Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak order :-)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Szkoda że nie jak pre-order ;)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Ballowicze i nie tylko :)

Ponieważ w tym roku dzięki Piotrowi najwięcej obcowałem z firmą BALL, to w tym właśnie temacie chciałbym wszystkim życzyć Wesołych Świąt :)

 

Pytanie dotyczące tego zegarka: wewnątrz jest coś, co wygląda jak obrotowy bezel. Ale tak na oko, nie ma czym go obracać. Jak to działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące tego zegarka: wewnątrz jest coś, co wygląda jak obrotowy bezel. Ale tak na oko, nie ma czym go obracać. Jak to działa??

Zewnętrzny bezel obracasz i poprzez przekładnie zastosowana wewnątrz obraca wewnętrznym. Nietuzinkowe rozwiązanie. Przełożenie nie jest 1:1, bezele poruszają się z różnymi prędkościami, nie wiem jakie jest przełożenie, na jeden obrót słychać 160klikow co jest również nietypowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuszący jest ten Victory :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pasek, od razu ten zegar robi się trochę "luźniejszy" :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wiadomo jakie będzie miał zapięcie bransolety?

 

Sam znalazłem :)

 

48407959_10156242973298924_4553438268959

 

Niestety widzę tam blaszane przedłużenie nurkowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej na solidnej gumie :)

 

nagumie.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Otóż strzeliłem sobie timegraphera i mam "fazę" na regulowanie wszytstkich mechanicznych czasomierzy jakie posiadam. Przyszła kolej (nomen omen :D) na mojego Firemana Victory. Tak wygląda po regulacji:

 

IMG_20190126_134225_zpsfff0bqe2.jpg

 

no ale cóż, wynik, jak wynik, nie to jest najbardziej interesujące w tym czym chciałem się z Wami podzielić. Wiadomo, że do regulacji trzeba było zdjąć delikwentowi majtki. Pod majtkami powinien objawić się mechanizm Ball RR1103, czyli, jak mi się do dziś wydawało mniej lub więcej (raczej mniej) modyfikowana ETA 2824-2. Oto co się jednak ukazało moim oczom kiedy majtki Balla już opadły :D

 

LRM_EXPORT_44093545898182_20190126_13473

 

ETA raczej to nie jest ;) Nie w tym rzecz, oczywiście, czy w środku siedzi Sellita czy ETA, nie mam żadnych uprzedzeń, jednak nie spotkałem się z oficjalną informacją, że caliber RR1103 to coś innego niż ETA, a okazuje się, że najwyraźniej są dwie wersje. Ball podaje, że w zależności od wersji napęd ma 25 lub 26 kamieni, co jak mi się wydaje należy odczytać 25 - ETA, 26 - Sellita. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej zauważyłem werki 26 kamieni i podejrzewałem sellitę.

Teraz to dołożyłeś do pieca ;) zaraz będzie wysyp Balli na lokalnym bazarku :)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będą dobre ceny :-D

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej zauważyłem werki 26 kamieni i podejrzewałem sellitę.

Teraz to dołożyłeś do pieca ;) zaraz będzie wysyp Balli na lokalnym bazarku :)

Akurat z tego powodu (że Sellita w środku, a nie ETA) nie pozbędę się żadnego Balla - dla mnie to nie problem, wszystkie zegary na Sellitach zawsze chodziły u mnie bez zarzutu. Trochę gorzej wygląda to udawanie Balla, że puszcza się do klienta werk u siebie zmodyfikowany (jak na przykład robi to Hamilton, rzeczywiście poprawiając parametry ETY - np. zwiększając rezerwę chodu, poprawiając regulator wychwytu, dodając wycięty wahnik), podczas gdy na zdjęciu @wkamila wygląda, że to "goła" Sellita SW 200-1... Dlaczego nie napisać uczciwie, co siedzi w środku?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Victory jest ETA. W zaleznosci od dostepnosci producent dopuszcza dwa rodzaje mechanizmow.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny bezel obracasz i poprzez przekładnie zastosowana wewnątrz obraca wewnętrznym. Nietuzinkowe rozwiązanie. Przełożenie nie jest 1:1, bezele poruszają się z różnymi prędkościami, nie wiem jakie jest przełożenie, na jeden obrót słychać 160klikow co jest również nietypowe

 

Wow, to ci dopiero horlogeria. Muszę przyznać, że pomysł szalenie odjazdowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę gorzej wygląda to udawanie Balla, że puszcza się do klienta werk u siebie zmodyfikowany (jak na przykład robi to Hamilton, rzeczywiście poprawiając parametry ETY - np. zwiększając rezerwę chodu, poprawiając regulator wychwytu, dodając wycięty wahnik), podczas gdy na zdjęciu @wkamila wygląda, że to "goła" Sellita SW 200-1... Dlaczego nie napisać uczciwie, co siedzi w środku?

 

Jak wygląda w całości werk RR1103? Czy tak jak Calibre 5 od Taga - goła Sellita, czy faktycznie nic nie modyfikują, prócz opisu na wahniku? 

 

TAG-Heuer-Aquaracer-Sellita-SW200-Moveme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to na moje oko wygląda, tylko napis na wachniku.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczanie kupowanych od ETA czy Sellita gotowych werków lub tzw. "ebauche", czyli samego szkieletu mechanizmu, i nadawanie własnych symboli pakowanym do kopert mechanizmom, które od tych fabrycznych się niewiele różnią to nienowa historia (przykładem TH kolegi StaregoWilka), ale część firm jednak coś od siebie dodaje lub przynajmniej - tak jak Oris - wybiera wyższe wersje werku (czyli elabore lub top Sellity). W przypadku Balla własne nazewnictwo byłoby sensowne, gdyby dodatkowe rozwiązania, własne patenty, których mają przecież sporo (chociażby zabezpieczenia antymagnetyczne) zostały zintegrowane z mechanizmem - ale nie wszystkie modele to mają, a wszystkie mają "ballowe" nazwy werków... To wygląda raczej na zabieg marketingowy (pod kątem amerykańskiego rynku?), w Europie jednak chyba lepiej by się sprzedawała znana i ceniona ETA, czy coraz bardziej szanowana Sellita niż enigmatyczne RR ("RailRoad" akurat ze szwajcarskim mechanizmem, a tym bardziej z manufakturą, się nie kojarzy...).

@wkamil: już sobie poradziłeś z ustawianiem tej Sellity, więc tylko tak jako ciekawostkę wrzucam linka do poglądowej grafiki z WUS ładnie pokazującej, jak się do takiej roboty zabrać :)https://forums.watchuseek.com/f6/selita-tech-info-revelation-1631450.html


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

514bb9477b01ca34e3974d7627c97e7d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

4edf1d616a80a050ef0009cebde44b64.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Otóż strzeliłem sobie timegraphera i mam "fazę" na regulowanie wszytstkich mechanicznych czasomierzy jakie posiadam. 

 

 

 

 no ładnie się zabawiasz, gdzie to się kupuje, ile to kosztuje i ile się ogarnia obsługę ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chińskim ebazarku :-) Obsługa prosta, układasz zegarek na uchwycie z mikrofonem i regulujesz stosownie do wskazań na ekraniku :-)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.