba przyszedł czas na zakupy i chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem parę dni temu jedno Phenomenato, ale jeszcze do mnie nie zostało wysłane. Z tego co czytałem nikt tam się z wysyłkami nie śpieszy więc pewnie potrwa. Jak dotrze to opiszę wrażenia.

Tak, do europy dochodzi jeszcze Vat, więc razem z monitorowaną przesyłka i paypalem coś chyba ponad 210 zł. Czy warto , okaże się. Dla mnie ważne było  to ,że nie jest tak grube jak inne paski premium.

 

Do powyższej listy linków jeszcze można spokojnie WatchGecko dopisać, fajne paski, wysyłka z UK.

 

http://watchgecko.com/

Edytowane przez mp0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo dzięki jutro biorę się szukanie. Jak coś zamówię to się pochwale! Dzięki jeszcze raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje nowa wersja Hav z matowym wykończeniem. Materiał chyba jeszcze przyjemniejszy niż w zielonym

Bajeczny! I od razu na niebieskiej 18:-) Myślę tez o nim do Royala. Może być komplet idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę. Ale poczekam na admiralty grey i wezmę w pakiecie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę. Ale poczekam na admiralty grey i wezmę w pakiecie:-)

Skąd masz przeciek o takim kolorze?

 

Też czekam na pakiety i możliwość ich konfiguracji. Swoją drogą to niezły f*** up, że w środku sezonu paski im się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wisi na ich stronie, ze jest w przygotowaniu? Moze cos mi sie pomylilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wisi na ich stronie, ze jest w przygotowaniu? Moze cos mi sie pomylilo.

To nie było podchwytliwe pytanie. Może ja jestem ślepy, bo nie widzę.

 

Btw, ktoś ma HAVy z piaskowanymi klamrami i może coś na ich temat powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.