Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Przymierzam się do zakupu zegarka z poniższej aukcji:

 

http://allegro.pl/poliot-tv-i2086201997.html

 

W opisie sprzedawca napisał: "Zegarek jest na chodzie, sprawny technicznie wraz z datownikiem- brak przełącznika szybkiego przestawiania daty.". Rozumiem, że zegarek jest uszkodzony. Jaki może być koszt naprawy? Zastanawiam się, czy warto inwestować w uszkodzony egzemplarz, czy może lepiej czekać na zegarek w lepszym stanie.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tylko kwestia zgubionego przycisku to mały kłopot. Gorzej jeśli przycisk został wymontowany z powodu awarii mechanzimu szybkiej zmiany, która czasem się w tych mechanizmach zdarza... kupno używanego 9nie tylko uszkodzonego!) zegarka to jednak zawsze loteria, zresztą, nowego często też :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach z aukcji widać (a przynajmniej tak to wygląda, że dwigienka jest cała (często jest złamana w xx28 poljota. Proawopodobnie brakuje tylko przycisku. Ale tak jak pisze kolega - zakup uszkodzonego to zawsze jest loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Napisałem też do sprzedawcy. Jeśli napisze, że to tylko kwestia zgubionego przycisku, to powalczę, bo design tego zegarka jest tak szalony, że aż chce się go mieć :-) Jeśli natomiast okaże się, że mechanizm jest uszkodzony, to dam sobie spokój.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio znalazłem w starych kartonach mojej zmarłem babci taki oto zegarek. Co to takiego? Damski? Męski? Na dekielku wybito liczbę 744422. Niestety jest niesprawny, jednak zastanawiam się, czy go nie naprawić - bym miał go do garnituru. Jednak nie jestem właśnie pewien czy przypadkiem nie jest to zegarek dla kobiety, bo wielkością na nic mi to nie wskazuje.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc !

post-32772-0-89437800-1328446042_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio znalazłem w starych kartonach mojej zmarłem babci taki oto zegarek. Co to takiego? Damski? Męski? Na dekielku wybito liczbę 744422. Niestety jest niesprawny, jednak zastanawiam się, czy go nie naprawić - bym miał go do garnituru. Jednak nie jestem właśnie pewien czy przypadkiem nie jest to zegarek dla kobiety, bo wielkością na nic mi to nie wskazuje.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc !

 

Małe zdjęcie !

 

Ale jeśli mnie oczy nie mylą to jest to kwarcowa Zaria z ZSSR. Czy zepsuta to okaże się po wymianie baterii :rolleyes:

 

Podaj średnicę koperty (bez koronki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

W aukcjach internetowych czasem obok nazwy Rakiera pojawia sie okreslenie "Baltika". Czym sie one roznia od reszty Rakiet?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zdjęcie !

 

Ale jeśli mnie oczy nie mylą to jest to kwarcowa Zaria z ZSSR. Czy zepsuta to okaże się po wymianie baterii :)

 

Podaj średnicę koperty (bez koronki).

 

Proszę, oto większe zdjęcie.

 

Średnica to ok 30 mm, niestety nie mam w domu linijki :(

 

Co do sprawności - wydaje mi się, że to nie tylko wina bateryjki - mogę bez problemu wyciągnąć koronkę.

 

Bardzo podoba mi się ten zegarek, nowy pasek, naprawa i będzie jak znalazł do garnituru. Dobrze myślę?

post-32772-0-62702600-1328474179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto większe zdjęcie.

 

Średnica to ok 30 mm, niestety nie mam w domu linijki :)

 

Co do sprawności - wydaje mi się, że to nie tylko wina bateryjki - mogę bez problemu wyciągnąć koronkę.

 

Bardzo podoba mi się ten zegarek, nowy pasek, naprawa i będzie jak znalazł do garnituru. Dobrze myślę?

 

A papier w kratkę masz ? (kratka 5 mm)

 

Sądzę, że to jest męski zegarek lub młodzieżowy. Aczkolwiek jest dość mały jeśli to rzeczywiście 30 mm.

Znacznie starsze Pobiedy miały 32 mm.

 

Życzę udanej naprawy i zadowolenia z pamiątkowego zegarka.

 

----------

 

Muszę chyba wycofać się ze stwierdzenia, że to męski zegarek.

 

Dużo Zarii nie widziałem, ale wszystkie były dla pań.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post na głównym forum został zablokowany ale już wiem dlaczego, to tutaj trzeba było udeżyć. Mój błąd ;) Ale do rzeczy:

 

Po zapytaniu babci czy posiada jakieś zegarki po dziadku okazało się że tak! Ma i to aż 3, jeden jej zostawiłem bo to elektroniczny jakiś i mnie nie zainteresował. Wziąłem sobie za to podróbke Omegi (wymontowałem [czyt. wyrwałem koronkę i wyjąłem] mechanizm wraz z tarczą i leży sobie, na pamiątke i dla śmiechu) oraz Wostoka. Po wizycie u zegarmistrza okazało się że wystarczy wyczyścić, podregulować i mechanizm jak ta lala Ma na deklu 2214, domyślam się że to nt. mechanizmu? Ale do rzeczy, moje pytania:

 

1. Co sądzicie o stanie tarczy i koperty? Da się coś z tym zrobić? Bo czyszczenie mechanizmu 25 zł więc moge dożucić jeszcze trochę jeśli ma ładnie wyglądać.

 

2. Warto go renowować? Bo jeśli tak to bym go ponosił nawet czasem

 

Zdjęcia:

9m6grcz7v3kemgh30nif.jpg

bzuenxaxk4780pczjg2.jpg

fggxk21ro0mhi3gxxnj8.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzicie o stanie tarczy i koperty? Da się coś z tym zrobić? Bo czyszczenie mechanizmu 25 zł więc moge dożucić jeszcze trochę jeśli ma ładnie wyglądać.

