Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam zegarka z datownikiem wskazówkowym jakby ktos znalazł i wstawił zdjęcie byłbym wdzięczny (kiedys taki widziałem ale nie pamietam gdzie to znalazłem)

Oraz prosze was o identyfikacje tego modelu.

Z góry dzięki.

post-59763-0-02328300-1377615785_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Szukam zegarka z datownikiem wskazówkowym jakby ktos znalazł i wstawił zdjęcie byłbym wdzięczny (kiedys taki widziałem ale nie pamietam gdzie to znalazłem)

Oraz prosze was o identyfikacje tego modelu.

Z góry dzięki.

Pewnie Kosmosa widziałeś.

post-47356-0-83159800-1377617411.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowym członkiem i potrzebowałbym informację na temat zegarka VESNA 107129 ( MADE IN USSR ). 

Chciałbym znać jego wartość rynkową. Bardzo prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję. post-64765-0-81850600-1377622844_thumb.jpgpost-64765-0-15038500-1377622862_thumb.jpgpost-64765-0-88431000-1377622872_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega XMirekX uderzył z wysokiego C, a kto nie chciałby mieć Kosmosa :), tym bardziej w takim stanie jak pokazał Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ten mi chodziło prawdziwa piękność wśród zegarków , wiecie może jakie sa ceny takich cacuszek??

I jak możecie to odpowiedzcie na moje drugie zakłopotanie zwiazane z identyfikacja tego zegarka ze słoncem na tarczy bardzo mnie ciekawi co to jest za model i jaki ma werk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ceny Kosmosa to kilkaset zł, ale to nie kłopot, bo jak komuś zalezy to odłozy i kupi. Kłopot w tym, że bardzo żadko pojawia się na allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ten mi chodziło prawdziwa piękność wśród zegarków , wiecie może jakie sa ceny takich cacuszek??

I jak możecie to odpowiedzcie na moje drugie zakłopotanie zwiazane z identyfikacja tego zegarka ze słoncem na tarczy bardzo mnie ciekawi co to jest za model i jaki ma werk?

Zawsze możesz zastąpić Kosmosa współczesnymi szwajcarskimi Orisami :D  - np. modele ORIS Big Crown Pointer Date czy Artelier Small Second. Mają naprawdę świetną stylistykę retro chociaż większość to 40mm i na mnie za małe. Tylko ceny oczywiście..

PS. a no i to inny dział na forum ;) , znajdziesz klub Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Kosmosa to kilkaset zł, ale to nie kłopot, bo jak komuś zalezy to odłozy i kupi. Kłopot w tym, że bardzo żadko pojawia się na allegro. 

Kosmosa w dobrym stanie za kilkaset złotych to ja bym chętnie kupił. Niestety ceny są też takie

http://www.ebay.com/itm/RARE-SOVIET-LUXURY-WATCH-POLJOT-SPACE-KOSMOS-AUTOMATIC-29j-ROUND-DATE-/181187253552?pt=Wristwatches&hash=item2a2f9a1530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja o Kosmosach, nawet pomimo że krótka, to już podniosła przyszłe ceny tych zegarków na A. minimum o 30%. :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja o Kosmosach, nawet pomimo że krótka, to już podniosła przyszłe ceny tych zegarków na A. minimum o 30%. :ph34r:

A to ciekawa teoria :)

Czyli gdybyśmy nie pisali w dziale "radzieckie" to na A. taniej będzie? :P

Znaczy się całe Forum i alle..  to  ............. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawa teoria :)

