Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z których lat jest ten Paljot

post-55841-0-83578400-1364906532_thumb.jpg

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych Łuczy z budzikiem ostatnio się trochę przewinęło przez Allegro. Jest to pewna ciekawostka ale nieraz zwykłe 2356 mogą sprawiać problemy, a co dopiero kwarc z budzikiem :) A co do Łuczy - po doświadczeniach Darka, "na własnej skórze" przekonałem się o istnieniu bezkamieniowego 2356 ;) I jednocześnie ostrzeżenie dla potencjalnych nabywców kwarcowych Łuczy - uważajcie na te w chromowanych kopertach a'la Rakieta.

 

oto ten łuczyk kwarcyk, werk bez kamnia ani jednego :( a do tego po kilkukrotnym wyciągnięciu i wciśnięciu koronki potrafi wystartować w tył :D :D :D

dlatego trzeba uważać na niby porządne kwarce ze wschodu bo to ichniejsza jak widać myota :)

post-34697-0-38868300-1364917935_thumb.jpg

post-34697-0-66709000-1364917951_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dostałem w spadku po dziadku żony.

Pierwszy zegarek to RAKETA, kieszonkowa. Dziadek podobno sam ją kupił nową.

Drugi to START. Bardzo podobają mi się oba te nabytki. Czy ktoś mógłby mi coś więcej o nich powiedzieć (np. wiek).

Raketa cały czas była na chodzie, nakręcana przez dziadka, natomiast Start to już zagadka. Zegarmistrz obejrzał i powiedział że mechanizm ma niezniszczalny. Postanowiłem że nie będę cyferblatu na razie oddawał do renowacji. Podoba mi się taki jaki jest i taki sobie zostawię.

post-22121-0-64179800-1364920681_thumb.jpg

post-22121-0-66899400-1364920698_thumb.jpg

post-22121-0-15670200-1364920711_thumb.jpg

post-22121-0-16448700-1364920725_thumb.jpg

post-22121-0-48517100-1364920909_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też takiego starta :) bardzo ładny model. Twój start 4 kwartał 1958 roku. Ktoś wie czym różniły się starty bo mam identycznego tylko znapisem zdjełano w CCCP wydaje mi się że mój chyba jest ciut starszy. Widzę, że luma jest we wskazówkach na alledrogo często są te wskazówki puste.

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zegarmistrz rzeźnik to pewnie sprzedawca,

2. chyba parodii armii, kwarcowa bateria :)

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze takiego Szturmańskiego, ale przecież napisane "unikat" :blink:

http://allegro.pl/ze...3128233469.html

Na razie 9 osób licytuje.

I jeszcze jeden chyba z tej samej fabryki

http://allegro.pl/rz...3135889092.html

 

fakt unikaty na skalę swiatową nnie wartezłamanego grosza


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto ten łuczyk kwarcyk, werk bez kamnia ani jednego :( a do tego po kilkukrotnym wyciągnięciu i wciśnięciu koronki potrafi wystartować w tył :D :D :D

dlatego trzeba uważać na niby porządne kwarce ze wschodu bo to ichniejsza jak widać myota :)

 

Mój nowo nabyty bezkamieniowiec wygląda inaczej :)

imag0161z.jpg

 

Mechanizm identyczny jak Twój. W obu mechanizmach zauważyć można jeszcze jedno uproszczenie w porównaniu ze "starymi dobrymi" 2356 - brak trymera, którym można by było dostroić werk.

Zastanawiam się teraz czy do tej koperty nie przełożyć sprawnego werku 2356 z kamieniami, bo w sumie byłaby to jakaś ciekawostka :D

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tenz bazarku :)

jakiš czas temu zwiał mi taki za 2 dyszki :(

a nie masz może sprawnego 3056 do slavy ?


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tenz bazarku :)

jakiš czas temu zwiał mi taki za 2 dyszki :(

a nie masz może sprawnego 3056 do slavy ?

 

Tego akurat Łucza to dorwałem na Allegro wraz z kilkoma innymi "ruskami" :) A co do 3056, to lipa, bo mam kilka kompletnych werków 3056A, ale z niesprawną elektryką - taki już ich urok. W każdym bądź razie - gdyby trzeba było części mechanicznych do tych werków, to jestem w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tenz bazarku :)

jakiš czas temu zwiał mi taki za 2 dyszki :(

a nie masz może sprawnego 3056 do slavy ?

 

Tego akurat Łucza to dorwałem na Allegro wraz z kilkoma innymi "ruskami" :) A co do 3056, to lipa, bo mam kilka kompletnych werków 3056A, ale z niesprawną elektryką - taki już ich urok. W każdym bądź razie - gdyby trzeba było części mechanicznych do tych werków, to jestem w stanie pomóc. Ale z elektryką to już wyższa szkoła jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego akurat Łucza to dorwałem na Allegro wraz z kilkoma innymi "ruskami" :) A co do 3056, to lipa, bo mam kilka kompletnych werków 3056A, ale z niesprawną elektryką - taki już ich urok. W każdym bądź razie - gdyby trzeba było części mechanicznych do tych werków, to jestem w stanie pomóc.

