Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość korzec1234

W lutym 1943 roku czistopolczycy rozpoczęli produkcję pierwszych męskich zegarków na rękę K-43 "Kirowskie", bodźcem stał się rozkaz nr 363-M i 369-M komisarza ludowego, dotyczący wznowienia produkcji zegarków. Pierwsze K-43 posiadały koperty rozpowszechnionych radzieckich zegarków kieszonkowych i dlatego były one duże i ciężkie. Takie zdanie znalazłem w internece.Tak że może jest to pasówka z epoki,ale dlaczego inaczej jest sygmowany werk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek poczytaj uważnie - ten zegarek to oryginał z Kirova i był to chrono obsługiwany jednym przyciskiem - właśnie tym tłoczkiem w koronce

 

Fakt.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji o tym zegarku Raketa. Ma na odwrocie wybity numer 45921, radziecką gwiazdę, pod nią próbę 583, niżej pięcioliterowy wyraz (trudny do odczytania). Z osobistych powodów chciałbym poznać jego historię, zdobyć info kiedy został wyprodukowany ten egzemplarz, jak liczna była seria, jaki ma mechanizm, jaka jest waga złota, ile mógł kosztować w dniu zakupu, jaka może być wartość dziś.

 

http://img515.imageshack.us/my.php?image=img1582yv4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer i czerwona gwiazda nikomu nic tu nie powiedzą, gdyż były one na wszystkich radzieckich zegarkach, rakieta ze złota to chyba jakaś wersja "De lux" bo nie spotyka się ich na co dzień... Ta jest w bardzo dobrym stanie (wizualnym).


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer i czerwona gwiazda nikomu nic tu nie powiedzą, gdyż były one na wszystkich radzieckich zegarkach, rakieta ze złota to chyba jakaś wersja "De lux" bo nie spotyka się ich na co dzień... Ta jest w bardzo dobrym stanie (wizualnym).

Wojciesze91, bardzo dziekuje za pomoc. Rzeczywiscie zegarek jest w idealnym stanie wizualnym i mechanicznym, gdyż od nowości nie był używany aż do tego roku. Chyba też masz rację, że nie spotyka się ich często, bo od dłuższego czasu nie mogę nigdzie pozyskac informacji o tym modelu. Tym bardziej będę bardzo wdzięczny, jesli ktokolwiek mógłby coś więcej o nim powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic konkretnego nie powiedziałem... Może na podstawie większej ilości zdjęć (mechanizm itd...) :P


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretne to jest to, że zegarek to szalone lata 70-te. Model ten jest bardzo rzadkim egzemplarzem. Twój zegarek poza unikalnym wyglądem, jest naprawdę rzadki, więc możesz mieć powód do dumy:) Cena takich egzemplarzy jest naprawdę przeróżna. Raz zdarzają się po 1000pln, a czasem można za 400 kupić podobne. Swego czasu był na allegro ten model, ale w gorszym stanie i dość długo się próbował sprzedać za równe 1000pln, ale na Twoim miejscu bym go zostawił, fajna pamiątka będzie na następne 30 lat...

Więcej o mechanizmie można będzie powiedzieć jak zrobisz mu zdjęcie od tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/img]

Konkretne to jest to, że zegarek to szalone lata 70-te. Model ten jest bardzo rzadkim egzemplarzem. Twój zegarek poza unikalnym wyglądem, jest naprawdę rzadki, więc możesz mieć powód do dumy:) Cena takich egzemplarzy jest naprawdę przeróżna. Raz zdarzają się po 1000pln, a czasem można za 400 kupić podobne. Swego czasu był na allegro ten model, ale w gorszym stanie i dość długo się próbował sprzedać za równe 1000pln, ale na Twoim miejscu bym go zostawił, fajna pamiątka będzie na następne 30 lat...

Więcej o mechanizmie można będzie powiedzieć jak zrobisz mu zdjęcie od tyłu

Tak zamierzam zrobić, nie myślę o sprzedaży. Stanowi dla mnie bardzo osobistą pamiątkę, stąd chciałbym zdobyć na jego temat jak najwięcej informacji.

