Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Liczymy żółwie

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, clusca napisał:

Panowie, na taki tekst niedawno się natknąłem odnośnie dokręcania koronką automatów:

https://www.bernardwatch.com/blog/why-is-it-important-to-wind-my-automatic-with-the-crown/

 

Jak to się ma do kręcenia jedynie na rozruch? Pytam poważnie :)

 

Ma się tak, że zwykle mechanizmy są ustawione na kompensację odchyłek przy dokręconej sprężynie.

Jak nosisz zegarek każdego dnia, nie ma z tym problemu, Problem się może pojawić gdy nosisz nieregularnie.

Bardzo łatwo to zaobserwować np. w Seiko 6R15.

Autorzy wpisu napisali, że przed pierwszym pomiarem "był noszony" co niestety nic konkretnego nie oznacza. Mógł być "noszony" zaledwie godzinę i nie zdążył się nakręcić.

 

Generalnie dokręcanie jest dozwolone, ale nadużywanie jest szkodliwe (np. dla sprzęgiełka) :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx @Sol :) Doczytałem całość do końca. Artykuł i pierwsze komentarze brzmiały tak, jakby było wręcz wskazane raz na jakiś czas nakręcić zegarek koronką na full. Czyli największa dokładność automatów będzie przy pełnym naciągu. W mechanikach zapewne, z uwagi na sugerowaną częstotliwość nakręcania raz na dobę, będzie nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podochodziły wszystkie graty z zagranicy, to można rozbierać żółwie ze skorup. w obydwa, blue lagoon i SRPB01 wsadziłem płaski szafir z niebieskim AR, do padi myślę znaleźć z czerwonym. W sumie prosta modyfikacja, a będzie cieszyć - dlaczego nie wypukły szafir - bo dyskwalifikowałoby je to jako moje zegarki w ocean, tak przynajmniej ten szafir jest schowany wgłąb bezela. Na razie mechanizmy odpoczywają, a koperty z nowymi szkłami siedzą w moim domowym teście szczelności - od jakichś 30 minut widzę, że w środku sucho, ale dam jeszcze jakiś czas i zmienię temperaturę wody, po czym jeśli będzie nadal szczelnie, to mi wystarczy i wszystko złożę do kupy. Fajna zabawa, polecam każdemu zegarkomaniakowi. Btw. w obydwu żółwiach spody dekli są jakby porysowane, czyżby rotor obcierał? Tak, wiem koperta zajechana, ale te żółwie to nie desk divery, nie oszczędzam ich ani trochę, bo robią robotę wyśmienicie.

 

QxyMsQs.jpg

xwC8Scd.jpg

G1dodOo.jpg

LnLwsT5.jpg

G2g8mOf.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Pierwsza przymiarka przed zmianą na jubilee...

 

49882520513_86bbcde5de_o.jpg

 

49883355717_14534bb353_o.jpg

 

49883049526_817b0d015e_o.jpg

 

49883357142_1355a3ee78_o.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiaszczy jest ten Twój Żółw. Ciekawe czy można gdzieś kupić samą wkładkę bezela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
17 minut temu, Lestaf napisał:

Zajebiaszczy jest ten Twój Żółw. Ciekawe czy można gdzieś kupić samą wkładkę bezela emoji848.png


Dzięki. Do zwykłych wersji bez problemu ale do limitek i SE chyba jednak trudniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maritimeeng, jak wygląda Twoim zdaniem bezpośrednie porównanie tego żółwia i SPB053. Wiem, że to dwa różne zegarki, ale gdybyś miał wybrać jeden, to który?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
29 minut temu, clusca napisał:

@maritimeeng, jak wygląda Twoim zdaniem bezpośrednie porównanie tego żółwia i SPB053. Wiem, że to dwa różne zegarki, ale gdybyś miał wybrać jeden, to który?


Jak tylko jeden, to biedaMAS. Na szczęście nie muszę stawać przed takimi dylematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wiedziałem. A już myślałem, że biedaMASa sprzedam i kupię żółwia, a tu przyjdzie mi dokupić gada do kompletu :)

Nie, żebym nie miał swojego zdania, chciałem tylko zasięgnąć drugiej opinii. Moja jest dość zbieżna z Twoją, pomimo, że tego Turtlesa widziałem tylko na zdjęciach i filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
31 minut temu, clusca napisał:

Cholera, wiedziałem. A już myślałem, że biedaMASa sprzedam i kupię żółwia, a tu przyjdzie mi dokupić gada do kompletu :)

Nie, żebym nie miał swojego zdania, chciałem tylko zasięgnąć drugiej opinii. Moja jest dość zbieżna z Twoją, pomimo, że tego Turtlesa widziałem tylko na zdjęciach i filmach.


