Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent wygląda pięknie  - gratuluję :)

 

Heh - oczywiście teoria o zaniżaniu ilości kamieni w zegarkach eksportowych jest mi znana.

 

Mogę za to zacytować wypowiedź naszego kolegi i w tej wypowiedzi bym raczej szukał prawdy o ilości kamieni w Sławach / Sekondach

 

Odnośnie mojej 31j kolega pmwas napisał:

 

".... trzeba by rozebrac mechanizm do ostatniej śrubki, żeby sprawdzić, czy faktycznie jest tam więcej kamieni, czy tylko tak napisali...

Bo ja w moich nie znalazłem żadnej różnicy, oprócz krótszego chyba wałka łożyska wahnika - nowszy wahnik wcale nie pasował idealnie... 

Z tą ilością kamieni w Sławach to jest jakos dziwnie... Niby zwykła ma 27... czyli że albo o 6, albo o 1 więcej niż manualna... tymczasem w automacie sa 3 kamienie (albo 13 licząc rubinki w sprzęgiełkach).

Z kolei 2427N ma o 5 (6-1) kamieni więcej niż 2427 czyli że niby 32 (poprawiłem, bo zapomniałem,że jeden usunęli...)

Reasumując - nie wiem, ile kamieni realnie ma 2427. Nie dojdziesz  :(........"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jest w tej dziedzinie bez wątpienia autorytetem więc IMO jest to zwykłe 2427 tyle że opisane 31j :)

Rzadkość polega na tym że widzę drugi raz w życiu tak opisany wahnik :)

Ktos widział tak opisany w jakiejś znanej kolekcji? Nawet u Gordona nie znalazłem takiego zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - my tu o kamieniach a tymczasem..... - Roman szklanki przygotowałem, bo mamy jakąś butelkę rudej do zrobienia :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - my tu o kamieniach a tymczasem..... - Roman szklanki przygotowałem, bo mamy jakąś butelkę rudej do zrobienia :D:D:D:D

Yorki a daleko do Ciebie? Dojdę z buta o tej porze?

A co do Slavy to jakoś nigdy nie podniecał mnie ten zegarek i przewinęły się przez moje łapy 3 ale żaden nie miał opisanego werku "31" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIo jak bedziesz miał dużego buta:D Generalnie średnio mi sięte sławy podobają, ale z kolekcjonerskiego punktu widzenia nie można obok tego przejść obojętnie. Byłbym jednka spokojniejszy mając jednak tarczę także opisaną 31.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - my tu o kamieniach a tymczasem..... - Roman szklanki przygotowałem, bo mamy jakąś butelkę rudej do zrobienia :D:D:D:D

Rozumiem że znalazłes zdjęcie w necie takiego werku?  Czy bez walki się poddajesz i stawiasz rudą?  :P

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pokaż Grzegorz ten mechanizm i spróbuj znaleźć zdjęcie w necie takiego samego :)

 

Ale na pewno dobrze to zrozumiales? :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIo jak bedziesz miał dużego buta:D Generalnie średnio mi sięte sławy podobają, ale z kolekcjonerskiego punktu widzenia nie można obok tego przejść obojętnie. Byłbym jednka spokojniejszy mając jednak tarczę także opisaną 31.....

A sprzedawałem ostatnio z ładną tarczą 31J i zwykłym werkiem bez automatu na alle....Jakieś 30 zeta poszła chyba...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o zegarek, ktory ojciec kupil mi kiedys jak bylem dzieckiem, oczywiscie "od ruskich" na bazarku:) Nie podam nic oprocz opisu z pamieci, dzis nie wiem co sie stalo z tym zegarkiem, licze na to ze znajde go gdzies kiedys:) lub kupie chociaz taki sam:)

To byl na pewno kwarc, dosc cienki, nie za wielki, mysle ze mial nie wiecej niz 35 37 mm w koncu byl dla dziecka. Zegarek byl bialy a w srodku mial jakby okrag o innym kolorze (raczej czarnym). Nie byl to glisz, ale tak jakby zloto-srebrne paski na ciemnym tle (chyba czarnym), pod kątem 90 stopni do siebie, ale nie byly to kreski pionowe i poziome, tylko minej wiecej pod katem 45 stopni do spodu zegarka. Mial rzymskie cyfry, czarne, chyba na kazdej gdzinie. Wydaje mi sie ze mial tez dzien godzinie 3-ciej. 
Byl to na bank zegarek ruski, gdzies w ok 1990-1994 kupiony, pewnie jeden z wielu takich samych, ale chcialbym go kupic znow, jesli nie znajde swojego:) Mial metalowy pasek taki nie zginalny (caly czas jakby sie go mialo na reku). Gdyby ktos z Was taki zegarek kojarzyl to bede wdzieczny:) Zupelnie nie pamietam jaki mial znaczek, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocno nie powycierany, choć wskazówki wyglądają na trochę zmęczone. Jak w sensownych pieniądzach to można się skusić. Ale jakiś rarytas to to nie jest.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kolegą @gregch -> to budzik poljota w dość popularnym modelu. Ważne aby stan złocenia koperty był OK (tu wygląda, że nie jest poprzecierana) koronki także nie są wyślizgane. Jeżeli zegarek jest sprawny, to kliknij w wyszukiwarce allegro "poljot budzik" i mniej więcej będziesz wiedział o jaką kasę chodzi

 

dla przykładu podobny pacjent (ale s t r a s z n i e zmaltretowany) -> http://allegro.pl/zegarek-jak-ojciec-chrzestny-sprawdz-i5759297305.html pokazany przez kolegę @Mawis w poście poniżej

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nabyłem taką Rakietę:

Mam dwa pytania

1. Czy koronka jest oryginalna?

2. W jakich latach był produkowany ten model?

post-81499-0-31444500-1446155043_thumb.jpg

post-81499-0-65486900-1446155061_thumb.jpg

post-81499-0-82557700-1446155086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Chyba oryginalna, lata 80-90. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja jakoś odstaje od koperty.
U mnie wygląda to tak:
post-61474-0-26058700-1441027625_thumb.jpg
post-61474-0-85742300-1443853356_thumb.jpg

 


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

@W2K2 muszę zdobyć taką koronkę jak Twoja. Wydaję mi się, że moja jest nico za duża.

Czy udało Wam się znaleźć ten model w katalogach?

Mój zegarmistrz jest przekonany ze ten zegarek pochodzi z lat 70. Niestety nie mogę się tego doszukać.

Edytowane przez Juwani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy udało Wam się znaleźć ten model w katalogach?

Mój zegarmistrz jest przekonany ze ten zegarek pochodzi z lat 70. Niestety nie mogę się tego doszukać.

Z tego co pamiętam to tego modelu tarczy w katalogach nie spotkałem (choć mogę się mylić a nie mam czasu teraz szukać). Ale z pewnością ten model koperty pojawia się w katalogach po 1980 roku.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, spróbuję jeszcze poszukać, jak coś odkopię to dam znać.

Miłego wieczoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. Cena trochę wysoka ale ładnie zachowany.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.