 

he he mam to samo 4 werki i wszyskie zdoopione :) a najciekawsze że dwa z nich są inne niż 2 pozostałe, a opisane wszystkie jako 3056 ? ruskie povariowali bijąc punce na tych werkach. mam fajną NOS-ową slavę ale werk jest do bani :( . còż pozostaje polowanie dalej na alle :) wcześniej czy pòzniej trafię sprawny.

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ordynarna podróba !

Pomimo, iż jest w opisie:

"Przedmiotem aukcji jest zegarek marki CJIABA (Slava) "

Ten zegarek ze Slavą nie ma nic wspólnego.

 

Tu jest wątek o "nowych" Slavach:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54045-nowa-slawa/#entry593607

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwarcowymi "ruskami" jest tak, że jeśli chodzą, to jest to bardzo dokładny chód; jakość wykonania ruskich kwarców (zwłaszcza starsze 2356) biła na głowę współczesne azjatyckie kwarce :) Niestety po latach często zdarzają się awarie elektroniki.

 

Dzięki kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nazwać go podróba bo nic nie podrabia :) nazwa nie ta wygląd nie ten no i mechanizm nie taki :) A to że sprzedawca próbuje zmanipulować klienta tak jest wszędzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ciężko nazwać go podróba bo nic nie podrabia :) nazwa nie ta wygląd nie ten no i mechanizm nie taki :) A to że sprzedawca próbuje zmanipulować klienta tak jest wszędzie :("

 

Chociaż czcionka jest inna nazwa wygląda znajomo.

Właśnie o to chodzi żeby ludzie myśleli, że to zegarki Slava.

Mój znajomy się tak nabrał, zanim kliknął "Kup teraz" zapytał się i zrezygnował.

 

Edit

Na innym forum:

CJABA po japońsku czyli: jako tako

http://www. :rolleyes: chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2233

 

"... w połowie lat '90 Chińczycy otrzymali prawo do używania marki "CLIABA" z zastrzeżeniem że będzie oferowana poza Federacją Rosyjską. "

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwarcowymi "ruskami" jest tak, że jeśli chodzą, to jest to bardzo dokładny chód; jakość wykonania ruskich kwarców (zwłaszcza starsze 2356) biła na głowę współczesne azjatyckie kwarce :) Niestety po latach często zdarzają się awarie elektroniki.

 

dzięki kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż czcionka jest inna nazwa wygląda znajomo.

Właśnie o to chodzi żeby ludzie myśleli, że to zegarki Slava.

Mój znajomy się tak nabrał, zanim kliknął "Kup teraz" zapytał się i zrezygnował.

 

Edit

Na innym forum:

CJABA po japońsku czyli: jako tako

http://www. :rolleyes: chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2233

 

"... w połowie lat '90 Chińczycy otrzymali prawo do używania marki "CLIABA" z zastrzeżeniem że będzie oferowana poza Federacją Rosyjską. "

W sumie po tym, co tam jest napisane na tamtym forum można wywnioskować, że ryzyko wtopy nie jest duże. Ale już wiem, że te 135 zł można lepiej wydać. Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając ogłoszenia, znalazłem Amfibię ze wskazówkami, które nie miały ani grotu, ani chorągiewki- w związku z tym mam pytanie; czy takie zegarki "cccp" wypuszczało, czy to przekładka z komandira?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/zim-mechaniczny-stan-idealny-zobacz-i3147294104.html Czy jest to oryginał no i czy jest wart swojej ceny? bo nie ukrywam coś w sobie ma, a laikiem jestem w temacie

Jezu świat się kończy za Zima 100 zeta

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to mój początek przygody z zegarkami, więc chciałem się na wstępie przywitać:)

Wpadł mi w ręce taki sam zegarek jak ten z linka: http://imageshack.us/a/img593/3906/dsc0003ru.jpg

Jest w stanie idealnym. Nie porysowany, w pełni sprawny, tyle, że bez paska czy bransolety. Wygląda na zupełnie nowy i chyba tak jest. Dostałem go i kilka jeszcze innych sztuk od znajomego, który w latach PRL handlował zegarkami w byłej Jugosławii. czy możecie mi pomóc i powiedzieć coś więcej na temat tego czasomierza? Poza tym, że na zdobionym deklu jest napis Wostok, a na tarczy Buran, nie wiem nic więcej? Ile taki zegareczek może być wart? Czy jest rzadki czy raczej nie?

Pozdrawiam

 

ps. Czy wskaże mi ktoś sposób na wstawienie wlasnych zdjęć?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.