Niestety nie mam pojęcia, jak go otworzyc, żeby zrobić zdjęcie mechanizmu (na "pierwszy rzut oka" wygląda, jakby od spodu nie miał dekla???).

 

http://img88.imageshack.us/my.php?image=img1591fl6.jpg

 

Jesli tylko coś jeszcze będziecie mi w stanie o tym modelu powiedzieć, będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam pojęcia, jak go otworzyc, żeby zrobić zdjęcie mechanizmu (na "pierwszy rzut oka" wygląda, jakby od spodu nie miał dekla???).

 

Dekiel jest na pewno, widać go na zdjęciu. W tym modelu jest to tak trochę dziwnie zrobione, że dekiel jest mniejszy i tworzy się dość spora szczelina między nim a brzegiem koperty. W każdym razie wszystko jest w porządku - dekiel jest taki jak ma być i na pewno znajduje się na swoim miejscu.

Na tym zdjęciu jest podobny model Rakiety - co prawda inna tarcza i wskazówki, ale koperta taka sama.

http://www.netgrafik.ch/golden_watches8.htm

Twoja Rakieta ma na 99% taki sam mechanizm jak ta ze zdjęcia.

Co do otwierania zegarka samemu, nie polecam tego. Koperta i dekiel są ze złota, a złoto jest miękkie - przy nieumiejętnym otwieraniu można bardzo łatwo pokaleczyć zegarek. Jeśli koniecznie chcesz zajrzeć do środka to polecałbym w celu otworzenia zegarka udać się do zegarmistrza.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekiel jest na pewno, widać go na zdjęciu. W tym modelu jest to tak trochę dziwnie zrobione, że dekiel jest mniejszy i tworzy się dość spora szczelina między nim a brzegiem koperty. W każdym razie wszystko jest w porządku - dekiel jest taki jak ma być i na pewno znajduje się na swoim miejscu.

Na tym zdjęciu jest podobny model Rakiety - co prawda inna tarcza i wskazówki, ale koperta taka sama.

http://www.netgrafik.ch/golden_watches8.htm

Twoja Rakieta ma na 99% taki sam mechanizm jak ta ze zdjęcia.

Co do otwierania zegarka samemu, nie polecam tego. Koperta i dekiel są ze złota, a złoto jest miękkie - przy nieumiejętnym otwieraniu można bardzo łatwo pokaleczyć zegarek. Jeśli koniecznie chcesz zajrzeć do środka to polecałbym w celu otworzenia zegarka udać się do zegarmistrza.

Wielkie dzieki za link ze zdjeciem. Mam dokładnie taką kopertę, a zatem pewnie i ten sam mechanizm. Odpuszczę sobie otwieranie (i tak nie odwazyłbym się samemu).

Możecie mi coś powiedzieć o samym mechanizmie? Jest kopią jakiegos zachodniego, czy może oryginalny produkt Rakiety? Jaką macie o nim opinie (konstrukcja, zawodność itp)?

I na koniec: czy numer na deklu jest numerem modelu, serii czy indywidualnym konkretnego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej Rakiety numer na deklu to numer konkretnego egzemplarza zegarka; co do mechanizmu, to bardzo dobry, porządny werk.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku tej Rakiety numer na deklu to numer konkretnego egzemplarza zegarka; co do mechanizmu, to bardzo dobry, porządny werk.

Bardzo dziękuję za pomoc. Otrzymałem wszelkie informacje, jakich poszukiwałem. Jestem bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji tej Rakietki(co to za model, werk, ew. rocznik- domyślam się, że 1980, tutaj zaczyna się wieczny kalendarz...):

 

post-25253-0-77060800-1331075803.jpg

post-25253-0-14806500-1331075804.png

 

A co to za model, lata?:

 

post-25253-0-76839500-1331075805.jpg

post-25253-0-13668400-1331075806.png

 

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6248-0-13657100-1331075817.jpg

post-6248-0-71338000-1331075817.png

 

Proszę o opis tego zegarka i przybliżoną wartość... :P

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest na chodzie, tylko przy maksymalnym nakręceniu zatrzymuje się, jak się trochę wychodzi, to już się nie zatrzymuje.

Jaki zegarmistrz w Trójmieście odnowi ten zegarek?

