Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze na te zdjęcia i wygląda jak na nich. Cieżko mi uwierzyć że to podróbka :/ Jest ktoś może z Nysy albo Wrocławia kto móglby go zobaczyć i stwierdzić czym o nrzeczywiście jest?

Witaj.

To mechanizm zwykly, nic specjalnego. Ale tez nie taki, ze trzeba co chwile to naprawiac. Te mechanizmy czesto teraz wystepuja jako ( podroby ) w roznych meskich zegarkach. Na tarczach pisze czesto ORIENTEX a nawet (sic) "Seiko". No fakt ze nic ciekawego ale to "lazi". Duzo tego bylo kiedys na rynkach jak chandlowali ze wschodu. Wlasnie te Orientexy etc.

Co dziwne - do tych mechanizmow sa wstawiane jeszce na gore automatyczne naciagi z wahnikiem i czasami na tarczach pisze OMEGA :P. Nawet "Breitlibga" widzialem z takim mechanizmem :).

Koperta w tym przypadku przypomina niemal KOMANDIRA RADZIECKIEGO.

Co do naprawy tej plyty sprezynowej, to doslownie drobiazg!

Szkoda, ze nie mieszkasz w moich okolicach, bym ci to wstawil dosplownie za grosze!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

To mechanizm zwykly, nic specjalnego. Ale tez nie taki, ze trzeba co chwile to naprawiac. Te mechanizmy czesto teraz wystepuja jako ( podroby ) w roznych meskich zegarkach. Na tarczach pisze czesto ORIENTEX a nawet (sic) "Seiko". No fakt ze nic ciekawego ale to "lazi". Duzo tego bylo kiedys na rynkach jak chandlowali ze wschodu. Wlasnie te Orientexy etc.

Co dziwne - do tych mechanizmow sa wstawiane jeszce na gore automatyczne naciagi z wahnikiem i czasami na tarczach pisze OMEGA :P. Nawet "Breitlibga" widzialem z takim mechanizmem :).

Koperta w tym przypadku przypomina niemal KOMANDIRA RADZIECKIEGO.

Co do naprawy tej plyty sprezynowej, to doslownie drobiazg!

Szkoda, ze nie mieszkasz w moich okolicach, bym ci to wstawil dosplownie za grosze!

Pozdrawiam

Sorki tam za slowo Handel CH haha...ale w pospiechu pisalem i jak wyslalem dopiero cos mnie tam po oczach porazilo jak zobaczylem chandel CH :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem zakupić chrono poljota. Na alledrogo wynalazłem 2 oferty.

 

http://allegro.pl/poljot-chronograf-23-j-idealny-nos-i3144501537.html

http://allegro.pl/poljot-chronograf-3133-nos-i3142531782.html

 

Mam prośbę o uwagi co do autentyczności zegarków, czy też do ewentualnych opinii na temat sprzedawców. Czy słusznie budzi moje podejrzenia ilość starych NOSów ?

Wiem, że nie wycenia się zegarów, ale chciałbym wiedzieć jaka cena będzie oznaczać, że przepłaciłem za poljota tego typu.

Pozdrawiam świątecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy na pewno made in Russia, drugi pewnie też. Zatem ja bym nie brał, tylko szukał radzieckiego. Niekoniecznie NOS, ale w dobrym stanie .


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze was po raz drugi o radę, pierwszy wostok zegarmistrz naprawił i służy mi wiernie.

Ostatnio natrafiłem na pchlim targu na drugi, po kręceniu nic sie nie dzieje, więc go otworzyłem i zauważyłem brak zębatki, czy da radę samemu to naprawić i jakązębatkę i śrubkę bym potrzebowałi pytanie jak ostatnio, czy warto? Kupiłem go za około 15 zł.

Jakbyście m iteż powiedzieć co to za model w ogóle. Na tarczy na dole jest napisane 3AKA3

to ewidentnie chinol z ichniejszym werkiem


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Twój zegarek to Wostok z popularnym mechanizmem 2409A w pierwszej wersji wykonania (czyli o trochę ładniejszym wykończeniu niż jego następcy). Pochodzi najpewniej z lat 70-tych lub początku lat 80-tych. Moi Przedmówcy mieli pewne obawy co do oryginalności koperty - nie wiem na 100% czy takie koperty rzeczywiście występowały w Wostokach ale dekielek na pewno jest wostokowski. Tak w ogóle, to krój tarczy i wskazówek może sugerować, że cały "środek" pochodzi z Wostoka ze złotą kopertą - być może ktoś kiedyś spieniężył kopertę na kruszec, i przełożył mechanizm do "zwykłej" koperty. Jaki pasek do niego pasuje? Z racji kolorystyki pasuje zarówno czarny, jak i brązowy, oczywiście skórzany :)

 

Dzięki za konkretną odpowiedź, po świętach zawitam u zegarmistrza i dam go na dogłebny przegląd i konserwacje mechanizmu. Nie powinno raczej drogo wyjść bo zegarek jak poruszać kołem balansowym to przez kilka minut chodzi po czym staje.

 

Wysyłane z mojego PMP7100D za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy na pewno made in Russia, drugi pewnie też. Zatem ja bym nie brał, tylko szukał radzieckiego. Niekoniecznie NOS, ale w dobrym stanie .

 

Spytam why ?

Czy zegarki z tego okresu są gorszej jakości od dawniejszej produkcji ? Czy może chodzi o coś innego.

Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem takiej tarczy w złotej kopercie.

 

Chodziło mi o tarczę w tym stylu:

http://www.netgrafik.ch/golden_watches3.htm

Faktycznie troszkę się różnią, ale są przeznaczone na dwa różne rynki docelowe (jedna rosyjskojęzyczna, druga anglojęzyczna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Licytuję w 2 aukcjach:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3138464867

i

http://allegro.pl/show_item.php?item=3143497249

 

Co o nich sądzicie, opinie na temat mechanizmów, czy spotkaliście już z tymi modelami?

Jak oceniacie ich stan, warto inwestować (nie pytam o cenę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaria to damka a łucz no còż kwestia gustu :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych Łuczy z budzikiem ostatnio się trochę przewinęło przez Allegro. Jest to pewna ciekawostka ale nieraz zwykłe 2356 mogą sprawiać problemy, a co dopiero kwarc z budzikiem :) A co do Łuczy - po doświadczeniach Darka, "na własnej skórze" przekonałem się o istnieniu bezkamieniowego 2356 ;) I jednocześnie ostrzeżenie dla potencjalnych nabywców kwarcowych Łuczy - uważajcie na te w chromowanych kopertach a'la Rakieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam why ?

Czy zegarki z tego okresu są gorszej jakości od dawniejszej produkcji ? Czy może chodzi o coś innego.

Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu.

Chodzi o wartość kolekcjonerską. CCCP będą w cenie, rosyjskie już mniej. Jakość może być na podobnym poziomie. Dla mnie stare wzory są też po porostu ładniejsze :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o tarczę w tym stylu:

http://www.netgrafik...en_watches3.htm

Faktycznie troszkę się różnią, ale są przeznaczone na dwa różne rynki docelowe (jedna rosyjskojęzyczna, druga anglojęzyczna).

Noo,różnią się zdecydowanie. W złotkach prawdziwych nie uświadczysz czołgów, gwiazdek,spadochronów etc.

Nawiasem mówiąc, mam chrapkę na tego złotego wostoka,śliczny jest :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/raketa-okazja-dla-kolekcjonera-i3144165943.html z jakiego zegarka pochodzi koperta i dekiel (wostok?) ? kolor pozłocenia inny niż na tarczy. szok ze ludziska tak ostro licytują tego składaka

 

a koperta nie jestprzypadkiem ze Starta ? pozłacane aluminium miało taki dziwny kolor powłoki.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych Łuczy z budzikiem ostatnio się trochę przewinęło przez Allegro. Jest to pewna ciekawostka ale nieraz zwykłe 2356 mogą sprawiać problemy, a co dopiero kwarc z budzikiem :) A co do Łuczy - po doświadczeniach Darka, "na własnej skórze" przekonałem się o istnieniu bezkamieniowego 2356 ;) I jednocześnie ostrzeżenie dla potencjalnych nabywców kwarcowych Łuczy - uważajcie na te w chromowanych kopertach a'la Rakieta.

 

Nie spodziewam się cudów, ale czy w przypadku dobrego egzemplarza dokładność chodu jest akceptowalna?

Miałem kiedyś starego chińczyka kwarcowego, który potrafił zrobić ponad minutę nad dobę :)

I jeszcze jedno, na jakiej zasadzie ustawia się w nim budzik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaria to damka a łucz no còż kwestia gustu :)

 

To też wiem, moja żona nosi Zarię :P

Ale jakieś opinie na temat tego mechanizmu na 30 kamieniach, miało to większy wpływ na działanie mechanizmu, czy po prostu bardziej jako bajer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się cudów, ale czy w przypadku dobrego egzemplarza dokładność chodu jest akceptowalna?

Miałem kiedyś starego chińczyka kwarcowego, który potrafił zrobić ponad minutę nad dobę :)

I jeszcze jedno, na jakiej zasadzie ustawia się w nim budzik?

 

Z kwarcowymi "ruskami" jest tak, że jeśli chodzą, to jest to bardzo dokładny chód; jakość wykonania ruskich kwarców (zwłaszcza starsze 2356) biła na głowę współczesne azjatyckie kwarce :) Niestety po latach często zdarzają się awarie elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na początku się przywitam i Życzę Wesołych Świat. A teraz do rzeczy otóż w moje łapki wpadł zegarek WOSTOK na mechanizmie 2409A. Koperta pozłacana "AU10-" w idealnym stanie, niestety zegarek nie chodzi pewnie wiele lat leżał nie używany czeka go przegląd i regulacja. Chciałbym się dowiedzieć z jakiego mniej więcej może być okresu oraz coś na temat tego mechanizmu. Jaki pasek by do niego pasował zakładając, że byłby noszony do "garnituru".

post-60910-0-40501400-1364810294.jpg

post-60910-0-37919100-1364810295_thumb.jpg

post-60910-0-06420300-1364810296.jpg

post-60910-0-90775700-1364810296.jpg

post-60910-0-36334100-1364810707_thumb.jpg

 

Zegarek jednak nie jest składakiem co mnie cieszy, identyczny znalazłem tu http://www.zegarkiprl.pl/12.html :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy to, że dekielek nie jest zakręcany. Sprawdź czy w napisie 17 kamieni na końcu jest "й" pisane cyrylicą, czy "N". Jeśli jest N- to na 110% podróbka chińska!

 

Niestety jest tak jak piszesz. 15 zł poszło w błoto czy warto go przywrócić do działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.