Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Także odnoszę wrażenie, że dawcą tarczy był inny model wostoka 2409 na przykład ten -> http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/7895-wostok-17-jewels/

Moim zdaniem tylko tarcza jest nie ok...

 

w tej kopercie widziałem parę wostoków, ale nigdy z rzymskimi indeksami... podobnie jak w niektórych komandirach, lakier (czy co tam na nich jest?) na tarczach tych modeli (późne lata 80-te) lubi ulegać pajęczynowatym spękaniom (moim zdaniem ma to swój urok) i to prawdopodobnie było impulsem do zamontowania zamiennika-nówki-sztuki :)

 

kaelo, gdybyś jednak się decydował na zakup, to zapytaj sprzedajacego czy sprężyna jest ok... Jakoś tak się składało, że na allegro właśnie przy tych modelach parę razy "wsiadłem na minę" :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A czy w tym mechanizmie nie jest czasem tak, że ten elektromagnes (za pośrednictwem zwory)  "nakręca" krótką sprężynę w odstępach kilkunastominutowych? Takie rozwiązania były stosowane np. w zegarach z polskich samochodów (można się domyślać kim inspirowali się polscy konstruktorzy).

Te mechanizmy nie mają sprężyny ,a mechanizmy z naciągiem krótkiej sprężyny za pośrednictwem elektromagnesu stosował jako jeden z pierwszych Junghans i to była by najpewniejsza "inspiracja"pewnych towarzyszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to ale bardzo fajny jest. Koronka chyba jest nieoryginalna. Kupiłem rodinę z dokładnie taką samą. Do rodiny i do tego wostoka jest nieco przytęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam pytanie odnośnie tego zegarka, ile waszym jest on wart? \

link: http://allegro.pl/zegarek-zim-nowy-i3602775925.html

Pozdrawiam

Witam

Radziłbym Ci najpierw poczytać komentarze o tym Allegrowiczu. 

Moim zdaniem, ZIM nie zalicza się jakoś do wybitnych stylistycznie zegarków, a i o werkach nie wypowiadają się najlepiej.

Oczywiście jak Ci się podoba to nikt Cię nie odwiedzie od zakupów.

Na forum mamy taką zasadę nie wyceniamy zegarków, ani nie podajemy przybliżonej wartości :ph34r:

 

Pozdrawiam


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek dzięki, chodzi mi o to czy cena adekwatna jest do wartości? Zegarek ładny i chyba nieużywany dlatego się nim zainteresowałem.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek dzięki, chodzi mi o to czy cena adekwatna jest do wartości? Zegarek ładny i chyba nieużywany dlatego się nim zainteresowałem.

 

Ceny ZIMów zmieniają się w ostatnich czasach. Za ładny stan spokojnie płaci się ok. 50zł.

Moim zdaniem ZiMy są kolekcjonersko niedoceniane. Ja np. lubię ich stylistykę a szczególnie kolorystykę i mam ich osobną mikrokolekcję.

Ale w tym konkretnym przypadku są wątpliwości (w ogóle ten temat z Magnitogorskiem trwa od dość dawna..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek dzięki, chodzi mi o to czy cena adekwatna jest do wartości? Zegarek ładny i chyba nieużywany dlatego się nim zainteresowałem.

Powiem tak, cena zegarka zawsze będzie adekwatna jeżeli Ty sam ją zaakceptujesz B) Podpowiem Ci tak, ustal sobie cenę, wpisz w wyszukiwarkę i porównaj, czy ten zegarek jest tyle wart dla Ciebie. Czasami stary zegarek bardziej Cię ujmie niż nowy. Jeden preferuje lata 50-60, drugi zbiera same Amfibie, jeszcze innemu oczy się świecą na automaty. Jeszcze raz powiem z ceną musisz sobie sam poradzić. Dla jednego taka kwota to żaden problem, a drugi musi pracować cały dzień na taką stawkę, więc zdania zawsze będą podzielone ;)  


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ostatnio w piwnicy znalazłem zegarek marki bodajże Molnia czy Molnija, niestety jest niesprawny. Nie wiem co jest w nim nie tak, po prostu nie chodzi, zegarmistrz w moim mieście powiedział, że to jest do naprawienia, ale on nie dostanie takiej części i mam szukać gdzieś indziej. Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś warty. :-)

Zdjęcia: https://imageshack.com/a/ZRhb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ostatnio w piwnicy znalazłem zegarek marki bodajże Molnia czy Molnija, niestety jest niesprawny. Nie wiem co jest w nim nie tak, po prostu nie chodzi, zegarmistrz w moim mieście powiedział, że to jest do naprawienia, ale on nie dostanie takiej części i mam szukać gdzieś indziej. Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś warty. :-)

Zdjęcia: https://imageshack.com/a/ZRhb/1

Odpowiedz na tak postawione pytanie brzmi : TAK jest cos wart a resZte poszukaj w regulaminie.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na tak postawione pytanie brzmi : TAK jest cos wart a resZte poszukaj w regulaminie.