 

2. Warto go renowować? Bo jeśli tak to bym go ponosił nawet czasem

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak 25 zl za czyszczenie to taniocha. Daj do czysczenia, zmien sekundnik bo ten mi cos nie pasuje, zmien szkielko i trzymaj pamiatke po dziadku.

 

Za pieniadze ktore wydasz na renowacje, mozesz upolowac takiego samego w pieknym stanie, lub innego. Bedziesz mogl go z duma nosic i kiedys twoj wnuk znajdzie zegarek po dziadku i po pradziadku.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post więc na początek chciałbym się przywitać.

 

A teraz do meritum. Kupiłem takiego oto Poljota :Poljot BTR-80. Chorowałem na chronographa od jakiegoś czasu, a że jestem w gorącej wodzie kąpany to kupiłem bo ciężko dostać 3133 w takiej cenie. Sprzedawca w rozmowie telefonicznej zapewniał mnie, że jest sprawny. Chciałem zapytać o autentyczność zegarka. Mimo usilnych poszukiwań (wszczętych po zakupie, jak wspominałem w gorącej wodzie jestem kąpany i najpierw "strzelam" później zadaje pytania) nie znalazłem praktycznie żadnej strony z tym konkretnym modelem (kilka aukcji na ebay oraz ). Mam nadzieję, że nie będę sobie pluł w brodę, a zegarek posłuży mi jeszcze długo. Przy okazji zna ktoś może dobrego zegarmistrza w Poznaniu albo Kaliszu do którego mógłbym oddać zegarek na przegląd i konserwację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTR-80 to nazwa wozu bojowego widocznego na tarczy.Za wskazówkami przysłonięty napis "zwiadowca" zdaje mi się. Ot, taka radosna twórczość na tarczy.

Ale zegarek wydaje się być oryginalny.Wyprodukowany chyba jeszcze w ZSRR (zobacz na dole tarczy).


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zdjelano w Rosiji" pisze na deklu, czyli wspolczesna produkcja. Wyglada bojowo tylko wskazowki na moj gust malo militarne i te zlote wstawki. Raczej orginal, mozliwe ze jakas krotka seria.

Zegarmistrz w Poznaniu: Janusz Bilicki na ul. Sienkiewicza 9a tel.61 843 52 16. Przygotuj sie na dlugie czekanie. Poki zegarek sprawnie dziala to daj spokoj, sam Ci powie kiedy trza serwisowac.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Trochę źle sformułowałem swój poprzedni post. Wiem, że BTR-80 to opancerzony transporter piechoty. Zastanawia mnie po prostu to, że oprócz jednej strony w języku niemieckim nie znalazłem w internecie żadnej wzmianki o tym konkretnym modelu. Ciekaw jestem czy ten BTR i "zwiadowca" na tarczy świadczy o tym, że jest to zegarek nazwijmy to "okolicznościowy", czy po prostu jest to radosna twórczość jak napisał kolega powyżej. Jak już dostanę go w swoje ręce to załączę zdjęcie werku, żeby się upewnić czy nie jest to "replika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho oryginał, tyle, że to (znów imho) produkcja z założenia cepeliowa.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i już dostałem reprymendę ponieważ pytałem o zegarek nie w tym temacie co trzeba, ale do rzeczy .

Kilkanaście lat temu dostałem od mojego dziadka zegarek i kompletnie nic o nim nie wiem , gdyby ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczny.

Wiem tylko że ma 16 kamieni, na obudowie symbol AU i na mechanizmie są następujące numery 2603 i 32453. Chciałbym go naprawić i nosić bo to fajna pamiątka ale nie wiem czy dorobienie szpindla nie będzie bardzo kosztowne. Z góry dziękuję za pomoc.Dołączam parę zdjęć.

post-47161-0-35475200-1329487283_thumb.jpg

post-47161-0-47380300-1329487649_thumb.jpg

post-47161-0-44185800-1329487660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Rakieta :P lub Majak.Numer 2603 to typ werku, ten drugi to nr seryjny.Koperta złocona. Całkowity remont może być nietani, bo to i tarcza, i szkiełko, i "szpindel" B) (koronka), i nie wiadomo co jeszcze.

Ale walcz, jeśli lubisz ten zegarek.

Zerknij tu:Mój odnośnik

Powodzenia!

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Twój to naprawdę ładny zegarek , jak moja pamiątka ma wyglądać podobnie po remoncie to myślę że jest tego wart. Poza tym ma dla mnie wymiar bardziej rodzinny niż kolekcjonerski.

Naprawię go i będę nosił. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mój ;) Ta jest moja ;) :post-34219-0-15872600-1329564699_thumb.jpg

Tu masz stronkę z kolekcją:

Mój odnośnik

W szukajce wpisz 2603 i go znajdziesz.

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Przypomiałem sobie o zegarku który mial mój ojciec w wojsku.

 

Jest to o ile dobrze ojciec pamięta Poljot. Kiedyś był automatem, ale wahnik został wymontowany i nakręca sie go obcenie ręcznie.

 

Załączam link do zdjęć:

Zegarek KRWP

 

 

 

chciałbym go przywrócić do zycia. Możecie mi powiedzieć który to dokładnie Poljot? A jesli nie Poljot to co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę , którą podałem koledze wyżej.Szukaj 2627.

To faktycznie był Poljot ;)

Tarcza odmalowana artystycznie ;) Skrót zdaje mi się znaczy: Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Czeka Cię sporo pracy...


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.