 

post-6248-0-69909200-1331075826.jpg

post-6248-0-07731400-1331075827.png

 

post-6248-0-78412700-1331075830.jpg

post-6248-0-17198700-1331075831.png

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło - Twoja iskra jest 17 kamieniowa rocznik 56 z 2 Moskiewskiej Fabryki Zegarków(taka jak ta z paszportu). Wymaga porządnego przeglądu i konserwacji mechanizmu - chwilowo lepiej żebyś go nie nakręcał do chwili przeglądu. Przydało by się także wymienić szybkę + ewentualnie chromowanie koperty. Całość powinna wynieść ok. 100 PLN. Co do warsztatu który to zrobi napisz PM do Komornika on jest z trójmiasta to Ci podpowie. Przy okazji koszt odnowienia tego zegarka będzie +/- równy jego wartości więc raczej nie zarobisz na tym ale warto bo to ciekawy zegarek i nie tak popularny jak Mołnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, zegarek ma wartość sentymentalną i choćby kosztował nie wiadomo ile i tak nie byłby na sprzedaż. Pytanie o cenę było tylko moją ciekawością.... :P

Baaaaardzo dziękuję za pomoc!

NISZCZYCIE MNIE SWOJĄ WIEDZĄ.... :(

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tej Iskrze wystarczy przegląd oraz wymiana szkiełka. Osobiście chromowania koperty bym nie robił bo podoba mi się ta patyna czasu na tym zegarku. Poza tym nie jestem przekonany czy w tym przypadku da się chromowanie zrobić, bo stary chrom trzeba zeszlifować a jak to zrobić z ponacinanej koperty bez jej uszkodzenia to nie mam pojęcia. W Gdańsku najlepszy i niedrogi zegarmistrz to Baum&Baum na ul. Waryńskiego 40 jedyna jego wada to czas realizacji usługi 3 tygodnie, ale to świadczy jedynie o jakości i cenach usług. Za przegląd i wymianę szkiełka zapłacisz coś koło 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to tej Iskrze wystarczy przegląd oraz wymiana szkiełka. Osobiście chromowania koperty bym nie robił bo podoba mi się ta patyna czasu na tym zegarku. Poza tym nie jestem przekonany czy w tym przypadku da się chromowanie zrobić, bo stary chrom trzeba zeszlifować a jak to zrobić z ponacinanej koperty bez jej uszkodzenia to nie mam pojęcia. W Gdańsku najlepszy i niedrogi zegarmistrz to Baum&Baum na ul. Waryńskiego 40 jedyna jego wada to czas realizacji usługi 3 tygodnie, ale to świadczy jedynie o jakości i cenach usług. Za przegląd i wymianę szkiełka zapłacisz coś koło 40 zł.

 

Warstwę chromu oraz warstwy pod spodem (nikiel, miedź) można także usunąć chemicznie w kąpieli kwasowej bez uszkodzenia koperty. Zawsze można zapytać w warsztacie o możliwości techniczne wykonania takiej usługi. Wg mnie warto - podniesie to wartość estetyczną zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan opłakany, ale o dziwo jest sprawny...no i ta rózowa tarcza:P

7d400e53c6a3b1cd.jpg

Może ktoś o nim coś napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stan opłakany, ale o dziwo jest sprawny...no i ta rózowa tarcza:P

7d400e53c6a3b1cd.jpg

Może ktoś o nim coś napisać?

Toż to Błonie, polski zegareczek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow...jestem w szoku, myslalem ze to moze jakis Poljot.

ale Błonie z rozową tarczą? tego tez nie widzialem, chyba ze z wiekiem sie taka zrobila.

mam ją od wujka mowil ze znalazl ja w pracy z 30 lat temu. pasek ma raczej oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale Błonie z rozową tarczą?

 

Wygląda jakby różowe było szkiełko.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie zdjecie, ale moze bedziecie mogli cos powiedziec:

 

 

6c68a9d5a0a0dbb7.jpg

 

 

Poljot, chronograf, 38mm srednicy. Moje podstawowe pytanie: czy to moze byc zegarek z czasow ZSRR (Kaplans podaje rok produkcji 1980)?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.