Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość PsiKot

Zegarki a językowy savoir vivre

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega LMed mnie uprzedził.

 

Dla mnie "chlew" w używanej przez siebie polszczyźnie jest gorszy niż wulgaryzmy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem, wybacz... to ja bywam grubiański i nieokrzesany... ^_^

 

nie szkodzi, przyzwyczailem sie ,-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

Kolego to formalny zwrot grzecznościowy . Proponuję to zaakceptować , chociaż rzeczywiście kolegami nie jesteśmy .

Stosowanie zasad interpunkcji świadczy o ogładzie i kulturze osobistej .

Nota bene dalej ich nie stosujesz i jednocześnie niegrzecznie zarzucasz mi złośliwość .

W jakimś stopniu mnie to dotyka .

https://sjp.pwn.pl/doroszewski/notabene.html    ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej , dziękuję , już poprawiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

...tutaj jednak czasami maja miejsce dosyc dziwne sytuacje, ktore jak rowniez wyzej wspomnialem, sa usuwane... po czym sie powtarzaja.

To typowa metoda strusia, chowania głowy w piasek. Albo inaczej, używając terminologii medycznej to wygląda na leczenia syfa pudrem. Kilkakrotnie byłem świadkiem grubych awantur, za które zwykły użytkownik forum już dawno dożywotnio zniknął by w otchłaniach internetu. Ale że te ubolewania godne incydenty są autorstwa albo wspomnianego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, albo GTW (Grupa Trzymająca Władzę), to kończy się na grożeniu paluszkiem. I tak do kolejnego razu.

I jak słusznie zauważył jeden z Kolegów, nikt by nawet o tym nie wspomniał gdyby rzecz rozgrywała się na przytaczanym forum Onetu. Ale jak zdążyłem zauważyć, KMZiZ aspiruje nieco wyżej. Dlatego też widoczne zdziwienie niektórych nowicjuszy. Widać jeszcze nie nabawili się skóry hipotomama, ale wszystko przed nimi :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc ogólnikowo i skrótowo sie wypowiadasz.....

Jaka TWA i jaka GTW ?

Nie do konca rozumiem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie robić ciekawie .... ;)

Dosc ogólnikowo i skrótowo sie wypowiadasz.....

Jaka TWA i jaka GTW ?

Nie do konca rozumiem .....

W poprzednim poście skróty zostały opisane przez piszącego .


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szkodzi, przyzwyczailem sie ,-)

Ale w tym jest również mój niezaprzeczalny urok i bezpretensjonalność ... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urok, wdzięk i bezpretensjonalność :)

 

Forumowiczu PsiKot, jesteś na drodze do stania się obiektem żartów i drwin.

Rozluźnij się trochę i będzie dobrze.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urok, wdzięk i bezpretensjonalność :)

 

Forumowiczu PsiKot, jesteś na drodze do stania się obiektem żartów i drwin.

Rozluźnij się trochę i będzie dobrze.

Znasz mnie  :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz mnie  :D

Tez przychylam sie ku opinii ze Kiniol to swój chłop jest !

:)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gość zaklada temat, jest wrażliwy na punkcie prawidłowego wysławiania się , po lekturze widać ze pomimo drwin i docinek zachowuje formę,stara sie żartować, kulturalny człowiek .......

A tu?

Ludzie, w domu mozecie nosić tydzien jeden podkoszulek, i wyrażać sie jak wam wygodnie, ale w towarzystwie zachowajcie choć pozory.....

 

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wrażliwy to niech zachowa formy pozwalające być w zgodzie ze samym sobą i tyle.

 

Gdy wchodzisz na dużą imprezę, rzucam przykłady: raut lub mecz piłki nożnej. W pobliżu roi się od słonych kawałów, co skłania Cię do konstatacji, że publicznie tak nie przystoi. Pytanie brzmi, podchodzisz do gości obok czy kibiców i robisz im wykład?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestem w towarzystwie kobiety, staram sie zwrócić uwagę by nie narażać Jej na słuchanie tego co ma do powiedzenia trzoda.

W innym przypadku , ignoruję jesli nie kierują swoich słów w moim kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób zwracasz tę uwagę?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zaklada temat, jest wrażliwy na punkcie prawidłowego wysławiania się , po lekturze widać ze pomimo drwin i docinek zachowuje formę,stara sie żartować, kulturalny człowiek .......

