Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Na telefonie słabo widać. Ale jak ta sama to dobrze... :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego? Przywieziony z DDRu

Był cały kulisty, od strony mechanizmu też, ale się zbił i zegarmistrz wstawił szkiełko. Ruhla? Niestety nie mam lepszych fotek :(

e045b540346eee522dfcf89736ed011c.jpgaef30c0d57990561afab1427a591072a.jpgaf6a9189fe32e57ac86fd1b173078e75.jpgdbdc7a42694f02626e6df54b87b6503f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytslem ze dwa tygodnie temu o tym zegarku, tu na forum (chyba w zapytaniach przed zakupem, czy gdzieś w tamtej okolicy), to jakiś nieznany wytwór, ktoś nawet podejrzewał, że werk to ruchla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy z pracy przyniósł pokazać, bo to jego pamiątka, o ile się nie mylę, po teściu. Pierwszy raz coś takiego widzę...

To była kula. Breloczek? Nie wiem...

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał z taką Amfibią? Pierwszy raz widzę i nie wiem co myśleć. Rzadkość? Czy rzadkość totalna bo radosna twórczość? :D

post-49869-0-54067800-1436102827_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał z taką Amfibią? Pierwszy raz widzę i nie wiem co myśleć. Rzadkość? Czy rzadkość totalna bo radosna twórczość? :D

attachicon.gifw.jpg

 

Laczki mi spadły o______o Na tarczy jest napisane oficerskie no nie? Koperta, bezel i tarcza to takie białe kruki, że wątpię aby to był składak  :D Tarcza nie jest do komandirów, więc stalowa kopert się zgadza, dodatkowo zegarek jest na 21kamieniach, a to właśnie 21kamieniowe automaty wostoka lubiły występować w fajniejszych i rzadszych kopertach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek, jaki jest rozstaw na teleskopy? czy to 22mm?

Coś mi się kłóci z całością ten <<zakaz mo ccp>>

 

W sieci znalazłem podobne noworusy ale z "Jezuskiem w akwalungu"

post-54348-0-64304300-1436258689_thumb.jpg

post-54348-0-09823900-1436258701_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta ministry bardzo rzadko się trafiała w zegarkach z ZSRR. Juz samo to czyni go białym krukiem. Widać, że nie jest noworuska, bo ma 18 mm w uszach. Tarcza na pewno od amfibii- brak kalendarza i napis antymagnetyczne. Po mojemu oryginał. To pierwsza amfibia jaką widzę z zakazem. 

Edytowane przez Weiss77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak kalendarza

jak napisał @Daniel, to jest automat wostoka a więc z kalendarzem! z resztą to "normalka" w amfibiach przełomu lat 90-tych i późniejszych noworuskich.

 

Ewenementem jest koperta, a totalnym odlotem <<zakaz mo cccp>>

 

@Weiss77, po czym wnosisz, że 18mm? ja odnoszę wrażenie, ze jest tam szerzej!

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko razem mnie zastanowiło Panowie. Koperta na 100% oryginał "ministerska". Z taką tarczą się nie spotkałem ale nie jest to wg mnie noworus. W ogóle zegarek ma jednak oznaki zestarzenia i wydaje mi się że wszystko jest jeszcze cccp. Tylko czy to normalny zestaw czy zlepek podzespołów z epoki? Najbardziej gryzie mi się ten bezel.

Aha i Weiss77 rozstaw pod teleskopy 22 mm i taki miały oryginalne "ministerskie"

Cofer te noworusy które pokazałeś mają bezele z drobnymi ząbkami a ten o który pytam standardowy.

Aha i cena Panowie jedyne 400 zeta... :angry: Jakby był tańszy to już bym go miał a tak się waham.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej gryzie mi się ten bezel

no też nie masz się czego czepić?! bezel jak bateryjka: wyciągasz stary, wciskasz nowy :)

 

Czarny akurat super się wkomponowuje w całość


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta ministry bardzo rzadko się trafiała w zegarkach z ZSRR. Juz samo to czyni go białym krukiem. Widać, że nie jest noworuska, bo ma 18 mm w uszach. Tarcza na pewno od amfibii- brak kalendarza i napis antymagnetyczne. Po mojemu oryginał. To pierwsza amfibia jaką widzę z zakazem. 