To zapraszam na przymiarki przy piwku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 godziny temu, clusca napisał:

"...że biedaMASa sprzedam i kupię żółwia, a tu przyjdzie mi dokupić gada do kompletu "

 

biedaMASa nie sprzedawaj, to jest mega zacny sikor. Dobry werk, dobra bransa, szafir. Fajny zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na swojego STO żółwia co mam nadzieję wyleci kiedyś z Singapuru... A już mi chodzi bo głowie SBDY039 a nawet myślałem żeby już na dobre sprzedać Twilight Blue i kupić jeszcze sbdc077... Jak żyć?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, maritimeeng napisał:


To zapraszam na przymiarki przy piwku ?

Chętnie bym skorzystał, bo od tych home office'ów już się mózg lasuje. Pewnie skończy się tak, że trochę dziś poszperam w necie i coś ze skorupą na grzbiecie się nowego pojawi ;)

 

 

49 minut temu, Noodles napisał:

biedaMASa nie sprzedawaj, to jest mega zacny sikor. Dobry werk, dobra bransa, szafir. Fajny zegarek :)

To fakt, chociaż trochę również pewnie będzie korcił ten nowy SPB149. Mniejszy nieco, więc trochę bardziej by mi odpowiadał :)

 

21 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

A już mi chodzi bo głowie SBDY039 a nawet myślałem żeby już na dobre sprzedać Twilight Blue i kupić jeszcze sbdc077.

Naprawdę musiałeś? Teraz spać nie będę mógł ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę musiałeś? Teraz spać nie będę mógł

No właśnie nie wiem czemu się wygadałem teraz mi pewnie wykupisz....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

SBDC 077 już od jakiegoś czasu snuje mi się po myślach. Biedamasy to super wygodne i fajowne sikory ?

Made in Japan ?

 

 

825850AC-D21A-4D80-A0AC-164F69952E43.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

No właśnie nie wiem czemu się wygadałem teraz mi pewnie wykupisz....

 

Spoko spoko, Sakurawatches mają jeszcze kilka sztuk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, maritimeeng napisał:
SBDC 077 już od jakiegoś czasu snuje mi się po myślach. Biedamasy to super wygodne i fajowne sikory 

Made in Japan 

 

 

 

Dlatego właśnie swoje STO żółwia zamówiłem w SG bo chciałem mieć Made in Japan wersję... Tam mniej niedoróbek jest... Ale jeszcze sobie poczekamA co w obecnej sytuacji się bardziej opłaca płacić w JPY czy $$$?? Krata world MasterCard

 

 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chcę siać defetyzmu, ale ostatnio zamówiłem z CreationWatches "Made in Japan", przy którym moje SRP777K1 wyglądało, jakby było zaraz po Grand Seiko i Casio Oceanusach w tej samej fabryce robione ;)

 

No OK, może trochę przesadziłem, ale nie było widać wyższości JDM nad zwykłym europejskim żółwiem akwariowym.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)

J1 od K1 różni się tylko napisem na tarczy. Trochę żółwi się przewinęło przez moje ręce i wersja J1 może okazać się o wiele gorzej złożona od K1. Powiem więcej, czym wcześniej wyprodukowany tym lepiej.  
 

Edit: Ostatnio widziałem wersję J1 z dużym czarnym paprochem pod szkłem, przy kupnie go nie było i podczas transportu się przemieścił w widoczne miejsce na godzinie 6.

1192D38D-5E7D-497E-BCC4-0DBE8FB20273.jpeg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Paproch paskudny, całkowita dyskwalifikacja :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do jednej rzeczy... Im żółw wcześniej wyszedł tym lepiej... Zwłaszcza te z 2016 czy początków 2017 (niektóre srp77x są jeszcze dostępne za granicą dostępne z tych lat) co można po numerze seryjnym poznać... Nie wiem natomiast po którym roku ale chyba ok 2017 na wersjach nie made in Japan zaczęło się pojawiać mvmn't Japan czy coś takiego...

@bazant mój kolega miał Sarx 045 kiedyś z takim latającym metalicznym złotawym paprochem ... aż strach pomyśleć co to bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, MieszkoMieszko napisał:

Nie wiem natomiast po którym roku ale chyba ok 2017 na wersjach nie made in Japan zaczęło się pojawiać mvmn't Japan czy coś takiego..

Seiko wypuszcza trzy wersje danego modelu. 
 

1. Zwykła o końcowym oznaczeniu K1. 
2. Japońska o końcowym oznaczeniu J1. 
3. Amerykańska bez końcowego oznaczenia. 
4. Na rynek japoński. 
 

W wersji na rynek amerykański na tarczy jest napisane że mechanizm jest japoński (Movt Japan) a reszta taka jak w K1.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
22 godziny temu, maritimeeng napisał:

Pierwsza przymiarka przed zmianą na jubilee...

 

Co z ta bransoletą, bo czekam i czekam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
23 minuty temu, _Kwiatek_ napisał:

Co z ta bransoletą, bo czekam i czekam B)

Wczoraj miałem ciężki wieczór. Byłem w stanie tylko założyć NATO na Oceanusa. Ledwo mi się udało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No też czekam, na ciężki wieczór to zainstaluj jakiś koniaczek ? dla pewniejszego chwytu i wrzucaj zdjęcia żółwika w nowych ciuchach :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.