Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy może nie ale dwa na pewno.

 

Wg. mnie. Koperta ok. tarcza też ok., pierścień chyba przemalowany bo bez indeksów. Mechanizm ok. wskazowki od czapy.

 

Powinien tak wyglądać

 

 

A były z ta tarczą w chromie? Bo ja nie kojarzę żebym widział dlatego napisałem że trzy: koperta, werk z tarczą, wskazówki.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na slave z tarczą chyba domowej roboty

 

Wytapatalkowane z Meizu MX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na slave z tarczą chyba domowej roboty

 

Wytapatalkowane z Meizu MX4

Raczej nie. To rzadsza slava tak jak i slava lodówka z tym logo...

https://www.google.pl/search?q=%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%8B+%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0+%D0%BA%D1%84%D0%B3&client=ms-unknown&espv=1&prmd=vin&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAkQ_AUoAmoVChMIwP6ZirOzyAIVZO5yCh01jAGN


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za skrot K F G? KRYMSKA FLOTA?

Tego nawet do końca nie rozkminili na rosyjskim forum.  Część twierdzi że to Краснознаменный флотский госпиталь, Каспийской Флотилии Госпиталь, albo Куйбышевский филиал института «Гидропроект» - КФГ – (организован 20.08.1949г. приказом №513 Главгидростроя МВД СССР)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj zegarek Komandirskie Zakaz MO.

Zastanawia mnie tarcza a zwłaszcza dekielek, czy to jest składak, czy była w oryginale taka wersja? Może ktoś się spotkał z czymś takim?

 

 

eae490e338341283gen.jpg

 

 

a0d0ad77c690f00fgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie Komandiry. Poza wskazówką minutową wydaje się oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dokładnie taki tyle ze koperta złocona. Jeszcze nie patrzylem ci w nim siedzi, ale popatrzę i napiszę.

Nie wiem czy go nie sprzedam, trochę nie moja bajka ale żal było nie kupić za cenę taniej flaszki.:)

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawszego? Podjarała mnie data 1939. Stan koperty fatalny. Tarcza też nie zachwyca. Korci mnie jako baza do pasówki (czy szkoda?) albo do noszenia ze specjalnym paskiem (wtedy tylko tarczę byłoby widać, szpanerski vintage).

 

3478399_19392.jpg

 

3478458_19391.jpg

 

3478459_19393.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza do pasówki??? :blink:  :blink:  :blink:

A ni mi się waż :)

To K-43 z Drugiej moskiewskiej czyli tak zwany 2CzZ

Wskazówki ma od Czystopolskiego ale ogólnie nie jest w złym stanie jak na swoje lata.

Popatrz na ten wątek - jest tam troszkę tych staruszków

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej odpowiedzi :) Pozwól mi go chociaż nosić z tym paskiem (choć podejrzewam, że może 'pracować' pod tą skórką i jeszcze bardziej oblezie).

Podlinkowanego wątku nie mogę oglądać, za bardzo się ślinię. Paweł zaprezentował ten zegarek w pięknym stanie. Chcę do tych staruszków  podejść trochę chłodniej, żeby znów nie robić panicznych wyprzedaży błędów zakupowych. Ale temat mnie bardzo kręci, muszę ochłonąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można :)

To jest coś warte i na moje oko składa się z dwóch zegarków nie licząc wskazówki minutowej.

To Czystopolski K-43 ale mostek balansu jest wczesniejszy od Kirowa z 1GCzZ produkowanego do 1941 roku.

Ciekawa tarcza - dobrze widzę że jest jeszcze luma?

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rk7000 - w końcu jest ktoś więcej, kto widzi te mostki :) !

Piękny Czystopol - dorwij oryginalne wskazówki z miejscem na lumę (mogą być bez lumy, trudno) i będzie piękny zegarek :)

Czystopolskiego mostka niestety już nie mam, bo bym poratował... Ale to mniej istotne - wymień wskazówki i będzie fajny zegarek...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rk7000 - w końcu jest ktoś więcej, kto widzi te mostki :) !

Piękny Czystopol - dorwij oryginalne wskazówki z miejscem na lumę (mogą być bez lumy, trudno) i będzie piękny zegarek :)

Czystopolskiego mostka niestety już nie mam, bo bym poratował... Ale to mniej istotne - wymień wskazówki i będzie fajny zegarek...

Mam dobrych "guru" w tym temacie  :P

 

Odnośnie ...dorwij oryginalne wskazówki z miejscem na lumę....

Ja bym chętnie dorwał ze trzy pary ale to graniczy z cudem. Łatwiej dorwać minutową do pary z godzinową. Tych pod lumę nie ma nigdzie.

 Ja już nawet o takie  nie  pytam  :mellow:

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Takie pytanie: czy zegarek ze zdjęcia jest oryginalny i jaka to marka (ma zakręcana koronkę i fajnie zabezpieczony dekielek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Takie pytanie: czy zegarek ze zdjęcia jest oryginalny i jaka to marka (ma zakręcana koronkę i fajnie zabezpieczony dekielek)

Nie widać zdjęcia, więc trudno powiedzieć :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.