Może być, że 22, moja pomyłka. Jakoś mi się jeszcze nie trafiła ministry ze związku. Kchrapek dlaczego Ci bezel nie pasuje? Bo czarny? Przecież bywały takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś tylko ze względów estetycznych :D  I nie żeby mi się czarne bezele nie podobały tylko w tym zegarku jakoś tak właśnie dziwnie.

A mnie się udało ostatnio ustrzelić ministerską. Zarąbista jest :wub:

post-49869-0-91192600-1436267772_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 stówy, to jednak sporo...

...a pięknotę na łapce już masz! :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Też poluję. I na uszatą. Mam właściwie same beczki i albatrosy. Chociaż ostatnio trafiłem okrągłą NOS w pudełku z paszportem. Trochę mnie zaskoczyliście z tą szerokością uszu, byłem przekonany, ze mają 18. 22 to zdecydowanie lepiej, nie wygląda tak dziwnie jak beczka na cienkim pasku.

Jak ta, co pokazałeś jest naprawdę na zamówienie, to czarny bezel mógł byc w specyfikacji. W końcu komandiry z zakazem tez maja takie bezele, jak w beczkach. Przynajmniej powinny mieć.

Edytowane przez Weiss77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko razem mnie zastanowiło Panowie. Koperta na 100% oryginał "ministerska". Z taką tarczą się nie spotkałem ale nie jest to wg mnie noworus. W ogóle zegarek ma jednak oznaki zestarzenia i wydaje mi się że wszystko jest jeszcze cccp. Tylko czy to normalny zestaw czy zlepek podzespołów z epoki? Najbardziej gryzie mi się ten bezel.

Aha i Weiss77 rozstaw pod teleskopy 22 mm i taki miały oryginalne "ministerskie"

Cofer te noworusy które pokazałeś mają bezele z drobnymi ząbkami a ten o który pytam standardowy.

Aha i cena Panowie jedyne 400 zeta... :angry: Jakby był tańszy to już bym go miał a tak się waham.

Takiej jeszcze nie widziałem ale też nie wszystko widziałęm. Krzysiek - 22mm? Nie 20? Mylą mi się rozmiary ale trzysetka ma chyba 20mm i tak też myślałem o ministerskiej.

Zerknij na tą swoją. Trzymam NOS bransoletę do takiej amfy ale ma 20mm i może niepotrzebnie trzymam  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej jeszcze nie widziałem ale też nie wszystko widziałęm. Krzysiek - 22mm? Nie 20? Mylą mi się rozmiary ale trzysetka ma chyba 20mm i tak też myślałem o ministerskiej.

Zerknij na tą swoją. Trzymam NOS bransoletę do takiej amfy ale ma 20mm i może niepotrzebnie trzymam  :lol:

Masz rację. Zagalopowałem się z tymi 22. Ma 20 mm. Jakieś zaćmienie umysłu miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegarek-blonex-od-sekretarza-oop-1975r-design-prl-i5512314319.html

 

Widział ktoś takie cudo? Zatanawiają mnie trzy rzeczy, koperta - jakby od Wostoka i napis nad 6 - o ile dobrze widzę o produkcji w fabryce Kirowa. Oraz grawer - czy szansa, ze to składak i dekiel dostał się do tego zegarka przypadkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Pierwsze widzę takie co... I nie uwierzę że to oryginał. Grawer to zawsze można sobie pierdyknąć jak ma się dostęp.

Ale jak ktoś pisze że zegarek został wyprodukowany w Błoniach to aż mnie mierzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek….przecież od razu widać, że to składak. Koperta na pewno nie jest od Bloneksa. Dekiel też raczej dołożony.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst mnie rozbił: "Być może będę miał model, którego poszukujesz". Czyli zapewne zrobię składaka na zamówienie.

Z tych Błoniaków które wystawia, to może jednego zgodnego ze specyfikacją by się złożyło.

Edytowane przez Weiss77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak pełną gęba. Tarcza i wskazówki Błonie, werk pewnie też tyle że wciśnięty do koperty Wostoka. Dekiel oczywiście też oryginał Wostoka, a że trafił się z grawerką to i odpowiednią historię można do tego składaczka dorobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.