Czyli gdybyśmy nie pisali w dziale "radzieckie" to na A. taniej będzie? :P

Znaczy się całe Forum i alle..  to  ............. :D

Na odwrót sądze-całe all....obserwuje forum ;) ,niby mała różnica ale w jak korzystnym świetle nas stawia ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Forum jest autorytetem. Jak na forum wyskakuje jakaś ciekawa dyskusja czy zachwyty na jakimś extra modelem to często wywołuje to pewnego rodzaju modę na A. Sprzedawcy szukają tych modeli, żeby je wystawić a Kupujący z kolei mają ochotę więcej zapłacić. W ostatnich 2-4 miesiącach ja takich korelacji widywałem naprawdę sporo - począwszy od Koperników, Lodówek, Ljuksów poprzez olimpijskie, medyczne czy Sputniki itp. Wiadomo, że to i tak są wartościowe modele ale z reguły po forumowych postach/dyskusjach (ale szerszych, nie pojedynczych) ceny i walki o nie na A. były ewidentnie bardziej zażarte. Ja na A. kupuję naprawdę sporo (w samych tylko ostatnich trzech miesiącach ok. 140 zegarków) i mogłem te korelacje wielokrotnie odczuć też i na własnej skórze..

A o egzemplarzach ujawnianych w dziale "Okazje na A..." to już lepiej nie wspominać.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda,choć sam celuję glównie w szwajcarskich vintage zauważyłem że wiele zapytań dotyczy zegarków pojawiających się póżniej na alll....i nie rzadko z opisem rodem z forum.... :)-czyli obserwują i czerpią :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co schodzimy do podziemia?

 

Wiec ja bym widzial to tak..

Zakladamy 2 komorki organizacyjne jedna odpowiada za prowadzenie tajnego, podziemnego forum ruskich zegarkow, druga zajmuje sie dezinformacją - tzn. prowadzi forum na ktorym pisze wszystko odwrotnie niz w rzeczywistosci ze drogie zegarki to tani szrot a tani szrot  to okazy nieslychane.

 

Drugą nazwiemy departament XIX Komitetu Unifikacji Podatków Autonomicznych Republik w skrocie XIX KUPA-R.

 

Nazwa bez sensu wiec nikt sie nie zorientuje, na a forum dezinformacyjne nazwiemy:

Mega Vintage Okazy z Sowieckiego Sojuza, Unikaty i Zabytki dla Hipsterow.

 

Taką mam koncepcje - teraz trzeba przeprowadzic werbunek

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własnym przykładzie zauważyłem to samo co napisał Gregorian.

Opisane na forum w zachwytach zegarki pojawiały się za parę dni na Alledrogo z ceną co najmniej x 2.

Przedtem już na nie polowałem i przez miesiąc w wstecz nie wystawiono ani jednego egzemplarza.

Ktoś je kupi, lub nie.

...  i tak w imaginacji niektórych utrwala się  urojona wartość  zegarka.

 

Edit:

U nas też tanio nie bywa.

Na forumowym bazarku długo wisiał pewien zegarek.

Byłem zainteresowany, ale cena ...

Równolegle był wielokrotnie  wystawiany na Alle...

Odpuściłem sobie zegarek , ale obserwowałem aukcje.

Sprzedał się po kilkukrotnych wystawieniach za 35%  pierwotnie żądanej kwoty i tylko 1 chętny był.

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szczera prawde piszecie Panowie.

 

Dodatkowo Ciech poruszyl sprawe o ktorej biadolilem juz kilka razy tzn ceny i brak szacunku do forowiczow na nasyzm bazarku.

Czesto ceny na nasz wewnetrzny forumowy rynek sa duzo wyzsze niz te za ktore realnie zegarek zostanie sprzedany na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szczera prawde piszecie Panowie.

 

Dodatkowo Ciech poruszyl sprawe o ktorej biadolilem juz kilka razy tzn ceny i brak szacunku do forowiczow na nasyzm bazarku.

Czesto ceny na nasz wewnetrzny forumowy rynek sa duzo wyzsze niz te za ktore realnie zegarek zostanie sprzedany na allegro.

Ja myślę że nie do końca jest tak. Ceny na bazarku są wyższe ponieważ sprzedaje się tam najczęściej zegarki w dobrej kondycji, po przeglądach i raczej nie poskładane z kilku. I tu rozumiem wyższą cenę na bazarku od partyzantki z alledrogo ( a tam też troche kupuję i mimo zdjęć na aukcji przychodzą takie cuda że hoho). Oczywiście nie uogólniam bo faktycznie na bazarku może trafić się gniot jak i na aukcji perełka.

