Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Na allegro znalazłem zegarek dla dziadka. 

I jak by ktos mógłby mi powiedzieć czy to jest oryginalny zegarek i czy ma oryginalne częsci.

Z góry dzięki

http://allegro.pl/pobieda-od-kirowa-1954-rok-werk-ideal-bcm-i3510721752.html

Z tego co widze to koronka wydaje mi się nieoryginalna a do tego martwią mnie te cyfry np 4 wyglada jakby była namalowana i te sróbki na werku chyba ktos przy nich majstrował?

Z góry dzieki za pomoc.

Edytowane przez XMirekX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wpływu forumowych dyskusji na ceny radzieckich zegarków na alle to nie wątpię, że cześć sprzedających- nie będących użytkownikami tzw. "stałymi" forum - przegląda nasze posty ale na pewno nie wszyscy.

Czy ma to wpływ na ceny? Nie wiem.

Ceny zegarków radzieckich rosną od kilku lat i moim zdaniem będą rosły. Zegarki te technologicznie niejednokrotnie nie odbiegają od szwajcarów a cenowo nadal są stosunkowo  tanie no i nie są już produkowane więc ich nie przybywa.
Mając do wyboru np. Perf...ta za 150 - 200zł to w tej cenie można kupić "ruska" i to już niezłego.
Ja odbieram to tak, że na szczęście świadomość społeczeństwa rośnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Na allegro znalazłem zegarek dla dziadka. 

I jak by ktos mógłby mi powiedzieć czy to jest oryginalny zegarek i czy ma oryginalne częsci.

Z góry dzięki

http://allegro.pl/pobieda-od-kirowa-1954-rok-werk-ideal-bcm-i3510721752.html

Z tego co widze to koronka wydaje mi się nieoryginalna a do tego martwią mnie te cyfry np 4 wyglada jakby była namalowana i te sróbki na werku chyba ktos przy nich majstrował?

Z góry dzieki za pomoc.

Popatrz sobie w katalogach, porównaj i zobaczysz. 

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5696339340498381441?banner=pwa&gpsrc=pwrd1   lub https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5731684474688982145?banner=pwa&gpsrc=pwrd1 

A co do koronki i śrubek, to od 1954 roku mógł ktoś wymienić koronkę a śrubki przy naprawie czy czyszczeniu zegarka są odkręcane więc nie dziw się że widać na nich ślady zużycia. 

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o cyfry, to czy one maja takie byc czy ktoś je poprawiał (malował)??

Szukałem wszedzie ale nie moge znależć czy maja one takie byc?

Z góry dzieki

Edytowane przez XMirekX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniszczony 23 kamieniowy Łucz.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Chromowany mosiądz. Stal była w amfibiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to rzeczywiście NOS i produkcji ZSRR to cena jest w porządku. Na pewno szkoda, że brakuje napisu "Сделано в СССР".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to rzeczywiście NOS i produkcji ZSRR to cena jest w porządku. Na pewno szkoda, że brakuje napisu "Сделано в СССР".

 

Naprawdę NOS już otrzymałem, teraz jest na przeglądzie u zegarmistrza.  Z jakich lat jest ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Lata 80/90-te. Tzn poczatek lat 90-tych, czasy kiedy były w Polsce "ruskie" bazary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Bardzo gorąca prośba o uchylenie rąbka tajemnicy co to za ustrojstwo :o  

post-41034-0-51746700-1378140346_thumb.jpg

post-41034-0-81329100-1378140354_thumb.jpg

post-41034-0-99602800-1378140362_thumb.jpg

post-41034-0-07465700-1378140370_thumb.jpg

post-41034-0-11250400-1378140378_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna i pożądana Czajka stadion. Ma dobrą tarczę a to rzadkawe i dobre wskazówki (h i min.) też rzadko spotykane. Wiele będzie zależało czy dasz radę poprawić szkiełko (sekundnik to mniejszy problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna i pożądana Czajka stadion. Ma dobrą tarczę a to rzadkawe i dobre wskazówki (h i min.) też rzadko spotykane. Wiele będzie zależało czy dasz radę poprawić szkiełko (sekundnik to mniejszy problem)

