Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Zenith Defy Lab – najdokładniejszy mechaniczny zegarek świata [zdjęcia live, dostępność, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Pościg za zegarmistrzowską perfekcją odmierzania czasu przybrał właśnie zupełnie nowy wymiar. Zenith przygotował mechanizm, który ma zrewolucjonizować myślenie o tym, jak dokładny może być mechaniczny zegarek. Historia właśnie zapisała nową kartę w Le Locle.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo :) Tylko czekać aż wyjdzie w seryjnej, łatwiej dostępnej wersji.

No i koniecznie mniejsza koperta :) :) :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublotowy wygląd może niekoniecznie, ale idea i technologia - wow! Brawo dla Zenitha. Mnie akurat teksty typu "zegarek nie służy do odmierzania czasu" irytują, stąd też z uznaniem patrzę na najnowsze osiągnięcie Zenitha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo :) Tylko czekać aż wyjdzie w seryjnej, łatwiej dostępnej wersji.

No i koniecznie mniejsza koperta :) :) :)

 

Wyjdzie, to raczej przesądzony. I to nie tylko w zegarkach marek LVMH. Postaram się napisać o tym więcej, łącznie z wrażeniami live i kilkoma cytatami.

 

Hublotowy wygląd może niekoniecznie, ale idea i technologia - wow! Brawo dla Zenitha. Mnie akurat teksty typu "zegarek nie służy do odmierzania czasu" irytują, stąd też z uznaniem patrzę na najnowsze osiągnięcie Zenitha.

 

Mnie też, także i ja się cieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesująca koncepcja.

Konwencjonalny regulator składający się z koła i sprężyny balansu, współpracujący z kotwicą zastąpiony został oscylatorem wielkości całego mechanizmu który połączył w sumie funkcje ok 30 elementów klasycznego wychwytu i regulatora.

Wydaje nie się, że zasada działania jest oparta na ostrzach impulsowych podobnie jak w rozwiązaniach TH, UN i GP. Sądzę, że to jest właśnie nowy kierunek poszukiwań alternatyw dla klasycznego oscylatora.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poemat .... Cudo ! Niesamowite jak daleko sie posunęła technika w każdym wymiarze w ciagu ostatnich dwudziestu dla przykładu lat .

 

Zaczynam zbierać fundusze .


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W roku 1675 holenderski naukowiec Christiaan Huygens wymyślił konstrukcję połączonych ze sobą elementów koła balansowego i sprężyny balansowej, tym samym wynajdując podstawowy wychwyt zegara(zegarka) mechanicznego. Jeśli spojrzycie teraz na swój nadgarstek, jest bardzo duża szansa, że w waszym zegarku pracuje dokładnie to samo, wiekowe rozwiązanie.

Czy mógłbyś rozszerzyć tę myśl? Pogubiłem się przy wychwycie. Według mojej wiedzy, Huygens, na bazie prawa ruchu wahadłowego Galileusza, pracował nad wahadłem. Wahadło jest regulatorem chodu, nie wychwytem. Koło balansowe oraz włos, to również elementy regulatora.

 

Co do zegarka, to nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl i realizacja super - rowniez uwazam, ze zegarek nawet mechaniczny powinien przede wszystkim odmierzac czas a idac dalej - dokladnie, a nie +/- 10s na dobe. Piekno mechanizmow czy kopert to jedno a dokladnosc i wytrzymalosc w codziennym uzytkowaniu to drugie. Szkoda tylko, ze nie wsadzili tego w jakis bardziej klasyczny design -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…........niedoceniany Zenith, wraca do gry!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego. Taka rewolucja, wg mnie, co najmniej na poziomie rewolucji kwarcowej, a tutaj cisza...

Co-axial przy tym, to jak wóz drabiniasty przy bolidzie F1...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Piękna rzecz, chociaż Breguet już bodajże w 2014 sprzedawać zaczął 10Hz

Breguet Classique Chronométrie 7727 na magnetycznie zawieszonym balansie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dalej jest to komplikacja wykorzystania klasycznego systemu taktowania. Poza prędkością pracy i materiałami nie wnosi nic nowego. No i ma dziesięć razy gorszą dokładność!


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym przypadku stanowi wszystko.

Jasne, że Taga nie przegoni w prędkości (500 Hz!). Tylko TH wykorzystał stare, znane rozwiązanie podkręcając je do granic możliwości. Zenith natomiast podszedł do tematu w całkiem inny sposób i wymyślił coś zupełnie nowego. 

Zastanawia mnie tylko, jak ten komponent będzie się zachowywał po dłuższym czasie pracy? Jak wygląda w jego przypadku problem zmęczenia materiału?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.