Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andree

No niezle bulisz za szkiełko Telekom.Szkiełka kosztuja ok......90 gr netto.Ja płace po trzy zeta u zegarmistrza z założeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...oficjalna nazwa modelu mołni to FIRE BIRD - Ognisty ptak, moim zdaniem najbardziej częta i spotykana koperta - sam mam taka

Hehehe, też mam taką wersję, ale dopiero teraz, jak napisałeś,

to wypatrzyłem na kopercie tego "żar-ptaka". ;)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ptak oczywiście jest :D

Co do szkiełka to chyba w przyszłym tygodniu odwiedzę zegarmistrza - niech też zarobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niezle bulisz za szkiełko Telekom.Szkiełka kosztuja ok......90 gr netto.Ja płace po trzy zeta u zegarmistrza z założeniem.

Wiem, że tyle kosztują w hurtowniach, nawet myślałem, żeby kiedyś zainwestować w pajączka i szkiełka.

Ale z drugiej strony ile rozmiarów bym musiał mieć. A kupować po kilka sztuk to przepłacę na przesyłkę.

Więc na razie wymieniam tylko pęknięte, a lekko porysowane poleruję.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak właściwie korzysta się z tego pajączka, czy jego użycie jest konieczne przy wymianie szkieł? Ja do tej pory wymieniałem "ręcznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą fachowcy, ale z doświadczenia wiem, że bez pajączka też można, tyle że łatwo krawędź szkiełka uszkodzić. ;)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem już kilkadziesiąt szkiełek (plexi) wypukłych i nigdy nie używałem "pajączka" - jeżeli ma się odpowiednie wyczucie to na prawdę trudno jest uszkodzić krawędź. Nawiązując do tematu - najwięcej problemów miałem z wymianą plexi w Mołniach kieszonkowych (ze względu na małą wysokość szkiełka)- ale i na to znalazł sie patent ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech się wypowiedzą fachowcy, ale z doświadczenia wiem, że bez pajączka też można, tyle że łatwo krawędź szkiełka uszkodzić. :)

 

Da się :)

Zasadniczo pająk był uważany za narzędzie z serii "wot tiechnika", bo pozwala założyć szkiełko bez wyjmowania mechanizmu z koperty. Metoda klasyczna polegała na użyciu praski do szkieł: szkiełko było podparte pierścieniem bliżej obwodu i naciskane w środku tłoczkiem. Oczywiście kopertę trzeba wcześniej "nawlec" na tłoczek. Oprzyrządowanie zastępcze: kieliszek i palec wskazujący :)

Byli (i są) twardziele, robiący pająka z palców. W 80% wypadków sztuczka wychodzi, w pozostałych 20% twardziel zakłada szkło o 0,2 mniejsze i udaje Greka.

 

J.

 

edit: oczywiście kielonek na być systemu "literatka" - bez nóżki ^_^


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak właściwie korzysta się z tego pajączka, czy jego użycie jest konieczne przy wymianie szkieł? Ja do tej pory wymieniałem "ręcznie".

 

Ostatnio obserwowalem mojego zegarmistrza przy pracy jak w nowozakupionej (zresztą od kolegi z forum) Rakietce zakładał mi zsuniętą z ośki wskazówkę. Przy zdejmowaniu i zakładaniu szkła uzywał suwmiarki (używał jej krawędzi). A że szkiełko było jeszcze oryginalne i pewnie od 20 lat nieruszane więc troszke trudno było ale dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka "Ljuks"? Otatnio takie coś zeszło za ładne parę roszy na alledrogo i nieźle mnie to zastanowiło. Teraz też jest aukcja podobno, ale w pozłociu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Dzisiaj w domu znalazłem pewną Sławe budzik :) / 11 Kamieni :rolleyes:

756ecd1ac1fd4982m.jpg

Tylko jest jeden problem jak próbuję ją nakręcić to wszystkie wskazówki oprócz od budzika latają i wydaje dziwne dźwięki :)

Da się ją naprawić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie to tez znalezisko :rolleyes:

 

znalazłem na alledrogo takie cuś:

post-7161-0-65033300-1331122820.jpg

 

cytat:

"Mam do sprzedania zegarek ROYAL ACE 19-jewels, jest to eksportowa wersja Rakiety.

Koperta w stanie bardzo dobrym, nosi małe ślady użytkowania.

Tarcza oryginalna w stanie idealnym.

Wskazówki oryginalne w stanie idealnym.

Nowe szkło w stanie idealnym.

Nowa korona w stanie idealnym.

Średnica zegarka 34mm bez koronki.

Zegarek w 100% sprawny poddany fachowej i gruntownej konserwacji u zegarmistrza, chodzi dokładnie"

 

Było takie cuś, czy to wspólczesna tfurczość różnorakich Buisnessmenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w domu znalazłem pewną Sławe budzik :) / 11 Kamieni :rolleyes:

756ecd1ac1fd4982m.jpg

Tylko jest jeden problem jak próbuję ją nakręcić to wszystkie wskazówki oprócz od budzika latają i wydaje dziwne dźwięki :)

Da się ją naprawić ???

