Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

]Witam.

Mam dwa radzieckie zegarki i nic o nich nie wiem. Może ktoś pomorze, chodzi o przybliżoną datę produkcji 

 

 

 

Może pomorze a może pogórze ;)

 

 

Według mnie Slava to druga połowa lat 80. a Pobieda koniec 80. lub początek 90.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomorze a może pogórze ;)

 

 

Według mnie Slava to druga połowa lat 80. a Pobieda koniec 80. lub początek 90.

Wielki dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, więc  witam Wszystkich serdecznie. Proszę o pomoc w identyfikacji tego zegarka

24e12da455a3.jpg

Z tego co można przeczytać jest to Wostok 17 Kamieni, ale nic poza tym o nim nie wiem na odwrocie koperty nie ma żadnych oznaczeń.

Może ktoś wie jaki to model i w jakich latach był produkowany? To zegarek po moim dziadku więc zależy mi na tym żeby ustalić jak najwięcej szczegółów. 

Edytowane przez Endi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jesteście mi w stanie podać matkę zegarka?? Napis xurux gdzie x to zamazana litera??

Jutro dam dokładne zdjęcia

Z góry dzięki za pomoc

post-96206-0-62579700-1495484969.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Raczej nie to forum.

Wpisz sobie w wyszukiwarce ebay RING WATCH i poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam od rana nic nie mogę znaleźć. Chodzi mi tylko o marke samego zegarka nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, mam jeszcze jedno pytanie. Czy w tym zegarku jest jakiś mechanizm samonakręcania? (nie wiem jak to się fachowo nazywa) Leżał nieużywany kilka dobrych lat z chwilą kiedy wziąłem go do ręki i potrząsnąłem nie nakręcając go zaczął chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie był w radzieckim złocie typ bym tu nie pisał. Ale dzięki za pomoc

Daj chociaż jakieś sensowne zdjęcia a nie jedno wielkości znaczka pocztowego.

Jeśli ma coś wspólnego z zegarkami radzieckimi to jest to zapewne Nairi. Wpisz w wyszukiwarkę i zobacz czy to takie logo jak np poniżej

 

 

post-49869-0-01000200-1495519795.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nairi nie miało swoich mechanizmów tylko korzystało z radzieckich. W środku jak najbardziej mogła być Czajka przy czym to nie czajka z wymienioną tarczą tylko oryginalny rzadki zegarek. Choć nadal gdybam bo nie pokazałeś lepszych zdjęć.

Aha i nie pytaj zegarmistrzów o zegarki bo co najwyżej będą się znali na mechanizmach a nie na konkretnych modelach.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@endi - ten zegarek nie jest zegarkiem automatycznym, czyli nie nakręca się ruchem ręki. To zegarek mechaniczny, musisz nakręcić sprężynę. Jeśli nie znasz stanu tego Wostoka, a to pamiątka po dziadku, oddałbym najpierw do zegarmistrza, żeby zrobił przegląd.

 

@laik - zrób proszę więcej zdjęć. Jeśli złoto ma próby radzieckie, a w środku jest mechanizm Czajki, to zapewne jest to zegarek z bloku wschodniego. To by się nawet zgadzało, bo Czajka (a konkretnie fabryka w Ugliczu, do której należała ta marka) robiła mechanizmy do zegarków pierścionkowych. Natomiast sama koperta to już mega unikat, w życiu czegoś takiego nie widziałem. Puść kilka fotek, choćby dla zaspokojenia naszej ciekawości ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy na to wszystko patrzę to mnie krew zalewa. Ten handlarz stary przekładki robi i składaki za gruby hajs opyla, ten znowu docieka co to jest bo mu pieniędzy mało, policja zamiast chronić zamorduje cię na posterunku paralizatorem w majestacie prawa, a jadąca na urlop, piękna, samotna kobieta wróci z wypoczynku w plastykowym czarnym worku. A w tv wszyscy zrobią z niej wariatkę spragnioną niewiadomo jakich wrażeń. Gdzie się podziała zwykła ludzka uczciwość? Gdzie zasady? Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia do k... nędzy z logiem lombardu i co to bo gość sprzedaje ale nie wie co to i chce się dowiedzieć za ile wystawić a Paweł namierza i wrzuca link .... litości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z czym kłopot? Pytam z ciekawości bo mnie zainteresował. Nie pytam o wycenę. Jutro wrzucę zdjęcia przód i mechanizm. Ciekawi mnie ten zegarek bardzo i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tylko przypomnę po raz kolejny o akcji naszego forum propagujące sprzedaż i zakup oryginalnych zegarków i walka z podróbkami 

Z tego co wiem akcja ma na celu rozesłanie do jak największej ilości między innymi lombardów informacji gdzie mogą zasięgnąć rady i porady czy to co sprzedają jest oryginalne - podobno z linkiem do naszego forum jako te pomocne 

Kolega nie pytał o wycenę tylko oryginalność i kompletność 

 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144679-walka-z-podr%C3%B3bkami-wielka-pro%C5%9Bba-o-pomoc/?do=findComment&comment=1945319

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@endi - ten zegarek nie jest zegarkiem automatycznym, czyli nie nakręca się ruchem ręki. To zegarek mechaniczny, musisz nakręcić sprężynę. Jeśli nie znasz stanu tego Wostoka, a to pamiątka po dziadku, oddałbym najpierw do zegarmistrza, żeby zrobił przegląd.

Ogólnie zegarek jest sprawny po pełnym nakręceniu w okresie jakiś 18 godzin spóźnia jakieś 2 min więc chyba nie jest źle, ale masz rację przegląd po tylu latach na pewno mu nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Odwieczne pytanie o materiał koperty.

Świeżo pochromowany, czy jednak stal?

 

post-51218-1495700495,6066_thumb.jpgpost-51218-1495700504,1941_thumb.jpgpost-51218-1495700510,9861_thumb.jpgpost-51218-1495700516,725_thumb.jpgpost-51218-1495700520,9831_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.