A co do zależności to też zauważcie że jest nas na forum kilkuset piszących i podejrzewam że grubo ponad tysiąc czytających. Każda dyskusja o rzadkim / poszukiwanym zegarku powoduje że:

- osoby czytające ( handlujący zegarkami) zaczynają poszukiwania takich w celu zdobycia za nie fortuny na allegro

- osoby piszące ( zbieracze zegarków) zaczynają poszukiwania takich zegarków na portalach aukcyjnych ponieważ jeśli ich jeszcze w kolekcji nie mają to raptem bardzo by chcieli i podbijają tym samym ceny.

Reasumując myślę że większość fajnych zegarków rozchodzi się poza allegro i naszym bazarkiem między użytkownikami forum na privie, i to częściej w drodze wymiany na zegarki/części niż za pieniądze. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja myślę że nie do końca jest tak. Ceny na bazarku są wyższe ponieważ sprzedaje się tam najczęściej zegarki w dobrej kondycji, po przeglądach i raczej nie poskładane z kilku. I tu rozumiem wyższą cenę na bazarku od partyzantki z alledrogo ( a tam też troche kupuję i mimo zdjęć na aukcji przychodzą takie cuda że hoho). 

 

Tu sie zgodze jednak mi chodzi o sytuacje kiedy zegarek na bazarku kosztuje 200 zl po cyzm laduje na allegro za 100. Nie jest to szukanie jelenia na bazarku? Takei akcje mnie troche denerwuja - mamy wolny rynek kazdy moze sprzedawac gdzie chce i za ile chce tyle ze mi to pachnie brakiem szacunku.

Tak samo jak zrobienie super opisu, zdjec i cuda niewidy i zaporowa cena... za 3 dni obnizka ... za 3 dni obnizka i tak do 50% ceny wyjsciowej....

Moim zdaniem to jest niepowazne traktowanie chociaz kazdy moze rzadac za swoj zegarek tyle ile chce, tylko w takim wypadku czy mamy prawo nasmiewac sie z ludzi ktorzy na gieldach staroci mowia ze ta Pabieda (z lat 50 tych) to super hiper rzadki zegarek przedwojenny ktory nosil sam Lenin?

 

Zgadza się ze zegarki na bazarku sa w dobry stanie lub przynajmniej dobrze opisane sa ich niedomagania i dolegliwosci co ulatwia sprawe. Uwazam ze oplaca sie kupic na forum gdy cena jest do 20% - 30 % ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dla jasności sprawy - mnie te korelacje (forum-Allegro) nie przeszkadzają choć portfelowi pewnie tak :) . Taka jest rzeczywistość i tyle. Funkcjonujemy w niej i kreatywnie się do niej dopasowujemy. Jak moda wynosi ceny za wysoko to można odczekać, jak z kolei cena pasuje to kupujemy - zawsze decyzja jest suwerenna. Są i korzyści - zawsze przy większej ilości ofert danego modnego modelu pojawiają się wtedy też egzemplarze w świetnym stanie i dzięki temu można jakiś super stan nabyć nawet po wyższej cenie albo uzupełnić kolekcję o nieposiadany wariant zegarka. Bez takich mód bylibyśmy np. skazani na jedną sztukę wystawianą na A. albo czekali miesiącami na fajne oferty.

 

Trzeba natomiast przyznać, że jak mało gdzie na forum, Dział radziecki odnosi ewidentne sukcesy edukacyjne. To jest ważna wartość, której nie można lekceważyć - zgodna z założeniami i celami zarówno KMZiZ jak i forum. Bo przecież moda na dany model jest tak naprawdę skutkiem edukacyjnym - efektem uświadomienia czy przekazania wiedzy, że dany model/marka jest unikatowa, rzadka albo też ciekawa czy kolekcjonersko ważna. A do tego dochodzi jeszcze "pakiet dodatkowy" czyli zweryfikowana wiedza o poprawności w danym modelu (werk, koperta, wskazówki, koronka itp.) co umożliwia innym kolekcjonerom świadome zakupy i skutkowo dynamizuje rynek.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.