Opisane przez Ciebie objawy mogą mieć następujące przyczyny:

1. uszkodzenie czopa osi kotwicy

2. brak palety w kotwicy

3. brak kotwicy

4. złamanie czopa osi koła wychwytowego

Możliwa jest naprawa Twojego budzika - najlepiej jak posiada się drugi taki budzik i można go użyć jako "dawcy organów" - koszt zakupu takiego "dawcy" zaczyna się od ok. 2zł zaś wymiana uszkodzonych elementów jest bardzo prosta. Oczywiście zabieg taki opłaca się przy założeniu, że pozostałe elementy mechanizmu (zwłaszcza balans) są sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
w pewnym sensie to tez znalezisko :rolleyes:

 

Było takie cuś, czy to wspólczesna tfurczość różnorakich Buisnessmenów?

 

Tę "markę" pierwszy raz widze n aoczy. Co nie zmienia faktu, że jest to zwykła Rakieta, i tarcza także, wnosząc po kroju indeksów, jest oryginalna. Może to jakiś małonakładowy upgrade, kalkomania na tarczy, zegarek reklamowy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item562378601_lucz.html#gallery

 

no wiec to powyzej...musze powiedziec ze na pierwszy rzut oka mi sie spodobał...ale zastanawiam sie czy to nie damka jest....zna ktos ten model???dobry zegarek to jest???

dzieki z gory za info!

Pozdrawiam!!;)

Szerokość koperty to 35 mm, więc w zamyśle, to z pewnością był zegarek męski.

Zresztą wygląda dość masywnie, znacznie bardziej niż te cienkie Łucze.

 

A mechanizmy jak mechanizmy - podobno dobre i dość dokładne, ale mój zegarmistrz mówi,

że przynajmniej w przypadku cienkich Łuczów i Poljotów De Luxe,

w których były słabe uszczelnienia, mechanizmy szybko się brudziły i zacierały.

 

Ale niech się wypowiedzą nasi spece od Łuczów. :)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Jest to zdecydowanie męski model łucza. W tej kopercie z zakręcanym deklem powinien po wyczyszceniu i nasmarowaniu pracować długo i bez problemów. Problemy ze szczelnością bywały w klasycznych garniturowcach , które miały zaciskany dekiel i to tylko w tych , które były intensywnie eksploatowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to zdecydowanie męski model łucza. W tej kopercie z zakręcanym deklem powinien po wyczyszceniu i nasmarowaniu pracować długo i bez problemów. Problemy ze szczelnością bywały w klasycznych garniturowcach , które miały zaciskany dekiel i to tylko w tych , które były intensywnie eksploatowane.

Z kilku "garniturowców", jakie mam, to widać, że sporo zanieczyszczeń przedostawało się przez otwór wałka.

Ale w takich, jak na zdjęciu, przy koronce jest "kominek", który powinien uszczelniać wałek.

A swoją drogą garniturowce i zabrudzone (często mocno)? Gdzie ci użytkownicy je nosili? ;)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

W Łuczach garniturowcach nie było tego problemu ponieważ prz koronce miały owy"kominek" czyli tubus. Problem ten występował często w np. Poljotach 17 kamieniowych, gdyż one nie posiadały tubusa. A brudziły się dlatego że użytkownicy zamiast do garnituru używali ich do całodziennej pracy. Takie to były czasy i niewiele osób było stać na drugi zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Łuczach garniturowcach nie było tego problemu ponieważ prz koronce miały owy"kominek" czyli tubus. [...]

Przepraszam za OT, ale mam pytanie - czy "tubus" to fachowe określenie?

Napisałem "kominek", bo nie wiedziałem jak to nazwać.

Ale jeśli to jest tubus, to dziękuję za informację i sprostowanie.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawryl

Dzieki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
witam moze mi ktospowiedziec cokolwiek na temat tego Vostoka?

 

 

http://img6.imageshack.us/my.php?image=24022009178.jpg

 

Wostok najprawdopodobniej kaliber 2209 na 18 kamykach, dobry i sprawdzony mechanizm, miałem wątpliwości co do wskazówek ale po wnikliwym spojrzeniu można powiedzieć że to oryginał.Zdjęcie jest niewyraźne i trudno jest powiedzieć jaki jest stan zachowania tego egzemplarza.Pokaż zdjęcia mechanizmu wtedy będzie można powiedzieć więcej. Zdjęcia troszkę lepszej jakości. I to jest Wostok a nie Vostok. Wostok=ZSRR, Vostok=Federacja Rosyjska

Pozdrawiam sszwedo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jamesblond

wielkie dzięki sszwedo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wostok najprawdopodobniej kaliber 2209 na 18 kamykach, dobry i sprawdzony mechanizm, miałem wątpliwości co do wskazówek ale po wnikliwym spojrzeniu można powiedzieć że to oryginał.Zdjęcie jest niewyraźne i trudno jest powiedzieć jaki jest stan zachowania tego egzemplarza.Pokaż zdjęcia mechanizmu wtedy będzie można powiedzieć więcej. Zdjęcia troszkę lepszej jakości. I to jest Wostok a nie Vostok. Wostok=ZSRR, Vostok=Federacja Rosyjska

Pozdrawiam sszwedo

A po czym sądzisz, że ten Wostok ma werk 2209? Mi to wygląda bardziej na 2409A - te chyba częściej występowały z taką ("bizantyjską") tarczą i w takich kopertach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.