Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś, robiąc porządki natknąłem się na kieszonkowy zegarek, jednak jestem zielony w tym temacie, a chciałbym się co nieco o nim dowiedzieć. Nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, wiec podaje link do fotki z zegarkiem podobnym http://www.ussrwatches.info/brands/photos/125e.jpg Mój egzemplarz z przodu wygląda podobnie( nie ma tylko napisu 18 steine), natomiast na odwrocie ukazany jest żaglowiec. Z góry dziękuję i proszę o jak najszybsze odpowiedzi.

EDIT:

Znalazłem aukcje z identycznym: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=360163527205&Category=3940&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D1

Edytowane przez tomekk11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Standardowa kwestia czyli po dziadku :) Dużo zajęło mi czasu by zadać tu pytanie. Z góry przepraszam za jakość zdjęcia ale jutro za dnia postaram się zrobić parę lepszych. Łucz po dziadku,na deklu próba 583. Szkiełko niestety pęknięte i z tego co widzę wymaga przeglądu (od razu pytanie czy nie znacie kogoś w Gdańsku?).

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje nt tego zegarka.

 

post-27834-0-80117700-1331569795.jpg/'>post-27834-0-80117700-1331569795.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka zegarek niespotykany, zapewne w środku mechanizm 23 kamienie jak tutaj:

http://www.ussrwatch...?g2_itemId=1167

http://www.ussrwatch...p?g2_itemId=933

Skoro masz próbę to koperta ze złota 14karat (14\24karat=0,583 próba)

Jeśli chodzi o czyszczenie to tutaj:

http://zegarkiclub.p...ec-poszukiwany/

http://zegarkiclub.p..._0entry495127

Szkiełko to mały problem a z mechanizmem jeśli by części były potrzebne to tez zegarmistrzowie posiadają, niech się nosi ;-)

 

Ps. daj lepsze foto i od środka też a zegarek ciekawy jeśli ma złotą kopertę, to by był wartościowy egzemplarz

Niespotykany = jest dużo poliotów de lux i łucz de lux ale z taką tarczą się rzadko widuje ;-)

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"post-26957-0-11937800-1331569807.jpg/

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za szybką odpowiedź. Zdjąłem dekiel i rzeczywiście jest tam 2209, zdjęcia zrobię popołudniu. Zdziwiło mnie właśnie to, że zegarek złoty, a szkiełko z plexi (chyba,że w tamtych czasach koszt był podobny :) ). Zegarek nakręcić się dal ale dostaje jakiegoś kosmicznego jak dla mnie przyspieszenia :)

 

Dzięki spartasongo za linki do zegarmistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby szkiełko było mineralne wtedy ja byłbym w szoku ;-) , tak na marginesie mineralne szkło tylko w niektórych mołniach było czy gdzieś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damki nie są popularne. Warty tyle ile złoty złom + może 5PLN za bebechy. Chyba, że stan fabryczny,wtedy ciut więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zegarek z napisem po rosyjsku : ???? , poniżej :17 ?????? .Może ktoś mi powiedzieć co to za zegarek i ile byłby wart ? fotki są na stronie : http://www.speedyshare.com/529731164.html . Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam wszystkich użytkowników:) Zdjęcia nie są za wyraźne, ale opisałem go na tyle ile się dało. Zegarek jest cały ze srebra i na chodzie, wskazówka przesuwa się płynnie, płynnym ruchem, bez zatrzymywania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować, jest to zaria, srebrna to ona jest z koloru (a samego srebra to tam brak, jest chromowana pewnie) Zegarek maksymalnie wart do 15-20zł a nawet mniej, jak masz dziewczynę to jej daj (może będzie chciała nosić) Na takie zegarki brak popytu, aha pochodzi najprawdopodobniej z lat 80tych, tutaj znajdziesz podobne:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=531&g2_page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że moja żona dostała go od babci i w nim nie chodziła leżał jakieś 25 lat

nie wiem co było z nim wcześniej ale babcia chyba go kupowała nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam również inny zegarek, też z napisem po rosyjsku :poniżej: ????? , a u góry jakaś chyba parafka. po prawej stronie jest okienko z napisem : BCK i można ustawić pokrętłem od 1 do 31 . (w tym chyba o miesiąc chodzi). a tu jest zdjęcie : http://www.speedyshare.com/files/22631945/DSC00005.JPG Zegarek nie działa. Co to za zegarek i ile jest wart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łucz, ten napis to kwarc, zegarek ma mechanizm kwarcowy, jak włożysz baterie może okazać się sprawny, okienko z napisem to dzień (to jest datownik) cena... w zależności czy jest chętny, czy jest sprawny, jak jest zachowany, powiedzmy do 50pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.

Ponawiam pytanie ile wart jest mój Poljot?