 

Jest wart dwie Pobiedy w słabym stanie :)

A tak serio, nie ma wyceny na forum.

Zdjęcie się nie wyświetla, ale jak rozumiem to kieszonkowa Mołnia.  Zawsze to pamiątka, jeśli zegarek jest od kogoś z rodziny. Z pewnością znajdziesz zegarmistrza z częściami. Możesz też popytać o części na forum w dziale radzieckim ;) tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/13244-kupi%C4%99-sprzedam-zamieni%C4%99-oddam/page-184

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ostatnio w piwnicy znalazłem zegarek marki bodajże Molnia czy Molnija, niestety jest niesprawny. Nie wiem co jest w nim nie tak, po prostu nie chodzi, zegarmistrz w moim mieście powiedział, że to jest do naprawienia, ale on nie dostanie takiej części i mam szukać gdzieś indziej. Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś warty. :-)

Zdjęcia: https://imageshack.com/a/ZRhb/1

witam .posiadam części

tel .693956543

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wart dwie Pobiedy w słabym stanie :)

A tak serio, nie ma wyceny na forum.

Zdjęcie się nie wyświetla, ale jak rozumiem to kieszonkowa Mołnia.  Zawsze to pamiątka, jeśli zegarek jest od kogoś z rodziny. Z pewnością znajdziesz zegarmistrza z częściami. Możesz też popytać o części na forum w dziale radzieckim ;) tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/13244-kupi%C4%99-sprzedam-zamieni%C4%99-oddam/page-184

 

Nie zależy mi na nim, a może komuś się spodoba, spróbuję go gdzieś w takim razie naprawić i wystawię na bazarku.

A co do zdjęć, trzeba kliknąć w link, tam jest ich kilkanaście. :-)

Edytowane przez Goban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na nim, a może komuś się spodoba, spróbuję go gdzieś w takim razie naprawić i wystawię na bazarku.

A co do zdjęć, trzeba kliknąć w link, tam jest ich kilkanaście. :-)

No nie, czyli to podkreślone to link ;)

Zrób folder publiczny, bo owszem po zalogowaniu właściciela konta jest dla niego widoczny ;) ale dla innych niestety nie. Pozdrawiam

Jest już dobrze.

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo. 

Ostatnio przeglądając stare rupiecie swojego wujka natknąłem się na zegarek kieszonkowy. Chciałbym się coś o nim dowiedzieć, czy przedstawia on jakąś wartość. Zegarek niestety jest uszkodzony, z tyłu jest zdobiony co zresztą widać na zdjęciach. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź. 

post-65898-0-37148400-1381734247_thumb.jpg

post-65898-0-89429900-1381734471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia z lat 80 lub 90 na mechanizmie 3602 lub 3603 z motywem "bajka o Uralu". Jak nie chodzi to pewnie uwalona oś balansu (najczęstsza usterka). Jak jakiś zegarmistrz u Ciebie ma taką oś to naprawa powinna wynieść około 50-80 zł. Jeśli ma jakąś wartośc sentymentalną to warto naprawić bo to ładnie i głośno cyka. Co do wartości sprzedaży - na forum nie wyceniamy zegarków więc zobacz sobie na jakimś portalu aukcyjnym. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Albo zwykłe czyszczenie może pomóc - i też ruszy! Nie zawsze winą jest balans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-64175-0-00887600-1381846157_thumb.jpgpost-64175-0-41955300-1381846166_thumb.jpgWitam. Chcialbym sie cos wiecej dowiedziec o tym WOSTOKU tj. co to za werk i z jakich lat pochodzi.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

mechanizm 2409, z lat 80-tych (około 1985 r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Na branzolecie ma napis POKOJ dla SWIATA oczywiscie po rosyjsku.

moze byl wydany z jakiejs okazji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pokazywany, ale nurtuje mnie taka sprawa. Czy Ałmaz z taką tarczą występował w chromie? Przeglądając różne galerie i strony kolekcjonerów widziałem takiego Ałmaza wyłącznie w złocie, ale ciągle jeszcze mało widziałem ;)

post-58041-0-75301700-1381922536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio nabyłem zegarek za cene 2 butelek popularnego złocistego napoju. Nie mam pojęcia co to za zegarek. Prosiłbym o informacje na jego temat. Z gory przepraszam za jakosc zdjec. 

post-42473-0-61208800-1381930063.jpg

post-42473-0-51214400-1381930068.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to zegarek Elektronika i jeśli działa to cena dwóch piw jest rewelacyjna ale jest duże prawdopodobieństwo ze to trup


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.