A tu?

Ludzie, w domu mozecie nosić tydzien jeden podkoszulek, i wyrażać sie jak wam wygodnie, ale w towarzystwie zachowajcie choć pozory.....

Pozdrawiam .

Serio....?! Właśnie obraziłeś kilka osób .....

 

 

Pozdrawiam


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, troszke ciszej, nie jestescie tu sami.... To miejsce publiczne.

 

 

 

 

 

 

Serio....?! Właśnie obraziłeś kilka osób .....

Pozdrawiam

Niby w jakiej formie?

To ze ktos nie umie sie wyrażać i tydzien chodzi w jednym podkoszulku to zwracając mu uwagę obrażam go?

Proszek do prania mam moze kupić w ramach przeprosin? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że pouczając nas w zakresie słownictwa,stylu, tonu wypowiedzi tudzież wulgaryzmów jesteś w posiadaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem.

 

Pytałem o sytuację związaną z rautem oraz meczem piłki nożnej.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, troszke ciszej, nie jestescie tu sami.... To miejsce publiczne. Niby w jakiej formie?

To ze ktos nie umie sie wyrażać i tydzien chodzi w jednym podkoszulku to zwracając mu uwagę obrażam go?

Proszek do prania mam moze kupić w ramach przeprosin? :)

Brawo za brak samokrytyki....

Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu kolejnych edukacyjnych krucjat.


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mecze piłki noznej nie chadzam ze wzgledu na brak bezpieczeństwa na trybunach i niski poziom tej dyscypliny w naszym kraju.

Więc w tej materii nie mam zdania.

Generalnie unikam miejsc gdzie mogą przebywać bandyci, a stadiony takimi są.

Szczerze to brzydzę sie przemocą, w zyciu, nawet jako dziecko nie biłem sie z kolegami, a co dopiero teraz, jako dorosły ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Z przyjemnością bym wysłuchał jak będąc z kobietą na meczu słyszysz skandowanie np. "Arkagdyniacurwaświnia", po czym w obronie honoru kobiety idziesz napominać kibiców swojej drużyny...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikam towarzystwa takiej patologii, wiec raczej nie bede zmuszony ich napominac :) ...., by wykrzykiwać takie słowa to naprawdę trzeba być człowiekiem z najniższych warstw społecznych.

Ty slyszales takie słowa na wlasne uszy?, jesli tak, jaka była Twoja reakcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem podobne. Nie, nie zwracałem się z apelami do kibiców gości, żeby zaprzestali, gdyż jestem z kobietą. Okazałem bierność. W porywach do rozbawienia.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes odważnym czlowiekiem ze zabierasz kobiete na tego typu " imprezy" , radze to przemyśleć.... Tacy ludzie są zdolni użyć przemocy fizycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Warto się wstrzymać od uczestnictwa w meczach?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez RTK-WGM
      Dzięki comiesięcznej edycji klubowego konkursu foto,  szykuje się wyjątkowe spotkanie w Krakowie. Po kilkuczęściowym teoretycznym przewodniku fotografii przygotowanym przez "Gio" przyszedł czas na zajęcia praktyczne ! Miejsce spotkania to oczywiście Kraków, termin  9 -11 września.  Szczegóły sukcesywnie będą przekazywane  w tym wątku przez Andrzeja i Jana. Swoją pomoc w organizacji spotkania zadeklarował też Shreq.  Szykuje się foto - uczta w Krakowie !
       
      Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203069-warsztaty-zegarmistrzowskie-4-2022/
    • Przez sVAGier
      Witam wszystkim🙋🏻‍♂️. Mam na imię Łukasz i mam 31 lat. Jakiś czas temu zacząłem interesować się zegarkami. Mieszkam w UK
      Na chwile obecna mam 2 zegarki Casio gshock oraz (tak wiem🙄) Armani. Casio mam 3 a Armani 6 lat. Jak na razie żaden mnie nie zawiódł. Przy Armanim tylko koronka jest pęknięta nie wiem gdzie i jak 😅. Gshock raczej na co dzień i do pracy. To chyba tyle
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.