Bardzo dziękuję za oświecenie :)) Czajka - tu mnie zastrzeliłeś :)) Tarcza, a dokładnie powłoka jaką jest pokryta w kilku miejscach odchodzi, ale to nie jest taki problem jak ze szkłem, faktycznie dorobić ( a kilka już dorabiałem na tokarce) będzie bardzo trudno. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliży mi ktoś co to jest?:

97156_z.jpg


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołna, w której powinien siedzieć dość rzadki werk z mikroregulacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołna z bardzo fajną ryflowaną tarczą, w całkiem niezłym stanie. Jeśli mechanizm jest kompletny i na chodzie to całkiem wartościowy zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji innych zakupów taki oto zegarek wpadł mi w ręce:

post-47356-0-02811700-1378386025_thumb.jpg

 

Leningrad z Petrodworca;) na chodzie oczywiście. 

Wskazówki w tym modelu raczej były inne ale zdziwienie nastąpiło po otworzeniu dekla

 

post-47356-0-30995500-1378386245_thumb.jpg

 

Poproszę  o informację czy jest to typowy "składak" (tak mi się wydaje) czy też może jakaś radziecka niespodzianka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za oświecenie :)) Czajka - tu mnie zastrzeliłeś :)) Tarcza, a dokładnie powłoka jaką jest pokryta w kilku miejscach odchodzi, ale to nie jest taki problem jak ze szkłem, faktycznie dorobić ( a kilka już dorabiałem na tokarce) będzie bardzo trudno. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 

witam .mechanizm poljot  automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złocenie 5 mikronami.


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku znajduje się taki oto czasomierz współczesny. Mam nadzieję, że wystawiający nie będzie miał zastrzeżeń.:

 

post-35815-0-19156200-1378644621_thumb.jpg

 

Na takim werku:

post-35815-0-86625900-1378644637_thumb.jpg

 

I właśnie o ten werk chodzi, to Slava i chyba jeszcze radziecka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie "SU" sugerowałoby, że to werk radziecki. Poza tym w nowszych Slavach serii 24xx (np. w tych z lat 90-tych) śruby mocujące mostki i półmostek były czarne. W niektórych nowszych Slavach balans miał wieniec białego koloru.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze niechcialbym zasmiecac forum dorzuce sie tutaj :)

 

Jak kazdy chyba milosnik ruskich czasomierzy poluje na rozne komandiry, sputniki i szturmanskie :)))))

Ostatnio zastanawiam sie nad Poljotem Sputnikiem.

(zdjecie z forum watchuseek)

3687719250_93c8602a67.jpg

 

Dosyc fajny prosty zegarek, ale chcialbym uzyskac kilka blizszych informacji.

Na co zwrocic uwage przy kupnie? Pytanie moze glupie ale przy zupelnie pobieznych ogledzinach spotkelem sie juz z kilkama wersjami.

Rozne wskazowki (zakonczone grotem strzalki lub nie) mechanizmy 16 i 17 kamieni, w werkach kola z roznymi napisami gwiazdkami itd itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 

Te Poljoty na zdjeciach maja dziwne sekundniki wedlugl mnie. Sekundnik powinien miec strzaleczke ktorej grot jest prawie na styk z podzialka. Kolor zlocony z czerwona strzaleczka lub caly zlocony.

Wskazowki ok, kalendarz raczej czerwony powinnien byc. Dekiel zakrecany bez pierscienia, taki jak w kirowskich krabach.

 

post-28237-0-77998100-1376913848_thumb.jpg

 

Na szybko podrzucam zdjecie, chodzi o tego z prawej, a dokladnie sekundnik. Koperta, kalendarz, mechanizm ten sam co sputniki

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.