Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

post-47560-0-51046100-1332446298_thumb.jpg post-47560-0-61871900-1332446323_thumb.jpg

Witam wiem,że to nie jest Rusek kupiłem na pchlim targu i nie bardzo wiem ile jest tego zegarka w tym zegarku

 

widziałem tu na stronie ruska tarcza oprócz napisów do złudzenia przypominała moją

 

Jeśli ktoś umiałby się wypowiedzieć w tej sprawie z góry dziękuję Kaktus22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem wynika , że to firma Wilsdorf & Davis , która następnie przekształciła się w firmę Rolex .Więcej informacji na tej stronie http://www.melrosejewelers.com/history-of-the-rolex-watch-company.htm , po angielsku . Po polsku też coś na pewno znajdziesz .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link opis ok! ale nie mam możliwości porównania tarczy lub mechanizmu pozdrawiam Kaktus22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d.: tak to ta. Poza tym też gdzieś widziałem opis "bardziej opisowy" podobnej kolekcji. Jak dla mnie "zielononóżce" jak ja w temacie Komandirów, Amfibii i innych radzieckich podobnych im wynalazków daje niezłą możliwość przeglądnięcia i zaznajomienia się tego co i z jakiego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś powiedzieć co to jest? bo widziałem gdzies ze ten sprzedający wystawia "składaki"

post-30285-0-39209700-1332624156_thumb.jpg

post-30285-0-26943600-1332624159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc towarzyszu aldreas jest to Sława na mechanizmie 2414- 21 kamieniowym o naciągu ręcznym, popełniona na przełomie lat 70/80 w 2 Moskiewskiej Fabryce Zegarków. Koperta wykonana z mosiądzu - następnie pozłocona. Datownik powinien przeskakiwać pomiędzy godzinami 21 a 24. Rezerwa chodu dla tego mechanizmu to aż 52 godziny.

 

Po napisaniu zauważyłem te "kamyczki" i skojarzyło mi się z kolesiem co frankensteiny robi, stąd obawa mogła być słuszna - a info mogłeś widzieć w wątku z Polakami. Jednak tą razą wygląda ,że wszystko gra - odnośnik do konkretniastej ruskiej kolekcji Sława

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc armian;) z ruskimi dopiero zaczynam i jeszcze duuzo muszę się nauczyć a zegarki z tamtych lat są poprostu piękne. Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś info odnośnie tej Rakety? Dostałem ją dzisiaj, na chodzie, bardzo ładny stan.

 

559f3ea0ee82ab32med.jpg

80314fb98a2dd8d5gen.jpg

Edytowane przez cowboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakietka z lat 90.Na 19 kamieniowym werku 2614.H. Naciąg ręczny, 46h rezerwy chodu. Występowała również z kopertą chromowaną:

raketa_1398.jpg

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie można znaleźć takie cuda. :lol:

Rzuciły się komuś w oczy takie zegarki? Może ktoś ma w kolekcji? :lol:

watchslavaworldtime0202.jpg

watchslavaworldtime0202.jpg

491895152o.jpg

491895208o.jpg

 

Źródło: WUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopin, z tego co pamiętam ale mylić się mogę taką sławę prezentował PanStasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei taki "podwójny" Łucz był jakiś czas temu na Allegro - nie pamiętam dokładnie końcowej ceny ale na pewno była trzycyfrowa :lol:

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zna ktoś może ten model zegarka? Bardzo zależy mi na informacjach na jego temat, jedynie co wiem to to że ma złotą kopertę. Będę wdzięczny za pomoc- pozdrawiam serdecznie :)post-30859-0-92141300-1333001310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne pewne co z twojego zdjęcia wynika, to, że jest to zegarek...

Tak jakbyś zrobił z daleka zdjęcie otwartej książki i pytał kto jest autorem i jaki jest tytuł.

 

Albo przenieś to do działu ZAGADKI I KONKURSY albo zrób wyraźne zdjęcia tarczy i mechanizmu. wink.gif


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska Czajka przypuszczalnie na 1601 z 17 kamieniami. Złoty, z puncami dekiel ? Nie ma punc - nie ma złota ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Prawdopodobnie mechanizm 1600 na 17 kamieniach.Były również takie sygnowane marką sława.Napewno jest pozłacany. :)

Edytowane przez lester_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh teraz jak kliknąłem żeby powiększyć to widze, że czajka :) i że na 17 kamieniach.

 

A czy ma próbę i co jest w środku to możemy się jedynie domyślać bez zdjęć wink.gif


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Oczywiście. Czekamy na zdjęcia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje :) dodam wieksze zdjecia koperty i mechanizmu pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja obiecałem- dodaje zdjęcia, z góry przepraszam za jakość :lol:

 

post-30859-0-22756900-1333036609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czajka mechanizm 1601 17 kamieni, i to zloty zegrek

Edytowane przez marek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szanowni koledzy z forum uważają, warto sobie zostawić jako pamiątkę czy lepiej się pozbyć? Dodam że wszystko jest na chodzie itd :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.