Dodam że zależy mi na dobrej wycenie zegarka ponieważ chciałbym znać jego wartość w przypadku sprzedaży czy zamiany :)

Oczywiście mechanizm 100% sprawny jedynie pozostały na nim ślady czasu oraz kilka rys na dekielku, którego ktoś nieumiejętnie otwierał.

Oto mój zegarek:

post-30675-0-62624000-1331569900.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez uki999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy ceny chrono wzrosły (tak piszą Koledzy) jaka cena hmm powyżej 1000pln raczej na pewno a ile dokładnie? ciężko stwierdzić, zresztą im bardziej wartościowy zegarek tym większe amplitudy cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, daj zegarmistrzowi żeby wymienił szkiełko, poprawił godzinowa wskazówkę bo ona brudzi tarczę dookoła , wypoleruj delikatnie kopertę i można śmiało nosić, tarcze lepiej pozostaw tak jak jest, a w zegarku masz chyba nawet oryginalna koronkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, daj zegarmistrzowi żeby wymienił szkiełko, poprawił godzinowa wskazówkę bo ona brudzi tarczę dookoła ,

 

Taki zamiar to ja mam od kiedy wpadł w moje ręce ale coś nie po drodze mu ze mną do Gdańska :angry: A co do noszenia to nie na co dzień bo dla mnie za delikatny ale do garnituru to idealny wręcz według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kwarce za parę złotych... nowe ;-) raczej nic nie warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.

Ponawiam pytanie ile wart jest mój Poljot?

Dodam że zależy mi na dobrej wycenie zegarka ponieważ chciałbym znać jego wartość w przypadku sprzedaży czy zamiany wink.gif

Oczywiście mechanizm 100% sprawny jedynie pozostały na nim ślady czasu oraz kilka rys na dekielku, którego ktoś nieumiejętnie otwierał.

...

 

Ładne chrono 3017 ;) Zegarek ma licyencyjny mechanizm venus150 produkowany w sojuzie pod oznaczeniem 3017 w pierwszej moskiewskiej fabryce zegarków. Produkowany w latach 1959-1979. Twój pochodzi z późniejszego okresu. Jeśli jest w pełni sprawny (a w chrono "kwiatki" potrafią wychodzić dopiero jak się nimi dokładnie kilka dni pobawić) i stan wizualny też jest ok to faktycznie może osiągnąć tysiaka, ale ja podam wycene "bezpieczną" ok. 800zeta - w Polsce stosunkowo mało ludzi ich szuka bo i mało jest tych zegarków i nie każdy zna i czasem można kupić taniej, ja np. bardziej poszukiwany od tego model (na tym samym werku) kupiłem za połowę wyceny bezpiecznej.

Generalnie sugerowałbym go sobie zostawić jako pamiatkę rodzinną - to fajny zegarek i jesli sprzedasz to możesz z czasem nie być z tego zadowolony :) Jako ciekawaostka: zegarki takie były zegarkami przydziałowymi dlarazieckich kosmonautów i pilotów wojskowych.

Jeszcze trzy uwagi:

1) jeśli chcesz go nosić to warto zatroszczyć się o stan mechanizmu u dobrego (ważne) zegarmistrza tak by słuzył jeszcze wiele lat bezawaryjnie (bateryjkarzowi nie dawaj bo tylko szkód narobi - to skomplikowany mechanizm) a eksploatacja "na sucho" mu nie służy,

2) zegarek nie jest wodoszczelny więc chroń go przed wodą,

3) zegarek nie ma systemu antywstrząsowego więc z uderzeniami i upadkami także uważaj - naprawy chrono (zwłaszcza starych) są kosztowne.

Jeszcze raz gratuluję bo bardzo fajny zegarek i zachowany w pełni oryginalnie :)

 

 

Obiecane zdjęcia

.....

Mam nadzieję, że nie za duże.

 

Wycenę itp. podałem wcześniej więc się nie powtarzam :) 2209 23j to pospolity mechanizm i naprawa to nie bedzie jakis masakryczny wydatek (kilkadziesiąt zeta ze szkiełkiem już). Wskazówka godzinowa wlecze Ci się po tarczy i juz jest ślad - zajmij się tym szybko - im dłuzej tak zostanie tym mniejsze szanse na to że uda się ten "narysowany" okrąg usunąć a szkoda zegarka bo ładny. Zegarmistrz może lekko przepolerowaćkopertę na polerce ale pamietaj,ze topoprawia estetykęjednocześnie zmniejszając masekoperty a więc wycenę (późniejszą) i zaciera wybite próby - zresztą tak oceniam zegarki złote - po stanie prób - im gorszy tym wiecej rys miał i tym wiecej musiał być polerowany by wygladać dobrze :) Polecam jedynie delikatną kosmetykę - głębsze rysyki ... no trudno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.