Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

ja też zagłosowałem , szkoda ze nie widać komentarzy


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Juz widać, dziękuję za głosy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem dzisiaj u dziadka ten zegarek, Prosił bym o jakieś informacje na jego temat. Dla mnie ma on wartość symboliczną po po dziadku ale ile jest wart w pieniądzach?. Jest to Rosyjska Rakieta z mechanizmem Mechanicznym.

 

Poniżej zdjęcia.

post-66483-0-82793700-1384033609_thumb.jpg

 

 

post-66483-0-69261100-1384033618_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek musi być bardzo młody, bo zegarek nie wskazuje na wiekowość dziadka ;) Skoro jest rosyjski a nie radziecki, to jest stosunkowo młody. Zachowany w fajnym stanie (przynajmniej od strony szkiełka i tarczy).

Na forum zegarków nie wyceniamy. Nie łam się jednak…mnie też na początku pouczano, kiedy pytałem o ceny ;) A co do ceny…dla mnie…ze 4 browary :P

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek raczej radziecki nie jest. Na dole ma napisane gdzie został zrobiony i nie jest to Związek Radziecki (ZSRR, CCCP ani USSR) a Rosja, więc już po rozpadzie imperium. Numer na deklu to numer seryjny.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie wielkie dzięki, widocznie musiał go nabyć stosunkowo niedawno, poszperam jeszcze u niego w szafach;p Takich zegarków tam pełno, tylko, ze ten udało mi się uruchomić od razu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek musi być bardzo młody, bo zegarek nie wskazuje na wiekowość dziadka ;) Skoro jest rosyjski a nie radziecki, to jest stosunkowo młody. Zachowany w fajnym stanie (przynajmniej od strony szkiełka i tarczy).

 

 a to stary dziadek nie mógł sobie kupić nowego zegarka w latach 90 ? 

 

 

 

Juz widać, dziękuję za głosy :)

 

skoro mojego wpisu nie widać to musze od nowa napisać?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a to stary dziadek nie mógł sobie kupić nowego zegarka w latach 90 ? 

 

 

 

 

skoro mojego wpisu nie widać to musze od nowa napisać?

Jasne…ja też mogę sobie kupić zegarek, który ma 100 lat, a tyle nie mam ;) Wiem, że zegarek nie świadczy o wieku właściciela, ale skoro jest po dziadku, sądzę, że autor sądził, że zegarek jest "z epoki". Czasem wystarczy wczytać się w treść, Treevill, bo nie wszystko da się ubrać w słowa. 

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek raczej radziecki nie jest. Na dole ma napisane gdzie został zrobiony i nie jest to Związek Radziecki (ZSRR, CCCP ani USSR) a Rosja, więc już po rozpadzie imperium. Numer na deklu to numer seryjny.

Pełna zgoda, ale jest wersja radziecka tego zegarka. Ja mam akurat wersję eksportową Made in USSR :)

 

Witam, znalazłem dzisiaj u dziadka ten zegarek, Prosił bym o jakieś informacje na jego temat. Dla mnie ma on wartość symboliczną po po dziadku ale ile jest wart w pieniądzach?. Jest to Rosyjska Rakieta z mechanizmem Mechanicznym.

 

Poniżej zdjęcia.

attachicon.gif2013-11-09 22.29.49.jpg

 

 

attachicon.gif2013-11-09 22.30.10.jpg

Prawdopodobnie jest to reedycja radzieckiej wersji.

Bardzo fajny, płaski, garniturowy zegarek z fajnymi czytelnymi wskazówkami i w mojej ocenie z bardzo stabilnym mechanizmem, dającym się dobrze wyregulować.

 

Dziadek musi być bardzo młody, bo zegarek nie wskazuje na wiekowość dziadka ;) Skoro jest rosyjski a nie radziecki, to jest stosunkowo młody. Zachowany w fajnym stanie (przynajmniej od strony szkiełka i tarczy).

Na forum zegarków nie wyceniamy. Nie łam się jednak…mnie też na początku pouczano, kiedy pytałem o ceny ;) A co do ceny…dla mnie…ze 4 browary :P

Łatwiej jest napisać, że po dziadku - nikt nie zapyta, ile kosztował ;)

Nie ma wstydu, każdy kiedyś przepłacił za jakiś zegarek (i niekoniecznie na początku zbieractwa :ph34r: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale jest wersja radziecka tego zegarka. Ja mam akurat wersję eksportową Made in USSR :)

 

 

Przyznaj się skąd go masz? Pytam, bo ostatnio pozbyłem się takiej w pakiecie.  ;) Mam jeszcze jedną wersję (inna), tyle, że zloconą. Nawet wskazówki już wymieniłem ;)

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wstydu, każdy kiedyś przepłacił za jakiś zegarek (i niekoniecznie na początku zbieractwa :ph34r: )

Kurcze, ja przepłacam cały czas :D

Zawsze jak kupię jakiś zegarek to wydaje mi się że za drogo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warty był 5-ciu dyszek :D?

Hmmm znaczy kupiles go za 5 dyszek ?? To srogo prZeplaciles ten model jak się zaczai na alle mozna zanabyc za kwote nie przekraczajaca 2.5 dyszki


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejna zdobycz, zastanawiam się nad przybliżoną datą produkcji tego zegarka. Jeśli ktoś byłby w stanie podpowiedzieć będę wdzięczny. W najbliższym czasie spróbuje spolerować plexi samodzielnie jak się nie uda to podczas wizyty u zegarmistrza będzie do wymiany. Ciekawi mnie czy podczas usługi czyszczenia zegarka wyczyszczą również tarczę?fgmb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz dekiel to będziesz miał podany kwartał-rok np. 3-57. Generalnie zegarmistrz czyści elementy mechaniczne, ale są rownież tacy którzy czyszczą tarcze i poddają je renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz dekiel to będziesz miał podany kwartał-rok np. 3-57. Generalnie zegarmistrz czyści elementy mechaniczne, ale są rownież tacy którzy czyszczą tarcze i poddają je renowacji.

Dziękuję za informacje - wychodzi więc na to że mam 4 kwartał 57 roku. :) Na zdjęciu wygląda gorzej niż w rzeczywistości ;p2oth.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz dekiel to będziesz miał podany kwartał-rok np. 3-57. Generalnie zegarmistrz czyści elementy mechaniczne, ale są rownież tacy którzy czyszczą tarcze i poddają je renowacji.

Taaaaa, czyszczą również tarcze, przy okazji czyszcząc kieszenie;-)

Taka usługa to raczej dość droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.