Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
emiel

Liczymy żółwie

Recommended Posts

Żałuję że dopiero teraz zakupiłem... Jeden z ładniejszych  żółwi imo...

20210111_153705-01.jpeg

Się dorzucę
IMG_20210111_110407-01.jpg

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

11 godzin temu, clusca napisał:

Tanio nie jest, ale za to świeci :)

https://lcbistore.com/products/new-turtle-seiko-style-lumed-sapphire-coke-bezel-insert

EDYTA:

Sorry, ten powyżej to "coke". "Pepsi" im się skończyły, ale może się znów pojawią, to też linkuję: https://lcbistore.com/products/new-turtle-seiko-style-lumed-sapphire-pepsi-bezel-insert?variant=9946114424879

Do tego jeszcze szafir DD i koronka ze świacącym logiem i wyjdzie lekko ponad 2-2,5k ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Ale jak w takim żółwiu wymienisz szkło na szafir, bezel na bardziej dopracowany i wkładkę bezela na np. taką jak wyżej, to robi się całkiem ciekawy zegarek, który z powodzeniem może konkurować z biedaMASami, które kosztują koło 4k.

A środek? Hmmm... niejeden mówi, że 4R36 chodzi dokładniej od 6R15 ;)

21 minut temu, clusca napisał:

Ale jak w takim żółwiu wymienisz szkło na szafir, bezel na bardziej dopracowany i wkładkę bezela na np. taką jak wyżej, to robi się całkiem ciekawy zegarek, który z powodzeniem może konkurować z biedaMASami, które kosztują koło 4k.

No tak, nad szkłem cały czas się zastanawiam, ale czy chciałbym robić mod całkowity? Weź to później sprzedaj 😝

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Wydaje mi się, że jak zrobisz mod ze smakiem, będziesz miał na wszystko papiery, że nie było to w garażu w imadle i młotkiem robione, to da się to sprzedać później bez większych problemów (kwestia ceny oczywiście, bo wiadomo, że w większości przypadków na tym nie zarobisz, a wręcz będziesz "w plecy"). Jeśli natomiast wrzucisz wskazówkę godzinową od biedaMASa, minutową od MMa, a sekundową od Rolexa Mligaussa*, to nie każdemu się to musi podobać ;)

* - nie pamiętam który, ale jeden z kolegów miał takiego SKXa z sekundnikiem roleksowym, więc od razu napiszę "no offence", wyglądało to nawet ciekawie, jednak grupa osób, które zrobiłoby takiego moda dla siebie jest raczej hermetyczna :)

12 godzin temu, clusca napisał:

Jeżeli masz na myśli np 51MAS to bardzo się mylisz :)

Musiałbyś jeszcze wymienić kopertę, wskazówki, tarczę i bransoletę.

O mechanizmie sam wspomniałeś.

Żółw jest fajny, ale do 51MAS to                  przepaść ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

N72A1097.jpg

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Kurcze, ktoś mnie ubiegł na Chrono24 z żółwiem pepsi. Już miałem klikać, a tu nagle "rezerwacja" i poszedł... Za 250 dolarów nówka sztuka, to i z cłem i VATem fajna cena by była :)

A mnie się znowu niebezpiecznie bardzo podoba żółw PADI i myślę czy do niego nie wrócić ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

No ja właśnie o padi pisałem, sorry, zapomniałem, że pepsi to inna wersja ;)

Padi fajny, ale na dłuższa metę czerwona wskazówka i ilość literatury ma tarczy była męcząca.

To samo pomyślałem o Padi, dlatego chciałem coś stonowanego,  wybrałem 773 a teraz chciałbym odświeżyć wkładką bezela „pepsi” i jest problem nigdzie nie mogę takowej dostać☹️

22 godziny temu, john.doe napisał:

Padi fajny, ale na dłuższa metę czerwona wskazówka i ilość literatury ma tarczy była męcząca.

Bo żółwie trzeba mieć co najmniej dwa: czarnego 777 i jednego z pozostałych ;)

Bo żółwie trzeba mieć co najmniej dwa: czarnego 777 i jednego z pozostałych 

To co piszesz ma sens default_smile.png a w przypadku czarnego rozważam pewne modyfikacje
967e8ff9b17bd99e4510cb5f76b44181.jpg&key=fdd7a4fecc92d78fb22f64008479e67d44349a0539b01dde926e4fcf56aba763
I nowe gacie dla czarnego
65b848ff8d45a4e12fcb8932e925b67f.jpg

Moja opinia po 2 miesiącach użytkowania żółwika SRPC25K1. I tak:

- zawsze omijałem szerokim łukiem wszelkie divery bo wychodziłem z założenia, że to nieergonomiczne kowadła, że nie poddam się modzie oraz, że noszenie tego typu zegarka nie przystoi farfoclowi w moim wieku ( który nota bene uprawnia mnie do zakupów od 10:00 - 12:00  😂);

- mam zegarków kilkadziesiąt. Większość to automaty dobrych firm, trochę mechanicznych pleśniaków, czyli vintage, a  także kilka bakteryjkowców. Wszystkie w stylu casualowym i garniturowym.;

