Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ta rakieta to musi być edycja limitowana "Adam Słodowy" - on miał taką strzałeczkę czerwoną i nią pokazywał jak coś majstrował ;)

Sorki nie mogłem się powstrzymać :) Nie było takich sekundowych łapek w tych rakietach

Mam taką rakietę

 

 

Rakietka pierwsza klasa. Ładnie ta bransoleta się komponuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@dik, dobre z tym Słodowym ;)

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Edytowane przez bogdancz

,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy, przywitałem się już wcześniej ale zrobię to też tu. Mam do Was pytanie o rosyjski zegarek pobeda. Identyczny jak ten z linku, tylko mój ma cała złotą bransoletę. Powiedzcie czy to jest jakiś rarytas powoli? Ewentualnie proszę o wycenę. Nie znam próby bo nie mam go przy sobie.

link: http://forums.watchuseek.com/f29/sale-pobeda-soviet-vintage-1952-gents-gold-watch-working-hasnt-been-worn-552858.html Nie mogę znaleźć takiego z bransoletą, dodam, że jest w stanie idealnym. Jeśli ktoś chce jak będę w domu to zrobię swoje fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy, przywitałem się już wcześniej ale zrobię to też tu. Mam do Was pytanie o rosyjski zegarek pobeda. Identyczny jak ten z linku, tylko mój ma cała złotą bransoletę. Powiedzcie czy to jest jakiś rarytas powoli? Ewentualnie proszę o wycenę. Nie znam próby bo nie mam go przy sobie.

link: http://forums.watchuseek.com/f29/sale-pobeda-soviet-vintage-1952-gents-gold-watch-working-hasnt-been-worn-552858.html Nie mogę znaleźć takiego z bransoletą, dodam, że jest w stanie idealnym. Jeśli ktoś chce jak będę w domu to zrobię swoje fotki.

W zasadzie odpowiedź na temat wartości masz w linku , który dałeś ( oczywiście jeżeli też masz ze złota ), a na tym forum nie dokonuje się wyceny . O mechanizmie napiszą Ci fachowcy z tego forum , mają wiedzę o sowieckich werkach w małym palcu , ja niestety do nich nie należę .Zdjęcia zegarka dobrze byłoby dodać .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to mechanizm? Posiada ktoś do niego części przy okazji?

 

 

p1040495n.jpg

p1040496q.jpg


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie jest to kaliber 2408 :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

2408 na bank :rolleyes:

post-33942-0-35948700-1331195862_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tajtek, miałeś rację :D

Lester dzięki za potwierdzenie :D


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

zegarek o wartości czysto sentymentalnej, jednak jeśli ktoś pomógłby mi określić

datę produkcji (+\- kilka lat)będę zobowiązany.

Wiem, że można na was liczyć...

post-44436-0-27191700-1331281062_thumb.jpg

post-44436-0-11468000-1331281094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

3-58 Trzecia kwarta 58 roku pisze jak byk :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-58 Trzecia kwarta 58 roku pisze jak byk :D Pozdrawiam

DZIĘKI CI O WIELKI...

jesteś dobrym człowiekiem...

i czegos sie nauczylem przy okazji. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poloqwes - tarcza twego starta wygląda na zamiennik warsztatowy - na tak zwaną tarczę warszawską. W linku dla porównania tarcza rosyjska Mój odnośnik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy uzytkownicy. Ostatnimi czasy robiłem porządek na strychu i natknąłem sie na pewne cacko B) Nie orientuje się do końca w tematyce zegarów i zegarków więc stąd moja prośba. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć cóż to za model Molniji? wiem jedynie, że jest ona wykonana z malachitu i... w sumie tyle :) Jeśli możecie także orientacyjna wartość zegara byłbym bardzo wdzięczny. Na polskich stronach nie mogłem znaleźc żadnych informacji, jedynie na rosyjskich odszukałem kilka aukcji, ale nie ma w nich zbyt wielu informacji na temat specyfikacji technicznej czy modelu mojego cacka :) Załączam linki do zdjęć, proszę o usunięcie spacji z wyrazu "photo", z góry dziękuję za pomoc :)

 

Linki do zdjęć:

http://imageshack.us/ph oto/my-images/838/17480960.jpg/

http://imageshack.us/ph oto/my-images/694/74755964.jpg/

http://imageshack.us/ph oto/my-images/715/78925492.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w domu taką Rakietę:

Niestety nie mogę nic znaleźć na temat tego werku. Werk jest na 16 kamieniach o sygnaturze 2609. Gdyby ktoś był w temacie, proszę o odpowiedź.

post-45988-0-10618100-1331820028_thumb.jpg

post-45988-0-16266300-1331820043_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany werk Rakiety - 2609 - 16 kamieni z lat 70' XX wieku, jest nieco mniej ozdobny niż jego wcześniejsza wer. z lat 50/60, i podobny konstrukcyjnie do 21 kamieniowej Rakiety 2609B. Zegarek w kopercie mosiężnej - pochromowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jakie wskazówki powinna mieć ta rakieta?

1)maja być złote czy srebrne?

2)czy maja być cienkie czy te trójkątne?

 

Wydaje mi się ze godzinowa i minutowa jest od telewizorka ale sekundowa może być ok

post-34995-0-71346200-1332144347_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

kupiłem na allegro takie cudo. Wostok Amfibia.

Czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tego sikora? Kiedy był produkowany? Czy to model "pospolity", czy mam się czuć w grupie szczęśliwych posiadaczy, czegoś unikatowego? :)

 

amfibia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daktarin: ja szukając swojego Komandira widziałem ten model, ale jakoś mi nie podszedł. Gdzieś na necie jest bardzo sensowna stronka z Wostokami [Komandir plus Amfibia] i tego typu wynalazki opisywano na pocz. l. 90 tych. W zamian za niego - mam taki co musiał na stół majstra od zegarków trafić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

kupiłem na allegro takie cudo. Wostok Amfibia.

Czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tego sikora? Kiedy był produkowany? Czy to model "pospolity", czy mam się czuć w grupie szczęśliwych posiadaczy, czegoś unikatowego? :)

 

 

Unikatowego... nie, nie, co nie znaczy, że nie jesteś szczęśliwym posiadaczem... Amfibii z lat '80 :). Piękny zegarek i nieźle zachowany, jak widać ;) Enjoy, jak to anglosasi mawiają :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale nie udało mi się ustalić czyjej produkcji są zegarki firmy Primus.

 

Posiadam taki oto egzemplarz:

 

34619956499296488887.jpg

 

75534263407087545934.jpg

 

Byłabym wdzięczna za określenie co to za zegarek, ile może mieć lat i przybliżoną wartość.

Mechanizm sprawny, przywieszka na zdjęciu jest oczywiście tylko moją inwencją :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: nie wyceniamy zegarków.

Secundo: ta "zegarka" jest niemiecka, nie radziecka. Najpewniej Karl Ehrmann z Pforzheim.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieznajomość regulaminu. Dziękuję za naprowadzenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.