Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem taki oto zegarek, czy ktoś mógłby mi zdradzić cokolwiek?

Firma, model ?

 

Pozdrawiam

post-33695-0-48421500-1291478280_thumb.jpg

post-33695-0-68056500-1291478339_thumb.jpg

Edytowane przez aulory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To japończyk, nie rusek. Nie znam się, ale to pewnie kioskowo-bazarowa tanioszka zupełnie bez wartości. Kwarcowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie powiedzieć coś więcej o tym zegarku?

 

 

Postaramy się tylko sprecyzuj prosze pytanie - nie wiem o co pytasz - ani fotek ani wskazania na jakiś inny post...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w dalszym ciągu proszę o odpowiedź na mojego posta.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Witam w dalszym ciągu proszę o odpowiedź na mojego posta.

 

 

Pozdrawiam

 

Bardzo przyjemna Sława w stosunkowo rzadszej wersji (koperta, tarcza). Mechanizm to 2414 na 21 kamieniach. Ciekawostką w tym werku są dwie beczki ze sprężynami pracujące jednocześnie, zamiast jednej, jak w znakomitej większości zegarków. Datę szybko zmienia się przeskakując wskazówką godzinową z godziny 21:00, na 24:00 (i tak do skutku) bez konieczności "objeżdżania" tarczy dwa razy dookoła. Wadą jest wycieranie się ćwiertnika, czego objawami jest opóźniająca się względem innych wskazówka minutowa i\lub wadliwe działanie datownika. Warstwa złocenia na Twoim egzemplarzu, to 10 mikronów. Możesz to sprawdzić, punca będzie wybita między dolnymi "uszami". Zegarek pochodzi z drugiej połowy lat 70-tych ew. wczesnych 80-tych. Wartość w tym (dobrym) stanie - mniej więcej do 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów

 

Czy to nie będzie znów jakiś składak?

 

http://images41.foto...4f465a6amed.jpg

http://images41.foto...8bc151e2med.jpg

http://images41.foto...f3e02d08med.jpg

http://images45.foto...32618c4amed.jpg

 

 

na werku nie widzę daty produkcji tak ,tak że nie wiem czy zegarek jest składakiem bo podobno we wcześniejszych latach prod werki miały rok i kwartał w którym zostały wyprodukowane (czyli ten werk bez daty powinien być z późniejszego okresu) a znów na tarczy pisze precision ,tak jakby od żółtego werku była reszta .Czy zegarek ma orginalne wskazówki?

Ile można max za niego dać?

Edytowane przez Janu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-33739-0-38020500-1291649284_thumb.jpgHej, dostałam kilka lat temu "w spadku" zegarek po dziadku.Nie mam pojęcia czy jest cokolwiek wart,a nie chce niepotrzebnie zawracać glowy zegarmistrzowi dlatego prosze o kompetentna odpwoeidź: czy ten zegarek jest wart cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-33739-0-38020500-1291649284_thumb.jpgHej, dostałam kilka lat temu "w spadku" zegarek po dziadku.Nie mam pojęcia czy jest cokolwiek wart,a nie chce niepotrzebnie zawracać głowy zegarmistrzowi dlatego proszę o kompetentna odpowiedź: czy ten zegarek jest wart cokolwiek?

 

 

hej,

 

1. Na pytania tego typu jest dedykowany dział - nie zaśmiecaj bez potrzeby forum.

 

2. Co do zegarka - pomożemy ale wstaw lepsze zdjęcia bo na tym nic nie widać kompletnie, fajnie by było jak byś wrzucił zdjęcia mechanizmu i koniecznie zrób je bez lampy błyskowej najlepiej w trybie makro i przy świetle dziennym.

 

ps. zegarek po dziadku więc dla Ciebie powinien być bezcenny B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o wartość rynkowąB) bo wartość sentymentalną znam...chciała bym go przekazać dalej, tzn. mojej chrześnicy,ale nie chce się wygłupić...chyba wiesz co mam na myśli:)a co do jakość ciezko zrobić super zdjecie 2.0 mp:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tarcza jest zjechana i do 100pln można dać jak ktoś chce, w lepszym stania drożej , mechanizm bez loga "B" czyli starszy, wskazówka sekundowa po zmianie , reszta wygląda ok, cięzko to ocenić większość montowanych mechanizmów była srebrna Aha i u góry mechanizmu brakuje śrubki mocującej?

 

warto zapoznac się z tematem:

 

CW/viewtopic.php?t=588

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjrzysz, to śrubka jest, ale przyrdzewiała i przez to ciemna, więc wygląda jakby jej nie było :blink:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tarcza jest zjechana i do 100pln można dać jak ktoś chce, w lepszym stania drożej , mechanizm bez loga "B" czyli starszy, wskazówka sekundowa po zmianie , reszta wygląda ok, cięzko to ocenić większość montowanych mechanizmów była srebrna Aha i u góry mechanizmu brakuje śrubki mocującej?

 

warto zapoznac się z tematem:

 

CW/viewtopic.php?t=588

Własnie dokształcałem sie w miedzyczasie na tym linku. Myślałem ze to przekładka w Vołny werk ze wskazówkami bo przecież w Vostokach z napisem precyzyjny były werki żółte.Ale moze sie mylę. A swoja droga to gostek chce 250 zeta z przesyłką.

Edytowane przez Janu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o wartość rynkową;) bo wartość sentymentalną znam...chciała bym go przekazać dalej, tzn. mojej chrześnicy,ale nie chce się wygłupić...chyba wiesz co mam na myśli:)a co do jakość ciezko zrobić super zdjecie 2.0 mp:(

 

 

 

To chrześnica jest taką materialistką? A zawsze mi sie wydawało ze jeżeli coś starego się przekazuje w rodzinie, to gdyby nawet miało to wartość parunastu złotych, to i tak najważniejsze jest to, że nosił tę rzecz nasz przodek. Tego nie przelicza się na pieniądze.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wielka to różnica czy zegarek będzie rynkowo wart 40 czy 80 pln. gdybym miał zegarek po pradziadku to byłby dla mnie bezcenny i nie oddał bym go za żadne skarby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie dowiedzieć czegos wiecej o tym zegarku pozatym że to łucz(chyba wersja eksportowa)

post-33566-0-63709200-1292076569_thumb.jpg

post-33566-0-84680300-1292076612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie dowiedzieć czegos wiecej o tym zegarku pozatym że to łucz(chyba wersja eksportowa)

 

Mechanizm przeznaczony do damskich zegarków w kopercie zegarka męskiego.

Mechanizm bez sekundnika, co jest częste w damkach, ale nie w męskich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ktoś się przy nim postarał, z dwóch skleił jeden? dałem za niego 10 zł plus wysyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ktoś się przy nim postarał, z dwóch skleił jeden? dałem za niego 10 zł plus wysyłka

 

 

Nie, nie, tego nie powiedziałem. W ZSSR też tak robili, np. niektóre Rakiety.

Po prostu w wytwórni były damskie mechanizmy, wykonano plastikowe wypełniacze pustej przestrzeni w kopercie i pakowano to do męskich kopert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.