- w listopadzie zeszłego roku za premię w pracy i w momencie jakiegoś doła psychicznego, całkowicie emocjonalnie i bez namyślunku kupiłem właśnie tego żółwia w wersji Deep Blue ( tylko taki był w sklepie). No i .... to kowadełko nie schodzi z nadgarstka !!! Ze wszystkich moich zegarków ten właśnie jest cudownie najwygodniejszy. On wręcz przysysa się do ręki a zdawało by się z racji jego wyglądu, że nie powinien mieć z ergonomią nic wspólnego. Mało tego - jest diabelnie punktualny. Od zakupu nie reguluję go i na obecną chwilę ma + 6 sek odchyłki !!! Nawet moje inne prestiżowe  nabytki na ETA-ch i Sellitach pod tym kątem są daleko w tyle. Do tego dodać wspaniałą lumę i czytelność na tarczy oraz świetną fabryczną bransoletę ( nie wiem dlaczego są na nią takie narzekania i nie widzę sensu na wydawanie kasy na jakieś Jubilee czy inne wynalazki) i mam swój ulubiony zegarek na co dzień i do zadań specjalnych. Tak. To było dobrze wydane 1535,00 zł.  

1.jpg

20 minut temu, Perkoz1959 napisał:

Moja opinia po 2 miesiącach użytkowania żółwika SRPC25K1. I tak:

- zawsze omijałem szerokim łukiem wszelkie divery bo wychodziłem z założenia, że to nieergonomiczne kowadła, że nie poddam się modzie oraz, że noszenie tego typu zegarka nie przystoi farfoclowi w moim wieku ( który nota bene uprawnia mnie do zakupów od 10:00 - 12:00  😂);

- mam zegarków kilkadziesiąt. Większość to automaty dobrych firm, trochę mechanicznych pleśniaków, czyli vintage, a  także kilka bakteryjkowców. Wszystkie w stylu casualowym i garniturowym.;

- w listopadzie zeszłego roku za premię w pracy i w momencie jakiegoś doła psychicznego, całkowicie emocjonalnie i bez namyślunku kupiłem właśnie tego żółwia w wersji Deep Blue ( tylko taki był w sklepie). No i .... to kowadełko nie schodzi z nadgarstka !!! Ze wszystkich moich zegarków ten właśnie jest cudownie najwygodniejszy. On wręcz przysysa się do ręki a zdawało by się z racji jego wyglądu, że nie powinien mieć z ergonomią nic wspólnego. Mało tego - jest diabelnie punktualny. Od zakupu nie reguluję go i na obecną chwilę ma + 6 sek odchyłki !!! Nawet moje inne prestiżowe  nabytki na ETA-ch i Sellitach pod tym kątem są daleko w tyle. Do tego dodać wspaniałą lumę i czytelność na tarczy oraz świetną fabryczną bransoletę ( nie wiem dlaczego są na nią takie narzekania i nie widzę sensu na wydawanie kasy na jakieś Jubilee czy inne wynalazki) i mam swój ulubiony zegarek na co dzień i do zadań specjalnych. Tak. To było dobrze wydane 1535,00 zł.  

1.jpg

Dokładnie to samo napisałem kilka miesięcy  temu. To wspaniały zegarek i uwielbiam go choć mam ok 100 zegarków głównie vintage , ale nie tylko.... Dzięki niemu moja kolekcja diverkow już się powiększa 😉.

Pozdrawiam i gratuluję zarówno Tobie jak i sobie😉

20210110_111334.jpg

20201229_140124.jpg

20201021_205049.jpg

Kupiłem używanego królewskiego żółwia STO (wysoka arystokracja, bo nawet z monoklem;p) i chyba podróba, bo bezel i chapter ring wycentrowane bez zarzutu. Co więcej ten znienawidzony przez wszystkich cyklop też prawie idealnie;p  What kind of sorcery is that? Nawet paprochów w środku nie ma:D

W sumie trochę rozumiem hejt, też wolałbym bez cyklopa choć zbytnio mi nie przeszkadza, zwłaszcza przy uczciwej cenie. Dwumiesięczny zegar bez śladów użytkowania od oficjalnego AD w komplecie. Leży świetnie, pasek jest mega wygodny, a tarcza jest obłędna w świetle, zwłaszcza w połączeniu z tym ceramicznym bezelem. Jeszcze trzeba sprawdzić jak się 4R zachowuje, ale chyba tragedii nie będzie.

No i większość zółwi ma faktycznie zieloną lumę jak ktoś tu pisał w zeszłym roku, ale ten STO akurat ma niebieską:D

MSRP w okolicach wypuszczenia tych modeli było trochę przegięte, ale teraz jak się trochę poszuka to jest to chyba jeden z lepszych zółwi do wyboru jeżeli ktoś przełknie cyklopa. Może da się w microbrandach znaleźć szafir i ceramikę w tym budżecie bez większych problemów, ale żółw to zółw...

Szkoda tylko, że jak komuś nie leży STO, to do wyboru są jedynie dwie tarcze i obydwie typu grenade. 

żułf.jpg